Najlepsze gry przeglądarkowe za darmo – ranking TOP 10

Najlepsze gry przeglądarkowe za darmo – ranking TOP 10

Polecane gry przeglądarkowe online - jakie wybrać?

Problemy podczas uruchamiania wysokobudżetowych gier na komputerach osobistych są jak najbardziej realne, szczególnie teraz, w momencie panującej pandemii i szalejących wartościach kryptowalut. Te drugie, wraz z ogólnie niską podażą sprzętu, bezpośrednio wpłynęły na ceny kart graficznych, które wymagane są do tego, by takie gry uruchamiać. Wielu z Was zapewne chciałaby pograć w coś, co nie wymaga mocnego komputera, a na dodatek można uruchomić w zwykłej przeglądarce internetowej. Gry przeglądarkowe online są świetną alternatywą. Można w nie grać na komputerach osobistych, laptopach czy smartfonach i nie wymagają ani mocnego sprzętu, ani wydawania pieniędzy – są z reguły darmowe.

Gier przeglądarkowych jest całe mnóstwo, jedne mniej, a drugie bardziej rozbudowane. Dziś przyjrzymy się jednak tym prostym, skierowanych dla większej grupy odbiorców, które znajdują się w znanym polskim serwisie onlygames.io. Znajdziesz tutaj gry klasyczne, jak Bouncing Balls, ale także różnego rodzaju Mahjongi, dopasuj 3, kulki, gry barowe oraz logiczne. Ze względu na to, że na opisywanej stronie internetowej znajduje się naprawdę dużo gier, skupimy się tylko na wybranych dziesięciu, których listę znajdziesz poniżej. Nic nie stoi na przeszkodzie byś odwiedził onlygames.io i wybrał coś kompletnie odmiennego – mają tam przeogromny wybór darmowych gier przeglądarkowych.

Najlepsze, darmowe gry przeglądarkowe:

  • Microsoft Bubble
  • Microsoft Jewel
  • 5roll
  • Ludo Legend
  • Mahjong Connect Deluxe
  • Bubble Shooter Extreme
  • Merge Fruit
  • PUPPY BLAST
  • Butterfly Kyodai
  • Bouncing Balls

Microsoft Bubble – gra w kulki dla każdego

Microsoft Bubble to typowa gra zręcznościowa typu „kulki”. Zasady są bardzo proste – wypuszczaj kulkę danego koloru i staraj się nią trafiać w grupę kulek tej samej barwy. Jeśli trafisz, cała sekcja tego koloru zostanie usunięta z planszy, dając Ci punkty rozwoju. Oczywiście to nie tylko puste cyferki, bo za nie zdobywamy walutę, za którą możemy zakupić różnego rodzaju umocnienia. Same umocnienia pomagają przejść nieco trudniejsze sekcje, czyli takie, w których zostały głęboko ukryte kolory kulek aktualnie znajdujących się w Twojej dłoni. Do dyspozycji mamy wydłużenie linii pomocniczej (250 monet), bombę, dzięki której zniszczysz wszystkie kulki na niewielkim obszarze (500 monet), ognisty pocisk – ten z kolei przechodzi przez wszystkie kulki na swojej drodze, niszcząc każdą z nich (750 monet) oraz tęczę. Ta ostatnia zamienia miejscami kolory kulek na planszy i kosztuje 1000 monet.

Pamiętaj, że żeby zniszczyć pojedyncze kulki na planszy, musisz zbudować z nich przynajmniej trójkę. Jeśli więc na planszy została tylko jedna, będziesz musiał rzucić kolejne dwie, by wszystkie trzy zostały zniszczone. Jest to o tyle istotne, bo ilość kulek w ręce jest limitowana, a im dalej, tym trudniej. Pierwsze etapy rozgrywki są dużo łatwiejsze niż późniejsze. Powyżej poziomu 5, zaczniesz napotykać przeszkody, których już się zniszczyć nie da. Używaj więc przydatnego triku, odbijając kulkę od ścian, by dostać się do tych, znajdujących się w środku.

W Microsoft Bubble zagrasz na onlygames.io

Microsoft Jewel – zdobądź najwyższy wynik dopasowując trzy klejnoty

Microsoft Jewel to typowa gra z kategorii „dopasuj trzy”. Jest to bardzo prosta gierka online, która wymaga wyczucia przestrzeni oraz szybkiego rozróżniania kształtów i kolorów. Za każde dobre posunięcie nagradzany będziesz punktami, które pozwolą Ci ukończyć dany poziom i przejść do kolejnego. W trakcie gry staraj się układać klejnoty w taki sposób, by niszczyć pięć na raz z danego koloru – wtedy na planszy pojawi się diament, dzięki któremu zdobędziesz jeszcze więcej punktów.

