Premiery gier w listopadzie 2022. W co zagrać?

Premiery gier w listopadzie 2022. W co zagrać?

Listopad 2022 - Najlepsze premiery gier

Mamy to, to już ten moment kiedy dni się skróciły i jesteśmy cali gotowi na gamingowe przeboje. Oczywiście listopad jest podświetlony na czerwono przez fanów God of War, ale nie tylko oni będą bardzo zadowoleni tym, co pojawi się w cyfrowych sklepach. Poczynając od Symulatora Kozy, po kolejne odcięcie kuponów od serii Pokemon, które bez wątpienia znów wkręci miliony osób w łapanie i trenowanie sympatycznych stworków. Kolejny Spider-Man doleci również na PC i przed tym wszystkim będzie do ogrania nowy Sonic. A to wciąż nie wszystko. Nareszcie mamy tak gęsty miesiąc jak od dawna się nam należał. Dostajemy gry wielkie, gry zróżnicowane, i gry którym zwyczajnie warto dawać szansę. I mimo nowej generacji konsol i kart graficznych, praktycznie wszystkie ogramy bez problemu na kilkuletnich sprzętach. Jeżeli zatem sumiennie napełnialiście swą skarbonkę przez caly rok, to teraz jest moment by ją rozbić. A czas? Czas na granie zawsze się znajdzie.

  Top 10 Horrorów

Najlepsze gry w listopadzie 2022 to:

 • Sonic Frontiers
 • God of War: Ragnarok 
 • Tactics Ogre: Reborn
 • Pentiment 
 • Goat Simulator 3
 • Spider-Man: Miles Morales (Windows)
 • Pokemon Scarlet & Violet
 • Gungrave: G.O.R.E.
 • Warhammer 40k: Darktide 

Sonic Frontiers - 8 listopada

Zawsze gdy mówię komuś, że warto dać Sonicowi kolejną szansę wita mnie uśmiech politowania. Ale tak po prostu jest - dawna maskotka Segi wciąż otrzymuje nowe gry (a nawet filmy!) i próbuje znaleźć sposób na sklejenie swego dawnego czaru z tym czego mogą oczekiwać od niej współcześni gracze. Dlatego Sonic Frontiers łączy sympatycznego jeża z oprawą będącą dużo bliżej realizmu, oraz sporym otwartym światem, który mocno zmienia formułę i pozwala na rozbudowaną eksplorację. Jeżeli jakimś cudem nigdy nie  mieliście do czynienia z tą postacią to nie ignorujcie jej dłużej - to wciąż unikat w skali całej branży.

 • Rodzaj: Platformowa   

 • Platformy: PC (259,00 PLN), PS4, PS5 (229,00 PLN), XOne, Xbox Series (229,00 PLN), Switch (229,00 PLN)

 • Wymagania sprzętowe minimalne: Intel Core i5-3470, 8 GB RAM, grafika Geforce GTX 660   

 • Wymagania sprzętowe rekomendowane: Intel Core i5-6600, 12 GB RAM, grafika NVIDIA GTX 1070

God of War: Ragnarok - 9 listopada

Wydaje się jakby minęło o wiele więcej lat, ale to “tylko” trochę ponad cztery lata od czasu gdy ostatni raz mogliśmy zobaczyć Kratosa w akcji. God of War: Ragnarok z każdej strony sygnalizuje epicką konkluzję całej sagi. Przemierzanie nordyckiego świata pełnego cudów i bogów, mimo dość podobnej oprawy co w poprzedniej części, ma oferować jednak zupełnie nowe doświadczenia. Elastyczny i rozbudowany system walki, stawiający na doskonałe wyczucie i rewelacyjne animacje będzie nas cieszył przez długie godziny, przerywane odkrywaniem przepięknych środowisk. W pewien sposób już GoW 2018 był grą perfekcyjną, absolutną - a wszystko wskazuje na to, że Ragnarok osiągnie jeszcze wyższy poziom. Bogowie, bestie, giganci, magowie - nikt nie jest bezpieczny gdy furia tętni w żyłach Kratosa. A Arteus? Nie zdziwię się gdy na końcu to on zostanie nowym bogiem wojny.

