Najlepsze darmowe gry - Top 10 Free to Play

Najlepsze darmowe gry - Top 10 Free to Play

Czasy kiedy granie było drogie albo trudno dostępne minęły tak dawno temu, że aż głupio przypominać, że tak w ogóle było. Obecnie ogromnych, pięknych, dopracowanych tytułów dostępnych za darmo jest tak dużo, że nie sposób je wszystkie pomieścić na takiej liście. Mimo to takich, które są zwykłym marnowaniem czasu, oszustwem czy też próbą wyłudzenia z nas pieniędzy poprzez mikropłatności też jest tyle, że warto wymienić choćby Top 10 tych, po które można sięgać w ciemno w każdej chwili. Są to gry, które w większości będą działać nawet na słabych komputerach, a wiele z nich jest także dostępnych na konsolach. Co istotne są to także pozycje, po które mogą sięgnąć relatywnie młode osoby i nie napotkają tam na kontrowersyjne treści. Poza tym nawet jeżeli nie macie problemu z wydawaniem pieniędzy na gry, to dalej warto się czasem zatrzymać i sprawdzić co tak naprawdę podbija aktualnie światowe rynki. Bo poziom „serwisu” i to jak doskonale prowadzone są wymienione poniżej tytuły to absolutna ekstraklasa. Zapraszamy to naszego zestawienia, w którym pokazujemy najlepsze gry dostępne za darmo:

 

1. Fortnite

Fenomen Fortnite był mocno nieoczywisty gdy gra startowała w 2017 roku. Dzięki decyzji o tym, by zaimplementować tu tryb Battle Royale i sprawdzić jak gra poradzi sobie, w wersji darmowej okazało się, że mamy do czynienia z czymś, co kształtuje całą generację graczy. Trudno objąć słowami to, jak wielkim metawersum stał się Fortnite, ale jest już czymś zdecydowanie więcej niż tylko grą, w której się biega i strzela. To miejsce spotkań, miejsce słuchania koncertów, miejsce zawierania przyjaźni i przeżywania wielki przygód oraz odkrywania tego co przynoszą jego kolejne sezony. Jeżeli chcecie być na czasie, to musicie wiedzieć, co się dzieje w Fortnite. Poza tym ten fenomen nie bierze się znikąd i poza zalewem ozdobników to po prostu świetna sieciowa strzelanina, umiejętnie zakrywająca jakiekolwiek namiastki przemocy - to co jest tu na pierwszym miejscu to dobra zabawa.
 

2. Rocket League

Unikalne połączenie skaczących, a czasem nawet i latających, samochodów z odbijaniem piłki tak, by wpadła do bramki drużyny przeciwnej. Pomysł pozornie banalny, ale wykonany tak intuicyjnie i dobrze, że nie da się oderwać od zabawy i rozegrania „jeszcze jednego meczu” - a to wszystko za darmo. Dodatkowo można grać cross-platformowo, czyli łączyć się z graczami, którzy odpalają Rocket League na innych sprzętach, co jeszcze bardziej zwiększa poziom zabawy. Opcje zmiany wyglądu swojego pojazdu, jakość każdego meczu i doskonałe uchwycenie balansu między prostotą sterowania a tym ile kunsztu potrzeba, by naprawdę dobrze grać to prawdziwie mistrzowska robota. Coś dla małych i dużych.

 

3. League of Legends

Takie zestawienie nie może istnieć bez LoLa. Drużynowe potyczki herosów o to, by zdominować arenę wyrosły na coś o wiele większego niż tylko klikanie po mapie i odpalanie magicznych ataków. To niezwykłe postaci, które stały się idolami dla milionów młodych graczy na całym globie, są prawdziwym magnesem, który bez przerwy sprawia, że jest to gra żywa, dynamiczna i tak bardzo pociągająca. W produkcji są już kolejne tytuły z innych gatunków, seriale, tona gadżetów itd. League of Legends to prawdziwy kolos, który zmienił postrzeganie gier wideo, spojrzenie na ich zasięg i możliwości. I oczywiście wypada tu także wymienić bliźniaczą, a raczej pełniącą funkcję protoplasty DOTĘ (również darmową i świetną w swym gatunku), jednak to popkulturowy impakt LOLa sprawia, że wybierając jakąś mobę do zestawienia padło właśnie na tytuł Riot Games. 

 

4. Fall Guys

Wielki show, jakim jest Fall Guys nie przestaje zadziwiać swoją popularnością. W tej grze musimy szybko myśleć, widowiskowo działać, improwizować i liczyć na więcej niż jeden łut szczęścia, by wygrać. Zaczynamy zawody jako jedna z 60 postaci i z każdą kolejną konkurencją pozostaje nas coraz mniej, aż wyłonionych zostanie zwycięzca. Dzięki strukturze opartej przede wszystkim o niezdarność sterowanych postaci i fantazyjne tory przeszkód gra bez przerwy zaskakuje, bawi i nie zraża do siebie w obliczu porażki. To naprawdę fantastyczny sposób na spędzenie wielu wieczorów.