Punkty można mnożyć, wykonując poszczególne mini-zadania na planszy. Po lewej stronie ekranu znajduje się aktualnie przydzielone, na przykład zniszczenie 10 klejnotów pomarańczowych, a jeśli je wykonasz, nieznacznie wypełnisz pasek mnożnika. Oczywiście im wyższy mnożnik, tym więcej punktów zdobywasz. Im dalej, tym gra staje się trudniejsza i wymaga od gracza lepszej percepcji i umiejętności kalkulowania. W tych trudniejszych przypadkach z pomocą przychodzi ikonka lupy, która po kliknięciu wyjawi następny ruch na planszy.

W Microsoft Jewel zagrasz na onlygames.io

5roll – rzucaj kością i osiągnij najwyższy wynik

5roll to typowa gra w kości. Twoim zadaniem będzie wyrzucenie jak najlepszej kombinacji, by zdobyć jak największą ilość punktów. Oczywiście gra najbardziej wciąga, jeśli zagrasz w nią ze znajomymi, z którymi później porównasz końcowy wynik. 5roll opiera się na znanym schemacie „kościanego pokera”, a więc wszystkie możliwe sekwencje są tu zachowane. Najsłabszym wynikiem jest… brak wyniku, czyli chaotyczne ustawienie kości za które można podliczyć punkty w tak zwanej „szansie”. Pierwszym liczącym się jest jedna para, czyli wyrzucenie tej samej liczby oczek w dwóch kościach. Drugim są dwie pary, czyli podwojenie jednej pary, choć tu trzeba wspomnieć, że liczba oczek w jednej parze, w dwóch kościach, nie może być taka sama jak w parze drugiej – wtedy będziemy mieli do czynienia z karetą, czyli wynikiem dużo wyższym. Trzeci to trójka, a więc taka sama liczba oczek w trzech kościach (na przykład trzy dwójki). Czwarty to full, a więc trójka i para w jednym ustawieniu – na przykład para dwójek i trójka czwórek. Piąty to mały i duży strit. Mały strit to ustawienie czterech kości po sobie (1-2-3-4 lub 2-3-4-5 itp.), a duży to ustawienie ich pięciu (1-2-3-4-5 lub 2-3-4-5-6). Ostatni to wyrzucenie wszystkich tych samych oczek – piątka, poker lub generał.

Każda gra rozpoczyna się od rzucenia pięciu kości, a jeśli po tym rzucie będziesz chciał zachować dowolną ilość, przenieś je do specjalnie wydzielonej sekcji na samym dole ekranu. Te kości, których nie chcesz zachowywać, możesz przelosować dwukrotnie. Wynik musisz na koniec zaznaczyć w tabeli, a finalnie wypełnić ją całą. Pamiętaj, że daną komórkę możesz zaznaczyć tylko raz, a więc zachowuj najlepsze (te z największym mnożnikiem) na najlepsze wyniki na planszy, czyli te wysokie (piątki lub szóstki).

W 5roll zagrasz w serwisie onlygames.io

Ludo Legend – jedna z najstarszych gier planszowych w wirtualnej formie

Cóż… wszyscy chyba znamy starego, dobrego chińczyka, a taką grą jest właśnie Ludo Legend. Możesz grać zarówno z komputerem, jak i trzema dodatkowymi osobami. Zasady chińczyka są bardzo proste. Do dyspozycji każdego gracza są cztery pionki umiejscowione w „bazie”, a zadaniem jest przeniesienie ich wszystkich do miejsca centralnego na planszy. Żeby w ogóle ruszyć pionkiem, musisz wyrzucić kostką szóstkę. Każda szóstka daje Ci możliwość wyciągnięcia jednego z czterech pionków z bazy, a kolejne oczka gwarantują przesunięcie jednego z nich. Wyrzucenie szóstki oznacza jeszcze dodatkowy ruch, a więc staraj się trafiać właśnie taką kombinację.

Oczywiście doprowadzenie pionka do centralnej części planszy wcale nie należy do najłatwiejszych rzeczy. Po drodze możesz napotkać wiele problemów, a najbardziej bolesnym z nich jest moment, w którym przeciwnik stanął na te samo pole, na którym stoi Twój pion. W tym wypadku pionek ten wraca z powrotem do bazy i żeby go stamtąd wyciągnąć, musisz rozpocząć od początku – od wyrzucenia szóstki. Gra kończy się w momencie, w którym do środka planszy doprowadzisz wszystkie pionki. Pamiętaj też, że na polach o kolorze Twoich pionków, te są bezpieczne i nie mogą zostać zbite przez pionki innych graczy.

