Kurs Javy online - Naucz się Javy razem z CodeGym.cc

Kurs Javy online - Naucz się Javy razem z CodeGym.cc

Sytuacja na rynku pracy w obecnych czasach ulega nieustannie tak dynamicznym zmianom, że nawet osobom najbardziej aktywnym zawodowo ciężko jest czasami nadążyć za wszystkimi trendami. Zmiany nie są również obce branży IT, mimo, że praca w tym sektorze uznawana jest raczej za pewną, stabilną i dobrze płatną. W miarę technologicznego rozwoju rośnie popyt na osoby z wykształceniem technicznym (albo z gotowością do przebranżowienia się), w tym m.in. na informatyków i przede wszystkim – programistów. Programować można oczywiście w różnych językach, jednak dziś skupimy się na jednym z najpopularniejszych – języku Java.

Dlaczego obecnie warto uczyć się Javy 

To, że warto uczyć się programowania (i programować w ogóle) nie powinno już nikogo dziwić. Umiejętność programowania pozwala nie tylko znaleźć dobrze płatną, stabilną i rozwojową pracę, ale uczy również logicznego myślenia i prawidłowego podejścia do rozwiązywania problemów.  Warto jednak odpowiedzieć na pytanie, dlaczego warto uczyć się właśnie języka jakim jest Java. Cóż, Java to drugi najpopularniejszy język programowania - zaraz po Javascript. Co to oznacza w praktyce? Otóż Java wykorzystywana jest przez największych technologicznych graczy, takich jak np. Google, Netflix, Amazon czy Facebook. W Javie tworzy się aplikacje, oprogramowanie i wiele innych usług. W niektórych sektorach język ten bije konkurencje na głowę – jak np. w branży finansowej, gdzie wymagana jest niezawodność. Oznacza to, że zapotrzebowanie na programistów Javy będzie jedynie rosło z każdym kolejnym rokiem, co przekłada się na liczne oferty pracy i – nie ma co ukrywać – ogromne zarobki. Dlatego właśnie warto postawić na naukę akurat Javy, mimo, że sam proces uczenia nie należy do najłatwiejszych.

Główne problemy podczas nauki Javy

Wielu uczniów napotyka po drodze przeszkody, które bardzo często determinują dalszą chęć do nauki. Oczywiście wielkie osiągnięcia wymagają nierzadko wielkich poświęceń, dlatego warto nie odpuszczać, gdy pojawią się ewentualne trudności. Wytrwałość i motywacja to cechy, które bardzo często są ważniejsze niż same kompetencje twarde! Najczęstsze problemy, z którymi spotykają się osoby uczące się programować to:

Brak czasu – kursanci, którzy decydują się na naukę Javy to często osoby dorosłe, które są już po studiach i nierzadko pracują na pełnym etacie oraz mają rodziny. W takich sytuacjach ciężko jest niekiedy znaleźć czas na cokolwiek poza domowymi obowiązkami i chwilą relaksu. Nie pomagają także plany zajęć bootcampów, do których trzeba dostosować swój własny plan dnia. W takich sytuacjach internetowe kursy programowania, takie jak kurs Javy online od Codegym, są jak zbawienie. Dzięki nim można uczyć się Javy o dowolnej porze dnia, a wersja mobilna kursu pozwala również na naukę np. w drodze do pracy czy w podróży.

Brak praktyki – wiele obecnie wypuszczanych kursów programowania to często kursy głównie teoretyczne. Użytkownicy uczą się teorii, która mimo, że przydatna, bardzo mało ma wspólnego z prawdziwą pracą programisty. By nauczyć się programować trzeba… programować! Dlatego właśnie internetowy kurs Javy od Codegym opiera się w 80% się na praktyce, a zadania (których jest ponad 1000) są na bieżąco sprawdzane przez wirtualnego mentora.

Brak motywacji – wiele osób bardzo często traci zapał do programowania z uwagi na brak bodźca motywującego. O ile dobra pensja, która stoi na końcu drogi, może zachęcać, o tyle cel ten jest tak odległy, że często nie wystarczy do utrzymania się na torze nauki. Dlatego właśnie Codegym został zaprojektowany tak, aby zawierać elementy grywalizacji. Skonstruowany został jak quest, co pomaga kursantom zaliczać jego kolejne etapy.

