Najlepsze premiery gier - Sierpień 2021

Najlepsze premiery gier - Sierpień 2021

Premiery gier - Sierpień 2021

Widzicie, jak ten rok pędzi? Mimo zmniejszonej liczby konkretnych premier względem okresu sprzed pandemii, cały czas nie mamy na co narzekać. Nawet sierpień, będący zwykle najbardziej "letnim" miesiącem przyniesie konkretne nowe gry. Na front stawki wysuwa się oczywiście trzecie No More Heroes, które dopełni historię urwaną lata temu. Konsolowcy dostaną w swoje łapki Hades, na półki sklepowe wjedzie rozszerzona wersja Ghost of Tsushima, a atak z zaskoczenia na nasze serca przypuści Skatebird. Są to tylko wybrane wydarzenia, więc zdecydowanie trzeba uznać sierpień 2021 za kolejny dobry miesiąc. Kto wie, może nawet Kena: Bridge of Spirits okaże się jedną z gier roku? Warto na to liczyć, choć trzeba wspomnieć, że twórcy z Ember Lab zdecydowali się na przesunięcie premiery na 21 września. Niezależnie od posiadanego sprzętu, każdy będzie mógł znaleźć coś dla siebie. Proszę przygotować zimne napoje i spray na komary - będzie dużo okazji do nocnego grania. Ba, nocy może nawet zabraknąć, by to wszystko sprawdzić!

Steam Deck - nadzieje i obawy związane z konsolą przenośną od Valve

Najlepsze gry w sierpniu 2021:

 • Skatebird
 • Hades
 • Humankind
 • Ghost of Tsushima: Directors Cut 
 • Psychonauts 2
 • No More Heroes 3

 

Skatebird - 12 sierpnia

Jak zrobić grę o deskorolce w dobie ponownego panowania Tony Hawks Pro Skater? Można dodać do niej ptaki wykręcające triki, jakby była to dla nich najbardziej naturalna rzecz na świecie. Gloss Bottom Games nie podchodzi jednak do tematu prześmiewczo - już sami ptasi skaterzy tworzą wystarczająco dużo komizmu. Cała reszta gry jest na serio: wyczucie odległości, opanowywanie ewolucji, rozpoznanie lokacji… Dlatego też Skatebird to nie tylko totalnie abstrakcyjna gra sportowa (deskorolka tyle, co zadebiutowała na Igrzyskach Olimpijskich), ale i przykład tego jak dużo w cyfrowych światach znaczy konwencja. Bo nawet jeżeli to nie będzie najbardziej ekstremalna i najlepsza gra w gatunku, to wciąż zapowiada się na coś, o czym będzie można długo rozmawiać. Dajcie szansę tej produkcji.

 • Rodzaj: Sportowa    

 • Platformy: PC, Switch, PS4, PS5, XOne, Xbox Series (cena niepotwierdzona)    

 • Wymagania sprzętowe minimalne: Intel Core trzeciej generacji, 2 GB RAM, grafika Intel HD 4000   

 • Wymagania sprzętowe rekomendowane: niepotwierdzone    

 

Hades - 13 sierpnia (PS4, PS5, XOne, Xbox Series)

Największy niezależny przebój ostatnich lat, stopniem dopracowania onieśmielający największe przeboje AAA. Hades wdarł się do świadomości graczy bez pardonu i momentalnie zdobył ich serca. Arteus starający się przedrzeć przez kolejne korytarze Tartaru, uciekając ojcu z jego podziemnego królestwa (i jednocześnie więzienia), to o wiele więcej niż kolejny dungeon crawler. Świetny system losowego nabywania umiejętności, wzmacniania sprzętu oraz fantastyczna galeria postaci sprawiają, że autentycznie czuć życie w tych malutkich avatarach. Połączenie znanej nam mechaniki z wybitnym scenariuszem, wplecionym w losowo generowane korytarze, to prawdziwe mistrzostwo. Mogli to już sprawdzić posiadacze Switcha oraz PC, teraz letnią niespodziankę otrzymują właściciele PS4, PS5, XOne i Xbox Series - lepszego prezentu dostać nie mogli.