W Ludo Legend zagrasz na onlygames.io

Mahjong Connect Deluxe

Madżong (Mahjong) to doskonale znana gra wywodząca się z Chin. W przypadku Mahjong Connect Deluxe mamy do czynienia z nieco uproszczoną wersją, bazującą raczej na grach typu „połącz dwa”, a nie na typowym, piramidowym Madżongu. Zasady jednak są bardzo proste. Twoim zdaniem jest połączenie dwóch tych samych symboli, by usunąć je z planszy. Jeśli wyczyścisz całą – wygrywasz. Oczywiście to tylko teoria, bo w praktyce musisz być bardzo spostrzegawczy i… szybki, bo gra ma ograniczenia czasowe. Szybka reakcja jest ważna, ale w każdy momencie możesz dopomóc sobie specjalnymi ułatwieniami. Jedno z nich dodaje czas (ikona zegarka), a druga pokazuje następny ruch (ikona żarówki).

Do osiągnięcia sukcesu, wymaganym jest, by korzystać z różnego rodzaju trików. Jednym z ważniejszych jest wiedza. Łączyć symbole możesz bowiem w zwykły ciąg (oba symbole obok siebie), ale też za pomocą linii. Jeśli symbol znajduje się na obrzeżach planszy, będziesz mógł go połączyć z tym samym nawet jeśli te nie są umiejscowione bezpośrednio obok siebie. Limitem jest tutaj widoczność. Eksperymentuj z różnymi rodzajami i zdobądź najlepszy wynik w dwunastu poziomach trudności.

W Mahjong Connect Deluxe zagrasz na onlygames.io

Bubble Shooter Extreme - coś dla fanów wyzwań!

Bubble Shooter Extreme to typowa gra w kulki dla nieco bardziej zaawansowanych, pragnących wyzwań graczy. Mamy tu bowiem znacznie więcej kolorów kulek, a tak jak i w poprzednich odsłonach tej gry, musisz ułożyć przynajmniej trzy z tej samej barwy, by usunąć cały zestaw z planszy. Tutaj zaczynają się więc schody i to w dodatku całkiem strome, bo przeważnie do dyspozycji nie otrzymujesz kulek z koloru, który aktualnie pasuje i musisz starać się je układać w taki sposób, by nie blokować dostępu do wcześniejszych. Mi niestety nie udało się ukończyć głównego poziomu, ale Wy na pewno będziecie mieli więcej szczęścia. Szukasz więc wyzwań? Bubble Extreme Shooter jest dla Ciebie.

W Bubble Shooter Extreme zagrasz na onlygames.io

Merge Fruit – klasyczny Tetris i 2048 w jednej grze

Jedną z moich ulubionych gier na urządzenia mobilne jest właśnie gra logiczna 2048. Pobijanie wyników było kiedyś centralną częścią podczas każdej przerwy i widok Merge Fruit przywołał definitywnie przyjemne wspomnienia. Mamy tu bowiem, tak jak w tytule, połączenie Tetrisa i 2048. Twoim zadaniem jest ułożenie dwóch identycznych owoców, by te przemieniły się w nieco większy – z innego rodzaju. Następnie szukasz pasującego do niego, rzucasz, a te po raz kolejny zamieniają się w owoc o większych rozmiarach. Oczywiście całość polega na zdobyciu jak największej ilości punktów, a jeśli dotrzesz do końca planszy - przegrywasz. Oprawa wizualna Merge Fruit może się podobać, szczególnie biorąc pod uwagę różnokolorowe owoce, ale jak każda tu wymieniona gra przeglądarkowa online, nie potrzebuje mocnego komputera do działania. Graj na komputerze i smartfonie – wybór należy do Ciebie.

Merge Fruit korzysta z mechaniki fizyki, a więc wszystkie okrągłe owoce mogą się kulać. Wykorzystuj ten fakt podczas tworzenia większej wieży z owoców i zrób odpowiednią ilość miejsca na nadciągające nowe z górnej części ekranu. Najlepszym sposobem jest ułożenie wszystkich mniejszych w jednej linii. W taki sposób zrzucając nowe z góry, będziesz mógł wybrać gdzie mają wylądować. Blokowanie mniejszych owoców większymi, może nastręczyć wielu problemów, z których później ciężko się wydostać. Pamiętaj – mniejsze owoce na górę, a większe na dół. Mój rekord to 1470 punktów – pobijesz go?

