Najlepsze darmowe gry na Steam - Top 10

Najlepsze darmowe gry na Steam - Top 10

Branża gier rozwija się w błyskawicznym tempie. Walka o klientów i zalew premier, z jakimi mamy bez przerwy do czynienia potrafi namieszać w głowie. Co jeszcze lepsze - część wielkich projektów jest dostępnych całkowicie za darmo, wymagając od nas posiadania tylko konta na Steam. Dzięki temu niezależnie od zasobności portfela każdy ma dostęp do rozrywki na najwyższym poziomie. Czasy, w których darmowe gry kojarzyły się z czymś niekompletnym i tandetnym, minęły bowiem dawno temu.

 

Skupiając się na platformie Steam, wybraliśmy Top 10 najciekawszych i zapewniających różny rodzaj doświadczeń gier Free to Play. Darmowych gier na Steam jest oczywiście znacznie więcej, stale pojawiają się także nowe. Poza ich charakterystycznym bardzo wysokim poziomem obsługi klienta (czyli nas), wyróżniają się one także ogromnymi społecznościami, wśród których nierzadko można znaleźć przyjaciół na całe życie. Dlatego co jakiś czas, warto oderwać się od pościgu za kolejnymi dużymi premierami i spojrzeć na to co nowego w tym czasie wprowadziły największe gry F2P.

Darmowe gry na Steam - TOP 10

  • Kartrider Drift
  • Sims 4
  • Destiny 2
  • Path of Exile
  • Halo Infinite
  • Marvel Snap
  • Dota 2
  • Warframe
  • CSGO2
  • World of Tanks

 

10. Kartrider Drift

Wyścigi kartów zawsze są dobrym pomysłem na kilka chwil (zmieniających się potem w kilka godzin) przed ekranem. Masa dopalaczy, broni, pułapek, skrótów, tras, oraz możliwości tworzenia własnego pojazdu i postaci tworzą idealny tytuł do tego, by się przy nim zrelaksować i odkrywać kolejne detale zwiększając szanse na zwycięstwo. Jeżeli nie macie dostępu do Switcha to Kartrider Drift jest najlepszą alternatywą dla Mario Kart, a do tego dostępna za uczciwą cenę.

 

9. Sims 4

Przejście Sims 4 na darmowy model dystrybucji to strzał w dziesiątkę. Bez żadnej opłaty możemy pobrać podstawową wersję gry, która oferuje dziesiątki godzin zabawy w życie. Systemy pozwalające budować nowe relacje, projektować domy i tworzyć własną epopeję ludzkich wzlotów i upadków nie mają sobie równych. Oczywiście, głównym celem jest tutaj przyciągnięcie nowych graczy do płatnych dodatków, które niesamowicie rozbudowują Sims 4, ale sama podstawka to także świetny, duży, wystarczający na długo tytuł.

 

8. Destiny 2

Bungie mimo wielu wzlotów i upadków w ostatnich latach wciąż ma w rękach bardzo popularne Destiny 2, łączące elementy MMO i Looter Shootera, z niesamowicie grywalnym systemem strzelania. Nieważne czy macie znajomych do grania, czy ruszycie na kolejne misje z losowo spotkanymi graczami; czy też może wolicie rozerwać się w deathmatchu. To piękna kosmiczna podróż, w którą bardzo łatwo wskoczyć (dużo łatwiej niż wyskoczyć).

 

7. Path of Exile

Szukając action-rpg, które będzie nie tylko dobrą alternatywą dla Diablo, ale i grą, którą można „kupić” za okrągłe zero złotych nie ma lepszego wyboru niż Path of Exile. Ta szalenie rozbudowana pod kątem rozwoju postaci produkcja przenosi nas do mrocznego świata fantasy, w którym będziemy szlachtować potwory i demony. Dopracowane mechaniki, regularne aktualizacje, oraz gigantyczne drzewko umiejętności sprawiają, że trudno uwierzyć, że jest to tytuł dostępny w formule Free to Play.

