MSI Immerse GH50 Wireless. Bezprzewodowa Immersja dla wymagających graczy

MSI Immerse GH50 Wireless. Bezprzewodowa Immersja dla wymagających graczy

W świecie gier komputerowych odpowiednie narzędzia potrafią zdecydowanie podnieść komfort rozgrywki. I nie chodzi już tu wyłącznie o wyposażenie komputera w postaci wydajnego procesora czy karty graficznej, ale również o peryferia i akcesoria właśnie takie jak słuchawki z wbudowanym mikrofonem. Na rynku znajdziemy wiele różnego rodzaju modeli, ale dziś skupimy się na jednym. Na długo wyczekiwanym Immerse GH50 w wersji bezprzewodowej.

Immerse GH50 Wireless zostały zaprojektowane specjalnie z myślą o graczach. Są duże, wygodne, lekkie i umożliwiają nie tylko usłyszenie szczegółów dźwiękowych w grach, ale też komfortową komunikację z innymi uczestnikami rozgrywki, dzięki odczepianemu mikrofonowi wysokiej jakości. Za dobrą reprodukcję dźwięku dbają w tym wypadku dwie, a w zasadzie trzy rzeczy – dwa duże, bo aż 50-mm neodymowe przetworniki oraz wbudowany układ dźwiękowy z wzmacniaczem. To właśnie te rzeczy gwarantują kontrolę, dynamikę oraz głęboki, mięsisty bas, dający się we znaki zarówno w grach, jak i muzyce czy filmach.

Wszystko to w wersji bezprzewodowej, dzięki bezpośredniej współpracy z łącznością radiową 2.4 GHz. Nie znajdziemy tu Bluetooth, ale skierowany do wymagających graczy, dedykowany transmiter mający zadbać o niezauważalne opóźnienia związane z faktem samej łączności bezprzewodowej. Świetnie spisuje się on nie tylko w grach, gdzie precyzja lokalizacji produkowanych dźwięków w czasie rzeczywistym odgrywa kluczową rolę, ale również w filmach, przy których wiele modeli Bluetooth radzi sobie bardzo kiepsko właśnie ze względu na opóźnienia i problemy z synchronizacją. Łączność radiowa 2.4 GHz to po prostu lepszy wybór w przypadku słuchawek dla graczy.

MSI Immerse GH50 Wireless

MSI Immerse GH50 Wireless – Specyfikacja i jakość wykonania

MSI Immerse GH50 Wireless są niezwykle lekkie, jak na tego typu zestawy z wbudowanym akumulatorem. Ważą zaledwie 326 gramów, co wraz z miękkim obiciem gwarantuje niezrównany komfort użytkowania przez wiele godzin intensywnego gamingu. Wykonane są z tworzywa sztucznego, ale nie musimy się martwić w tym wypadku o trwałośc, gdyż to jest wysokiej jakości, a na dodatek zostało połączone z pałąkiem wykonanym z aluminium. Wspomnimy tu również o tym, że cała konstrukcja jest składana, a tę z kolei wrzucimy do dołączonego do zestawu, wysokiej jakości materiałowego woreczka. Transport zatem zapewniony!

Słuchawki:

 • Przetworniki: Neodymowe o średnicy 50 mm
 • Pasmo przenoszenia: 20 - 20 000 Hz
 • Czułość: 109 dB
 • Impedancja: 32 Omy
 • Łączność: Bezprzewodowa 2.4 GHz lub Jack 3.5 mm
 • Czas pracy na jednym cyklu ładowania: do 22h
 • Ogniwo: 500 mAh
 • Kompatybilność: Playstation, Nintendo Switch, PC, Mac
 • Wymiary: 200 x 170 x 80 mm
 • Masa: 326 g
 • Gwarancja: 24 miesiące
 • Cena: 449 zł

Mikrofon:

 • Typ: Wielokierunkowy
 • Pasmo przenoszenia: 10 - 10 000 Hz
 • Czułość: -36 dB
 • Impedancja: <2,2 kilo Oma