Brak źródeł po polsku – mimo, że obecnie angielski nauczany jest w każdej szkole, to wiele osób urodzonych przed rokiem 95’ nie mówi płynnie po angielsku. Rodzi to nie tylko pewne problemy komunikacyjne w ogóle, ale hamuje także przed nauką czegokolwiek w tym obcym języku. Wiele dostępnych kursów programowania można znaleźć w Internecie właśnie w języku angielskim. Kurs Java od CodeGym został przetłumaczony na język polski, co pozwala każdemu na doskonałe przyswojenie materiału.

Główne cechy CodeGym

W morzu ofert kursów proponowanych przez różne szkoły programowania i bootcampy, łatwo się pogubić. Dostępne obecnie kursy Javy dostosowane są zarówno do poziomu znajomości tego języka przez kursanta, jak i do wieku studenta. Do tego dochodzą takie czynniki jak plany zajęć, cena, ilość wykładów, ilość zadań praktycznych czy możliwość konsultacji swoich rozwiązań oraz pomoc w napisaniu CV. Co zatem wyróżnia CodeGym na tle innych platform?

Grywalizowany samouczek Java dla początkujących

Kurs opiera się o techniki nauczania, takich jak grywalizacja. Co to oznacza w praktyce? Studenci mają okazję wziąć udział w grze-zabawie, gdzie poznają różne aspekty Javy poprzez udział w historii sci-fi. Za każde poprawne rozwiązanie zadań kursanci są nagradzani i zdobywają kolejne poziomy wiedzy. Gamifikacja pozwala studentom chętniej i sprawniej chłonąć wiedzę, a także motywuje ich do dalszej nauki.

Ponad 500 godzin praktyki i kodowania – już od pierwszej lekcji

Już od samego początku uczestnicy kursu mają możliwość oswajania się z prawdziwym kodem. Kurs to w 80% praktyka, co sprawia, że uczeń rozwiązuje zadania “wyjęte z życia”. Tych natomiast jest niemało, bo aż 1200. Choć teoria jest niemniej ważna, to jednak wkuwanie regułek z książek nie jest dobrym sposobem na nauczenie się programowania. Aby programować trzeba pracować z żywym kodem i to właśnie oferuje swoim kursantom CodeGym.

Przydatne wskazówki, jak poprawić swój kod

Uczestnicy kursu na bieżąco mogą weryfikować swój kod, a jeśli napotkają jakieś problemy, mogą otrzymać liczne porady dotyczące pisania lepszego i bardziej przejrzystego kodu. W nauce Javy pomaga wirtualny mentor, który wskazuje popełniane błędy. Dzięki temu kursant w trakcie nauki dowiaduje się nad czym jeszcze musi popracować, aby napisać kod, który będzie wolny od błędów (tzw. bugów).

Stale rosnąca i pomocna społeczność

Oprócz wirtualnego mentora, studenci mogą liczyć także na pomoc innych użytkowników – w tym również ekspertów w swojej dziedzinie i programistów-seniorów. Z pomocy społeczności można korzystać na forum. Bardzo często nad rozwiązaniem zadania można również pomyśleć wspólnie z innymi użytkownikami, którzy mają podobny poziom wiedzy co kursant. To właśnie popularność Javy sprawia, że społeczność programistów tego języka jest tak duża (i stale rośnie!).

Naucz się języka Java z CodeGym już dziś

Nauka programowania nie jest prosta, ale po opanowaniu umiejętności pozwalających znaleźć pierwsze zatrudnienie, na pewno owocuje. Przed programistami Javy otworem stoją zarówno małe start-upy, jak i wielkie korporacje. Tak naprawdę programowanie to jeden element układanki – liczą się również chęć do rozwoju i kompetencje miękkie, jak np. umiejętność sprawnej komunikacji czy śmiałość. Na najwytrwalszych czeka nie tylko stabilna i dobrze płatna ścieżka kariery, ale również wiele wyzwań i szalenie ciekawych projektów. Brzmi kusząco? Odwiedź CodeGym i zacznij uczyć się Javy już dziś!

Artykuł powstał we współpracy z CodeGym.cc - platformą do nauki języka programowania Java

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Kurs Javy online - Naucz się Javy razem z CodeGym.cc

 0