W Merge Fruit zagrasz na onlygames.io

Puppy Blast – dopasuj 3 dla nieco młodszych

Jedna z gier z kategorii dopasuj 3, skierowanych do nieco młodszych odbiorców. Cała szata graficzna utrzymana jest w bardzo przyjemnych dla oka kolorach, a motywem przewodnim jest.. piesek, a właściwie szczeniaczek. Gra jest nieco bardziej rozbudowana od innych tego typu i mamy tutaj do czynienia bardziej z Jewel Ancient, aniżeli Microsoft Jewel. Po dopasowaniu trzech kolorów, otrzymujemy punkty oraz możliwość zniszczenia kolejnych klocków. Tutaj na pomoc przychodzą szczególnie istotne wzmocnienia, które powinieneś starać się ułożyć. Na przykład układając cztery klocki tego samego koloru, możesz otrzymać rakietę, za pomocą której strącisz wszystkie klocki w jednym rzędzie. Do pomocy została przydzielona także bomba. Ta z kolei usuwa wszystkie klocki w obrębie kilku kwadratów. Wzmocnienia te można łączyć. Jeśli uda Ci się ustawić bombę i rakietę obok siebie, rakieta otrzyma dodatkową moc – będzie mogła zniszczyć aż trzy rzędy w różnych kierunkach.

W Puppy Blast zagrasz na onlygames.io

Butterfly Kyodai

Kolejna gra typu Mahjong i tak bardzo nie różni się od wcześniej opisywanego Mahjong Connect Deluxe. Tym razem nie mamy jednak do czynienia z chińskimi znakami, ale.. motylkami. Twoim zadaniem jest połączenie dwóch skrzydeł motyla, by oczyścić plansze. Wymaga to dużej spostrzegawczości, bo rodzajów motyli jest naprawdę sporo, a ich kolory potrafią się ze sobą mieszać. Pamiętaj, że wszystkie skrzydła musisz łączyć wtedy, jeśli mają ze sobą bezpośredni kontakt „wzrokowy”, czyli nie może stać na ich drodze żadne inne zapełnione pole. Można ten fakt wykorzystać dwojako, bowiem układanie skrzydeł może się odbywać na odległość – w linii prostej. W układaniu przeszkadza Ci tylko czas i jest go relatywnie mało dla kogoś bez doświadczenia w takich gatunkach gier przeglądarkowych, dlatego ważnym jest by zdążyć przed końcem. Każda kolejna runda jest nieco trudniejsza od poprzedniej. Sprawdź do jakiego poziomu dojdziesz i pochwal się wynikiem!

W Butterfly Kyodai zagrasz na onlygames.io

Bouncing Balls

Ostatnia gra na tej liście to Bouncing Balls. Polega ona na rozbijaniu pojawiających się na planszy klocków, zbierania umocnień i wymaga od gracza spostrzegawczości oraz planowania. Jest to zdecydowanie najtrudniejsza gra w powyższym zestawieniu – dlaczego? Otóż największym wyzwaniem jest tutaj ustawianie toru lotu kulki bądź kulek w taki sposób, by za jednym posunięciem zniszczyć jak najwięcej bloków z numeracją. Swoją drogą numeracja ta oznacza ile razy powinieneś w taki blok trafić jedną kulką, by ten został usunięty z planszy. Cóż.. wydaje się łatwe w teorii, dopóki nie napotkasz bloków z numerem 20 i wyżej. Podczas gry staraj się zbierać żetony oznaczone plusem, w ten sposób dodasz do swojego strzału kolejną kulkę. Bloki oznaczone symbolem minusa, aktywują laser w pionie lub poziomie, niszcząc wszystko na swojej drodze – oczywiście jeśli ilość tych aktywacji będzie odpowiadać ilości „życia” danego bloku. Jeśli blok ma 20 punktów, musisz taki laser aktywować 20 razy. Oczywiście nie ma to większego znaczenia w momencie, w którym już posiadasz w swojej ręce kilkanaście kulek. Z chęcią dowiem się do jakiego poziomu doszliście – piszcie w komentarzach!

W Bouncing Ball zagrasz na onlygames.io

Artykuł powstał we współpracy z onlygames.io – polskim serwisem oferującym dostęp do wielu darmowych gier przeglądarkowych online.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Najlepsze gry przeglądarkowe za darmo – ranking TOP 10

 0