Dla fanów głośnej muzyki i mięsistego basu

Headset ten ma imponującą specyfikację, biorąc pod uwagę fakt, że są to przecież słuchawki nauszne, a nie douszne, przy których osiągnięcie zadowalającej głośności podczas słuchania ulubionych kawałków jest zdecydowanie łatwiejsze. MSI Immerse GH50 to czułość rzędu aż 109 dB, a zatem świetnie sprawdzą się również u fanów naprawdę głośnej muzyki. Głośna muzyka w przypadku wielu modeli słuchawek to jednak tylko obietnica, której większość nie spełnia z jednego prostego powodu. Chodzi tu rzecz jasna o wrażenia basowe.

W MSI Immerse GH50, dzięki wysokiej klasy wzmacniaczowi oraz dużym, 50-mm przetwornikom audio, bas jest obecny, choć nie zalewa całej sceny odsłuchowej. Najważniejsze w tym wypadku jest pasmo przenoszenia, które zaczyna się od zaledwie 20 Hz, czyli dolnego zakresu odłuchowego wielu ludzi. To dzięki temu dźwięki burzy, wybuchów i typowych dla kina oraz gier efektów w najniższym zakresie pasma przenoszenia robią wrażenie.

W osiągnięciu takiego efektu pomaga fakt, iż jest to konstrukcja zamknięta, wyposażona w nausznice izolujące nas od otoczenia. Nausznice te są wykonane z wysokiej jakości eko-skóry i producent wybrał je nieprzypadkowo, gdyż tylko w taki sposób możliwe jest osiągnięcie wysokiego ciśnienia wewnętrz. To ciśnienie to nic innego jak dźwięk, ale mowa tu nie o średnich czy wysokich tonach, ale właśnie o basie. W otwartych konstrukcjach, czy co gorsza z materiałowym wykończeniem nausznic bas po prostu ucieka, ponieważ najzwyczajniej w świecie nie można wytworzyć w nich odpowiednio wysokiego ciśnienia akustycznego, odbieranego przez nasze uszy jako głośny dźwięk.

Bas jednak nie przytłacza, jak to ma miejsce w innych słuchawkach dla graczy. Jest trzymany w ryzach, właśnie dzięki mocnemu układowi dźwiękowemu, odpowiedniej budowie nausznic i profesjonalnemu dostrojeniu. Brak tu typowych dla innych słuchawek przypadłości związanych z rozciąganiem najniższych tonów. Brak tu typowego „łupania” udającego bas.

MSI Immerse GH50 Wireless

Mikrofon dla graczy? Nie tylko!

Gracze potrzebują mikrofonu i MSI zdaje sobie z tego sprawę. Nie wszyscy chcą, by na ich biurku stało kolejne, dedykowane urządzenie, dlatego wielu wybiera zintegrowane rozwiązania w postaci headsetu, czyli zestawu słuchawkowego z mikrofonem.

Mikrofon w Immerse GH50 Wireless jest wielokierunkowy i na dodatek odczepiany, a nie na stałe zamocowany w samych słuchawkach. To świetne udogodnienie, gdyż nie zawsze przecież takiego urządzenia potrzebujemy. Możemy go w każdej chwili wypiąć, jeśli po całym dniu giercowania mamy zamiar na przykład pooglądać nowego Znachora na Netfliksie.

Mikrofon ten, w przeciwieństwie do wielu innych tego typu urządzeń, oferuje bardzo dobrą jakość dźwięku. Nie tworzy tak zwanych przesterów i świetnie sprawdzi się nie tylko podczas komunikacji ze znajomymi na Discordzie czy TeamSpeaku, ale również podczas nagrywania voice overów. Zresztą posłuchajcie sami!

 

Przestrzenna jakość dźwięku 3D dzięki Nahimic Audio

Nahimic Audio. To główna zaleta, jeśli chodzi o możliwość generowania dźwięku przestrzennego. Bez problemu tworzy wysokiej klasy, wirtualny dźwięk 7.1, ponieważ słuchawki współpracują z najnowszą wersją oprogramowania Nahimic 3. To rzecz jasna nie wszystko, gdyż oprogramowanie oferuje również (m.in.) stabilizator głośności, mający za zadanie normalizować ciśnienie akustyczne.

