KFA2 Gaming Chair (GC-02), czyli granie stylowe i komfortowe

KFA2 Gaming Chair (GC-02), czyli granie stylowe i komfortowe

Producenci sprzętu dla graczy już dawno przestali się specjalizować tylko w jednym rodzaju urządzeń i obecnie w ofercie większości z nich znajdziemy pełen wybór gamingowych akcesoriów - myszki, klawiatury, słuchawki, podkładki, głośniki, a nawet fotele. O tę ostatnią kategorię produktów postanowiło właśnie powalczyć również KFA2, wprowadzając na rynek swoją pierwszą propozycję, a mianowicie Gaming Chair. I nic dziwnego, bo w ostatnich miesiącach spędzamy w pozycji siedzącej jeszcze więcej czasu niż zwykle - najpierw przez długie godziny pracujemy lub uczymy się przy komputerze, a później po chwili przerwy siadamy przy nim ponownie, żeby pograć w ulubione tytuły, obejrzeć coś na Netflixie, posiedzieć w mediach społecznościowych czy zrobić zakupy, bo te online coraz częściej zastępują nam klasyczne.

Nasz kręgosłup ma ostatnio trudne zadanie i jeśli chcemy w przyszłości uniknąć poważnych problemów lub ograniczyć te już istniejące, powinniśmy zadbać o jego kondycję i odpowiednie podparcie. 

KFA2 Gaming Chair (GC-02)

Oznacza to, że nasz kręgosłup ma dużo trudniejsze zadanie i jeśli chcemy w przyszłości uniknąć poważnych problemów lub ograniczyć te już istniejące, to powinniśmy zadbać o jego kondycję i odpowiednie podparcie. Po raz kolejny przypominamy więc o aktywności fizycznej, która potrafi zdziałać cuda w zakresie bolących pleców (a to zdaniem WHO jedno z 3 najpowszechniejszych na świecie schorzeń) i konieczności inwestycji w wygodny fotel. Zwykłe krzesła nie nadają się do pracy z wielu powodów i zdecydowanie lepiej sięgnąć po odpowiednio profilowane konstrukcje - albo fotele ergonomiczne, które często kosztują jednak kilka tysięcy złotych, albo zdecydowanie przystępniejsze cenowo fotele dla graczy, które nie tylko dbają o nasz komfort, ale i cieszą oko atrakcyjną stylistyką.

Specyfikacja KFA2 Gaming Chair:

 •     wykończenie: skóra ekologiczna/siatka mesh
 •     dostępny kolor: biały/czarny
 •     maksymalne obciążenie: 150 kg (podnośnik gazowy klasy 4
 •     maksymalny wzrost: 190 cm
 •     poduszki: zagłówkowa, lędźwiowa
 •     wysokość oparcia: 85 cm
 •     szerokość oparcia: 53 cm
 •     wysokość siedziska: 46 - 56 cm
 •     szerokość siedziska: 53 cm
 •     głębokość siedziska: 52 cm
 •     kółka: średnica 40 mm
 •     waga: 22 kg

I KFA2 Gaming Chair jest tego dobrym przykładem, bo to konstrukcja łącząca w sobie dbałość o wygodę użytkownika i gamingowy design. I choć na pierwszy rzut oka przypomina inne fotele dla graczy, to w tym przypadku zdecydowanie nie jest to wada, a do tego producent zadbał o wyróżnienie swojego produktu. Po pierwsze, fotel dostępny jest w dwóch kolorach, tj. czarnym i zdecydowanie rzadziej dostępnym u rywali białym, a do tego obicie ze skóry ekologicznej przełamują ciekawie wyglądające wstawki z siatki mesh, pod którymi ukrywa się podświetlenie LED A-RGB.

KFA2 Gaming Chair (GC-02)

To biegnie dookoła siedziska i oparcia, oferując wiele opcji i efektów kolorystycznych znanych z klawiatur, listew, komputerów czy innych akcesoriów dla graczy (tęcza, oddychanie itp.) i możemy nim wygodnie sterować za pomocą dołączonego do zestawu pilota. Przewód zasilający podświetlenia możemy podłączyć do komputera lub powerbanku, który bez problemu schowamy w kieszeni znajdującej się na oparciu fotela, zachowując dużą mobilność.

Jeśli zaś chodzi o ergonomię, to KFA2 postawiło na klasyczną kubełkową konstrukcję, inspirowaną fotelami w samochodach sportowych, która została wyprofilowana i wypełniona pianką (metalowa rama dba zarówno o wygodę, jak i trwałość fotela). Producent nie zapomniał o odpowiednio szerokim (53 cm) i głębokim siedzisku (52 cm), a także wysokim oparciu (85 cm) i możliwości regulacji wysokości siedziska (46-56 cm), dzięki czemu w fotelu mogą usiąść wygodnie i zachować odpowiednią postawę użytkownicy o różnym wzroście, wadze i budowie (maksymalne obciążenie konstrukcji to aż 150 kg, a rekomendowany wzrost to 190 cm, ale zapewnia komfort również niższym osobom). W razie potrzeby do dyspozycji mamy też poduszki lędźwiową i zagłówkową, wspierające plecy w newralgicznych miejscach.

KFA2 Gaming Chair (GC-02)

Jak na fotel gamingowy przystało, mamy też możliwość dopasowania ustawień pod swoje preferencje - jest opcja odchylenia oparcia nawet do 180 stopni, czyli do pozycji leżącej (rzadkość nawet w dużo droższych konstrukcjach!) i mechanizm z funkcją bujania (z regulacją oporu). Co więcej, zastosowane podłokietniki są nie tylko miękkie i przyjemne w dotyku, ale i charakteryzują się regulacją w 4 kierunkach - możemy zmienić ich wysokość (góra-dół), wysunięcie (przód-tył), rozsunąć je na boki (prawo-lewo) i obrócić, więc każdy znajdzie wygodne dla siebie ustawienie. O stabilność i mobilność KFA2 Gaming Chair dbają zaś solidna 5-ramienna podstawa oraz 40 mm kółka umożliwiające płynne i ciche przemieszczenie się. Producent zapewnia, że te wykonane zostały z materiału, który nie rysuje podłogi, więc nie musimy obawiać się o nasze płytki czy panele.

Fotel ma w sobie wszystko, czego można oczekiwać od rozwiązania z tej półki cenowej, a nawet nieco więcej.

KFA2 Gaming Chair (GC-02)

Podsumowując, jeśli od dawna czujecie, że już najwyższy czas zainwestować w fotel do grania czy pracy, ale nie chcecie przy okazji wydawać majątku, to KFA2 Gaming Chair może być ciekawą propozycją. Fotel ma w sobie wszystko, czego można oczekiwać od rozwiązania z tej półki cenowej (800-900 PLN), a nawet nieco więcej - kubełkowa konstrukcja, wzmocniona profilowana rama i dołączone poduszki lędźwiowa oraz zagłówkowa dbają o komfort i zachowanie odpowiedniej postawy przy komputerze, a ciekawa stylistyka cieszy oko. Szczególnie fanów podświetlanych akcesoriów, bo KFA2 Gaming Chair to nie tylko nudna czerń, ale i ciekawa biała wersja kolorystyczna z podświetleniem A-RGB, dzięki czemu fotel świetnie prezentuje się zarówno na żywo, jak i na streamingach czy nagraniach.

* Artykuł powstał we współpracy z KFA2

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: KFA2 Gaming Chair (GC-02), czyli granie stylowe i komfortowe

 0