 • Rodzaj: Roguelite

 • Platformy: PS4, PS5 (99,00 PLN), Xbox Series, XOne (99,00 PLN)
     

Humankind - 17 sierpnia

Kolejny atak na pozycję serii Civilization, czy będzie udany? Chyba wszyscy trzymamy za to kciuki. W Humankind ułożymy na nowo losy ludzkości, dokonując podbojów i odkryć, prowadząc sojusze i polityczne gierki. Gry strategiczne wciąż szukają sposobu na to, by połączyć swe rozbudowanie z ekscytującym scenariuszem i zasadami, które da się relatywnie szybko opanować. To na tym polu Humankind zapowiada się najciekawiej - starając się podwyższyć standardy każdego z tych elementów. Pozornie bowiem wszystko już mamy przerobione, wiele firm sprawdziło już dokładnie, co działa, a co nie w takich grach. Teraz wystarczy tylko zebrać to doświadczenie, przerobić i dodać do niego trochę własnego sosu. A ponieważ żyjemy w czasach bardzo dobrych dla strategii, wypada liczyć, że tytuł Amplitude Studios będzie kolejnym wyróżniającym się przedstawicielem gatunku.

 • Rodzaj: Strategia

 • Platformy: PC (259,00 PLN),    

 • Wymagania sprzętowe minimalne: Intel Core i5 czwartej generacji, 8 GB RAM, grafika NVIDIA GTX 770    

 • Wymagania sprzętowe rekomendowane: Intel Core i5 szóstej generacji, 8 GB RAM, grafika NVIDIA GTX 1060
     

Ghost of Tsushima: Director's Cut - 20 sierpnia

Powrót na Cuszimę to zawsze dobra wiadomość. Sucker Punch to studio, które na sam koniec (?) generacji wypuściło jeden z jej największych hitów. Historia samuraja, który broniąc ojczyzny musi schować zasady do kieszeni, odpierając ataki przeważających sił wroga, atakując ich z cienia, porywa epickością. Teraz gra otrzyma swoją najpełniejszą edycję, w której uzyskamy dostęp do wielkiej, zupełnie nowej wyspy. Oczywiście wraz z nowym terenem pojawią się nowe wyzwania, przeciwnicy i inne usprawnienia, dzięki którym już bliska perfekcji produkcja okaże się jeszcze lepsza. Ghost of Tsushima: Director's Cut to gra, którą na swój radar powinni wrzucić nie tylko ci, którzy jeszcze nie mieli okazji zmierzyć się z wersją podstawową.

 • Rodzaj: Akcja, przygoda    

 • Platformy: PS4, PS5 (319,00 PLN)

 

Psychonauts 2 - 25 sierpnia

16 lat po wydaniu oryginalnego Psychonauts, czas na powrót serii. Mało kto się tego spodziewał, choć niemal każdy na to liczył i o to jest! To już! Tim Shafer wraz z Double Fine ma okazję dopracować swoją formułę wykręconej platformówki i dać światu drugą szansę na jej docenienie. Nasz bohater, Raz, jest Psychonautą, czyli osobą, która rozwiązuje problemy innych, wskakując w meandry ich umysłu! Taka budowa świata pozwala na zaskakujący wygląd poziomów, świeże pomysły i masę humoru, który jest przecież istotną częścią gier o skakaniu po platformach. To jednak nie tylko zabawna gra, ale i ważny pokaz tego, że w głowie każdego z nas czają się demony i nie powinniśmy się ich wstydzić.

 • Rodzaj: Platformówka

 • Platformy: PC (214,00 PLN), XOne, Xbox Series (249,00 PLN)

 • Wymagania sprzętowe minimalne: Intel Core i3-3225, 8 GB RAM, grafika NVIDIA GTX 1050

 • Wymagania sprzętowe rekomendowane: Intel Core i7- 770k, 8 GB RAM, grafika NVIDIA GTX 1060
     

No More Heroes 3 - 27 sierpnia

Jeżeli powrót Psychonauts uznamy za coś niespodziewanego, to jak nazwać pojawienie się No More Heroes 3? Opowieść Travisa Touchdowna, najbardziej szalonego zabójcy zabójców, to wielkie święto dla każdego, kto ma gry akcji w sercu. Charakterystyczna, świecąca katana, wyjątkowy motor, niezbyt delikatne poczucie humoru i rewelacyjna muzyka powinny tak samo mocno zdobyć nasze serca w 2021, jak robiły to w 2007. No More Heroes to gra-legenda i produkcja, do której wielu graczy nie miało nigdy dostępu, dlatego też trzecia część opowiada historię mocno odcinającą się od poprzedniczek. Tym razem wracamy do Santa Destroy, by walczyć z potężnymi kosmitami, dowodzących inwazją obcych na Ziemię. Wystarczy, by zbudować świetną grę akcji? Wystarczy.

 • Rodzaj: Akcja

 • Platformy: Switch (249,00 PLN)

     

 

Pokaż / Dodaj komentarze do: Najlepsze premiery gier - Sierpień 2021

 0