Jest tu dodatkowo technologia wysunięcia średnich tonów, czyli dźwięków rozmowy (na przykład w filmach) na pierwszy plan, dając nam wrażenie zdecydowanego zbliżenia się do całej akcji. Środek pasma dźwiękowego jest zazwyczaj słabo słyszalny w treściach w usługach streamingowych, ale dzięki Nahimic 3 i Immerse GH50 już się o to obawiać nie musisz. Nahimic 3 oferuje jeszcze funkcję podbicia basów i sopranów. Dostosujesz dzięki tym funkcjom dźwięk do własnych upodobań.

Nahimic 3 współpracuje nie tylko z samymi słuchawkami, ale również z mikrofonem. Znajdziemy tu redukcję szumu statycznego, często denerwującego pogłosu, stabilizację głosu oraz tłumienie dźwięków poprzecznych.

W Nahimic 3 znalazła się dość nowatorska technologia dla graczy, a dokładnie System Sound Tracker. Ten ma za zadanie tworzyć nakładkę w postaci radaru, na który nakładany jest w czasie rzeczywistym obraz z konwersji audio. Ta konwersja ma za zadanie pomóc zlokalizować na przykład strzelającego w oddali przeciwnika. Możesz go dostosować oczywiście do swoich osobistych preferencji – zmieniać rozmiar, kolor czy manipulować poziomem przezroczystości nakładki.

MSI Immerse GH50 Wireless

Cały dzień odsłuchu

Bezprzewodowy zestaw słuchawkowy musi posiadać jakieś źródło zasilania i w tym wypadku jest to akumulator, który ładowany jest za pośrednictwem umieszczonego na jednej słuchawce portu USB-C. I pod względem czasu pracy na jednym ładowaniu wypada naprawdę świetnie, zaważywszy na to, że w zupełności wystarczy na aż 20-22 godzin ciągłego słuchania muzyki (wartość ta wzrasta wraz z niższą głośnością oczywiście). Możemy zatem zapomnieć o czymś takim jak ładowanie słuchawek na przynajmniej kilka dni intensywnych sesji gamingowych.

Kontrola, dzięki wyposażeniu

Przyciski na muszli są umieszczone w łatwo dostępnych, strategicznych miejscach. Dzięki temu rozwiązaniu sterowanie odbywa się bezwzrokowo – na tak zwanego „czuja”. To znacząco poprawia komfort użytkowania tego headsetu. Oferuje on potencjometr, do zwiększania bądź zmniejszania głośności, dedykowany przycisk wyciszania mikrofonu oraz włącznik trybu bezprzewodowego.

Na lewej muszli znajdziemy również port mikrofonowy oraz port USB-C. Na prawej z kolei producent umieścił port audio jack 3.5 mm. Jeśli zatem zechcemy podłączyć słuchawki za pośrednictem interfejsu analogowego, będziemy mieć taką możliwość. I przyda się to przede wszystkim w smartfonach, gdyż jak już wspomnieliśmy, zestaw nie oferuje połączenia Bluetooth.

MSI Immerse GH50 Wireless

Immersja w zasięgu ręki

MSI Immerse GH50 Wireless to wysokiej klasy zestaw słuchawkowy dla graczy. Nie musisz obawiać się ani o jakość Twojego źródła (na przykład płyty głównej, która nie posiada wbudowanego wzmacniacza słuchawkowego wysokiej jakości), wygodę ani funkcjonalność. GH50 Wireless to pełny pakiet, który sprawdzi się zarówno u graczy „pecetowych”, jak i użytkowników konsol PlayStation i Nintendo Switch. Immersja gwarantowana! Słuchawki MSI Immerse GH50 kupisz w sklepie Media Expert.

*Artykuł sponsorowany powstał we współpracy z MSI

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: MSI Immerse GH50 Wireless. Bezprzewodowa Immersja dla wymagających graczy

 0