 • Rodzaj: Akcja, przygoda

 • Platformy: PS4, PS5 (299,00 PLN)

Tactics Ogre: Reborn - 11 listopada

Dla najbardziej zaangażowanych fanów taktycznych RPG-ów jest to największa premiera roku. Tactics Ogre to produkcja, owiana legendą od połowy lat 90. Jej nieliniowość, podpuszczanie grającego do dokonywania złych wyborów i podważanie moralności to tylko wierzchołek góry lodowej. Niepowtarzalny miks średniowiecznej rycerskiej epopei, z fantasy i historycznymi wydarzeniami (inspiracje Wojną Róż widoczne są z kilometra) podparte są głębokim pozwalającym na dziesiątki godzin zabawy systemem i przepiękną oprawą. To kwintesencja unikalnej i kultowej gry, którą każde pokolenie powinno poznać. I to, że na rynku są naśladowcy pokroju DioField Chronicle czy Triangle Strategy nic nie zmienia - na szczycie podium wciąż stoi Tactics Ogre (którego twórca nieco później stworzył równie wyjątkowe Final Fantasy Tactics).

 • Rodzaj: Strategia turowa, RPG   

 • Platformy: PC (205,00 PLN), PS4, PS5 (229,00 PLN), Switch (229,00 PLN)

 • Wymagania sprzętowe minimalne: Intel Core i33210, 8 GB RAM, grafika Geforce GTX 730   

 • Wymagania sprzętowe rekomendowane: Intel Core i5-4440, 8 GB RAM, grafika NVIDIA GTX 950

Pentiment - 15 listopada

Obsidian jest studiem, które dostarcza nam regularnie świetne gry RPG. Na szczęście ich pracownicy mają też chwilę na oderwanie się od robienia molochów jak Outer Worlds czy Pillars of Eternity, i mogą zrobić nieco inne mniejsze projekty. Doskonałym przykładem tego jest Pentiment, które łączy nieliniowe wybory z przygodówką i fabułą, która ciągnie się przez długie lata, podczas których będziemy odkrywać tajemnicę morderstw w niemieckim, XVI-wiecznym opactwie. Całość wyróżnia się z tłumu unikalną i urokliwą oprawą, która wygląda jak średniowieczne drzeworyty. Taki typ prezentacji akcji daje twórcom ogromne pole popisu w przypadku planowania kolejnych scen i zaskakiwaniu gracza (także humorem).

 • Rodzaj: Przygodowa   

 • Platformy: PC (89,00 PLN), XOne, Xbox Series (89,00 PLN)

 • Wymagania sprzętowe minimalne: Intel Core i3-3225, 4 GB RAM, grafika Geforce GTX 650 Ti   

 • Wymagania sprzętowe rekomendowane: Niepotwierdzone

Goat Simulator 3 - 17 listopada

Czy twórcom Goat Simulator przeszkadza, że nie zrobili części drugiej, by wydać od razu trzecią? Oczywiście, że nie. Najbardziej komediowy symulator na rynku, gra która na dobre zaczęła trend parodiowania udawania różnych zawodów (i rzeczy) powraca z siłą, na którą zapewne nie jesteśmy gotowi. Ale tak to już jest z takimi grami - tu nawet błędy dają radość i nikt nie ma ich za złe. Jeżeli tylko uda się zachować luz i frywolność oryginału, a skala rozwałki rozrośnie się jeszcze bardziej, to czy będziemy potrzebować czegoś więcej? w końcu nie ma bardziej szalonego zwierzęcia niż koza i nie ma postaci do której bardziej pasuje robienie wszechobecnego zamieszania. Szykuje się świetna zabawa, także w co-opie.

 • Rodzaj: Symulator

 • Platformy: PC (129,00 PLN), PS5 (129,00 PLN), XOne, Xbox Series (129,00 PLN)

 • Wymagania sprzętowe minimalne: Intel Core i5-4690k, 8 GB RAM, grafika Geforce GTX 1050 Ti   

 • Wymagania sprzętowe rekomendowane: Intel Core i5-9400, 16 GB RAM, grafika NVIDIA GTX 1070

Spider-Man: Miles Morales (Windows) - 18 listopada

Sony kontynuuje swoją ekspansję na Steam. Po wielkiej przygodzie ze Spider-Mana, przychodzi czas na nieco mniejszą, ale bardzo skondensowaną i pełną akcji grę z Milesem Moralesem. Czy nowy, młody Człowiek-Pająk da sobie radę z wyzwaniami? Wiemy już, że tak i że jest to godne rozwinięcie pamiętnej gry Insomniac Games. W wersji pecetowej zyskamy dodatkowe graficzne fajerwerki i jeszcze większą szczegółowość wspaniałego, cyfrowego Nowego Jorku. Jeżeli jeszcze nie graliście, a kochacie komiksy i filmy z pajęczakiem, to jest to pewna inwestycja. W temacie superbohaterów jest to zdecydowanie najlepsza propozycja na rynku.