 

5. Counter-Strike 2

Niespodziewana kontynuacja jednego z największych przebojów w historii. Valve decydując się na odświeżenie Counter-Strike’a dużo zaryzykowało, ale też zmiany są w pewnym momencie potrzebne. Teraz CS wygląda lepiej niż kiedykolwiek i oferuje nowe rozwiązania taktyczne. A wszystko to na szkielecie legendy, o której już wszystko napisano. Gigantyczna, nieprzerwana popularność CS-a i aktywność jego sceny e-sportowej to fundamenty, dzięki którym już zawsze będziemy mówić o tej grze. Jeżeli liczycie na znakomity miks taktycznego działania w drużynie i szybkich, zabójczych pojedynków na kultowych mapach to lepiej nie da się wybrać.

 

6. World of Tanks

Do czołgu i na czołgi! Trudno o lepszy pomysł na grę wojenną niż zaoferowanie graczom tego, by zrobili sobie drużyny czołgów i strzelali do siebie, póki nie padnie ostatni z przeciwników. Wargaming totalnie rozbiło bank, doskonale opracowując tę receptę na sukces i decydując się na udostępnienie jej za darmo. Duże obszary walki, modyfikacje, typy maszyn, wydarzenia sezonowe, klany, turnieje… World of Tanks ma w sobie wszystko, co sprawia, że gdy w nie wpadniecie, nie będziecie potrzebowali żadnej innej gry. Ciągłe aktualizacje i strategiczny wymiar zabawy gwarantują, że każde starcie jest emocjonujące i zupełnie inne. 

 

7. Hearthstone

Cyfrowe karcianki wydają się czymś pozornie nudnym (niecyfrowe też), ale gdy do pracy bierze się Blizzard, to wszystko zaczyna nabierać innego znaczenia. Proste zasady budowania talii, czytelne mechaniki, łatwość i szybkość rozgrywania kolejnych meczów, element kolekcjonerstwa i eksperymentowania, oraz fantastyczne animacje ożywiające „stół”, na którym gramy, sprawiają, że można bez problemu zapomnieć, że to tylko przesuwanie obrazków ze statystykami po ekranie. Hearthstone to miejsce, w którym zawsze ktoś czeka na pojedynek i zawsze jest okazja, by wypróbować nowy zestaw kart. Doskonale sprawdza się także na tabletach!

 

8. Path of Exile

Setki umiejętności i gigantyczne (dosłownie) drzewko rozwoju postaci to dwa główne fundamenty Path of Exile, czyli darmowej odpowiedzi na Diablo, która w oczach wielu ma do zaoferowania o wiele więcej zabawy zaangażowanym graczom. Skala tego jak wielka pod względem zawartości jest to gra, jest trudna do opisania, bo to prawdziwy gigant, który jednych przygniecie, a drugim pozwoli dokonywać niezwykłych odkryć i próbować stworzyć własną, jedyną w swoim stylu legendę. Jeżeli potrzebujecie spróbować swych sił w starciu z potężnym, wymagającym i satysfakcjonującym hack’n’slashem to lepszej propozycji nie ma. I to za uczciwą cenę zero złotych. 

 

9. Genshin Impact

Piękny, zatopiony w mangowej stylistyce, otwarty świat żywcem przywołujący wspomnienia z ostatnich części The Legend of Zelda napędza Genshin Impact. Przeżywa się tu wielkie przygody, szuka skarbów, walczy, zwiedza, zdobywa nowe poziomy i spędza masę czasu na wykonywaniu kolejnych zleceń w akompaniamencie przepięknej oprawy. Prowadzenie własnej drużyny, oraz odkrywanie kolejnych tajemnic i systemów, które tu na nas czekają to coś zaskakująco unikalnego (wrażenie klonowania z innych produkcji jest tylko powierzchowne), zatopionego w takiej muzyce i grafice, jakich się po darmowych grach nie spodziewamy. A jednak Genshin dowozi - umieszczając pomiędzy tymi wszystkimi elementami kradnącymi czas cząstkę magii. 

 

10. Roblox

Bardziej platforma do tworzenia gier, bardziej dla młodszych niż starszych graczy, ale nie da się mówić o potentatach gałęzi Free to Play bez Robloksa. Jeżeli chcecie próbować tworzenia gier i sprawdzenia swych pomysłów na projekty poziomów i sposoby zabawy, to lepszego miejsca nie ma. Poza tym to prawdziwy plac zabaw dla każdego - można tu znaleźć tysiące mikro gier, jak i świetną społeczność. Kto by pomyślał, że w ogóle da się przygotować tak rozbudowane narzędzie do tworzenia swoich gier, oraz udostępniania ich i zrobić to wszystko za darmo, w tak przystępny sposób. Jedni znajdą tu tylko rozrywkę, inni sposób na wyrażenie się. Świetna rzecz, która tylko rośnie.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Najlepsze darmowe gry - Top 10 Free to Play

 0