 

6. Halo Infinite

O ile pod względem kampanii dla jednego gracza (i fabuły jej towarzyszącej) Halo straciło dawną moc, tak w wersji multiplayer jest to wciąż wspaniały tytuł. Świetne tryby zabawy, dopracowany model strzelania, setki możliwości customizacji wyglądu naszego Spartana i kultowe, wybitnie zaprojektowane mapy tworzą całość, od której trudno się oderwać. Tym bardziej że jest to gra, która nie skupia się na tym, by próbować wyciągnąć od nas dodatkową kasę. Halo Infinite to strumień świetnej zabawy.

 

5. Marvel Snap

Karcianki to specyficzny gatunek, do którego wiele osób trudno przekonać - czy to w wersji cyfrowej, czy fizycznej. Dzięki Marvel Snap nawet najwięksi malkontenci mają szansę połknąć tego bakcyla. Uzależniający, łatwy do zrozumienia system pojedynków, błyskawiczne budowanie własnej talii, ogromne możliwości jej rozwoju, oraz wisząca nad tym wszystkim magia superbohaterów z komiksów Marvela stworzyły rewelacyjną alternatywę dla karcianych Pokemonów czy Magic the Gathering. Lepiej się nie da.

 

4. Dota 2

Co jeszcze można napisać o DOTA 2 - grze, która ma ponad dziesięć lat i wciąż jest symbolem esportu i sieciowych potyczek? To prawdziwa instytucja, pokazująca, że dynamiczne strategie, w których sterujemy championami o boskich mocach, wciąż potrafią wyrywać kolejne godziny z życia, zmieniając je w świetną zabawę. Co prawda trzeba naprawdę dobrze rozeznać się w zasadach gry, a poszukiwanie ulubionej postaci może zająć tygodnie, ale jeżeli szukacie tytułu na długo to, tutaj granie nigdy się nie kończy, zawsze jest kolejny mecz.

 

3. Warframe

Czas na wskoczenie w skórę Tenno: czyli stanie się przedstawicielem rasy kosmicznych wojowników w strzelance TPP, która rozwinęła się w ogromne zjawisko. Dzięki elementom MMORPG i mocnemu inwestowaniu w to, by rozwijać historię (poprzez świetne zrealizowane animacje) jest to jedna z bardziej angażujących produkcji na rynku. Masa broni, ogromna swoboda na polu walki, zawsze pełne serwery, niesamowite możliwości zmiany wyglądu postaci - Warframe ma wszystko, czego potrzebujecie jeżeli marzycie o byciu kosmicznym ninją.

 

2. Counter-Strike 2

Po wielu grach można się było spodziewać, że w końcu otrzymają kontynuację, ale że Counter-Strike także będzie na tej liście, okazało się sporym zaskoczeniem. CS2 to oczywiście mocne odświeżenie oryginału, a nie faktyczne „dwójka”, ale my tu nie o tym - bo wciąż jest to król sieciowych strzelanin FPP. Czy osiągnął to dzięki kultowym mapom, szybkości rozgrywki, systemowi rankingowemu, odkrywaniu skórek, czy ze zwykłego przyzwyczajenia - nieważne. To wyjątkowy tytuł, obok którego nie da się przejść obojętnie.

 

1. World of Tanks

Napisać, że prosty pomysł polegający na tym, że warto zrobić grę, w której stają naprzeciwko siebie drużyny czołgów wypalił, to nic nie napisać. World of Tanks to przykład niesamowicie dopracowanej gry-usługi, która od zawsze na pierwszym miejscu stawia społeczność i jej uwagi, rozwijając się w giganta o świetnej reputacji. ”Czołgi” są wciągające, przyjemne i stworzone tak, że każdy znajdzie w nich coś dla siebie. Stanowią także wyjątkową odmianę od innych gier akcji. Ich główną zaletą jest także to, że mimo iż opowiadają o wojennych starciach, to biorą to wszystko w tak duży nawias, że zdecydowanie bardziej przypominają starcia modeli na przygotowanych przez pasjonatów makietach niż prawdziwe piekło frontu. Miliony ludzi na świecie prowadzi życie czołgisty - dołącz do nich!

 

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Najlepsze darmowe gry na Steam - Top 10

 0