 • Rodzaj: Akcja, przygoda

 • Platformy: PC (219,00 PLN)

 • Wymagania sprzętowe minimalne: Intel Core i3-4160, 8 GB RAM, grafika Geforce GTX 950   

 • Wymagania sprzętowe rekomendowane: Intel Core i5-4670, 16 GB RAM, grafika NVIDIA GTX 1060

Pokemon Scarlet & Violet - 18 listopada

Witajcie w regionie Paldea, w którym jako uczniowe prestiżowej akademii - nikt się tego nie spodziewał - ruszycie w świat,by łapać i trenować urocze stworki. Cudowna przygoda młodych trenerów będzie oferować miks znanych i zupełnie nowych Pokemonów oraz unikalne modyfikatory, które pozwolą przeprowadzać walki w zupełnie nowy sposób. Otwarty świat, turowe starcia i wielka misja by “złapać je wszystkie” łączą sie tu w znane wszyskim, ale nieco odświeżone danie. Łatwo spojrzeć na to z boku i uznać za odtwórcze, ale tak naprawdę nikt nie robi takich łączących pokolenia przygód z gracją porównywalną do Game Freak i Nintendo. Oczywiście pod względem oprawy i wielu rozwiązań jest to gra, której bliżej do 2012 niż 2022 roku, gdy jednak chwycimy już za Switcha wszystko się zmienia.

 • Rodzaj: RPG, Przygodowa

 • Platformy: Switch (229,00 PLN)

Gungrave: G.O.R.E. - 22 listopada

Rynek na nowo rozkochał się w strzelaninach, które stawiają na najprostsze rozwiązania. Zalew boomer shooterów i popularność Dooma potwierdzają, że gry, w których główną rolę odgrywają szybkie manewry, trzymanie kciuka na spuście i przerysowana brutalność są czymś co zawsze powinniśmy mieć pod ręką. Pierwsze dwie odsłony Gungrave pamiętają czasy PlayStation 2 - już wtedy gra wyrózniała się znakomitym bohaterem i pędzącą na złamanie karku akcją. To, że seria ma szansę teraz powrócić jest naprawdę niesamowitą niespodzianką, które wypada poświęcić odpowiednio dużo uwagi. Grave to bowiem jeden z największych twardzieli jakich można sobie wyobrazić. Jego cyberpunkowa, zalana nabojami i wybuchami przygoda to czarny koń wśród tegorocznych strzelanin.

 • Rodzaj: Strzelanina

 • Platformy: PC (219,00 PLN), PS4, PS5 (199,00 PLN), XOne, Xbox Series (199,00 PLN)

 • Wymagania sprzętowe minimalne: Intel Core i7-4470k, 16 GB RAM, grafika Geforce GTX 1060   

 • Wymagania sprzętowe rekomendowane: Intel Core i7-6700, 16 GB RAM, grafika NVIDIA GTX 1080

Warhammer 40k: Darktide - 30 listopada 

Lubicie palić heretyków ku chwale Imperatora? No pewnie, że tak. Warhammer 40000 Darktide, to nowa wersja Vermintide czyli gry, która pozwala na wielką eksterminację zła w co-opie. I jest to robione z wielką pompą, w przepięknych miejscach i z takim natężeniem, że po dłuższej partyjce wypada wypić termos herbaty i wziąć psa na spacer. W całość zlewają się tutaj doskonałe  animacje, doskonałe projekty lokacji, wspaniały oręż, potężne bestie, potężne karabiny, obrzyny, młoty, maczety i niepodrabialny klimat Warhammera. Cieszmy się, że dożyliśmy czasów, w których tak godne licencje otrzymują gry, które im dorównują.

 • Rodzaj: Strzelanina, kooperacyjna

 • Platformy: PC (169,00 PLN), XOne, Xbox Series (259,00 PLN)

 • Wymagania sprzętowe minimalne: Niepotwierdzone

 • Wymagania sprzętowe rekomendowane: Niepotwierdzone

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Premiery gier w listopadzie 2022. W co zagrać?

 0