Najlepsze premiery gier - Styczeń 2022

Najlepsze premiery gier - Styczeń 2022

Premiery gier - Styczeń 2022

Wejście w Nowy Rok to dobra okazja do nabrania rozpędu. Dzięki grom możemy też w spokoju, kryjąc się przed zimnem przemyśleć wszystkie plany, przy okazji np. polując na bestie w Monster Hunter, czy też wspinając się na świętą górę w God of War. 2022 zaczyna się wyjątkowo ospale pod względem premier, więc można też zabrać się za zaległości, które nazbierały się w zeszłym roku. Trzeba jednak przyznać, że dla osób, których główną platformą jest PC, będzie to wspaniałe wejście w nowe dwanaście miesięcy. Dwie doskonałe konwersje z konsol pozwolą na przeżycie wspaniałych przygód w równie wspaniałej jakości. Nie możemy też pominąć wydarzenia, jakim będzie premiera nowej odsłony serii Pokemon. Nawet jeżeli w naszym rejonie nie jest to najgorętsza marka, to w skali świata na pewno będzie to hit sprzedażowy. Ciekawe tylko, czy zapowiadane zmiany wypalą i czy dostawy Switcha będą w stanie wytrzymać to wydarzenie. A jeżeli tęsknicie do drużynowego strzelania do obcych to nowy Rainbow Six na pewno da wam okazję do wyżycia się. Reasumując: jak zwykle nie będzie czasu, by to wszystko ogarnąć!

Najbardziej wyczekiwane gry 2022 roku

 

Najlepsze gry w styczniu 2022:

 • Monster Hunter Rise
 • God of War
 • Tom Clancy's Rainbow Six Extraction
 • Windjammers 2
 • Pokémon Legends: Arceus
 • Uncharted: Legacy of Thieves Collection

 

Monster Hunter Rise (PC) - 12 stycznia

Capcom wiele razy próbował unowocześniać formułę Monster Huntera. Seria nie miała problemu z tym, by być absolutnym bestsellerem na rynku japońskim, sprzedaż w Europie i USA wciąż coś jednak blokowało. Wraz z ukazaniem się Monster Hunter World wszystko uległo zmianie, i zgodnie z tytułem - cały świat zaczął grać w MonHuna. Część z podtytułem Rise jeszcze bardziej dopracowała przygodową formułę, przybliżając serię tak blisko liniowości i filmowości jak to tylko możliwe. Eksperyment wypalił i gra została świetnie przyjęta przez społeczność na Switchu, teraz przyszła kolej na pecetową edycję. Oczekujemy od niej tego co zawsze - jeszcze lepszego kodu sieciowego, stabilniejszej animacji, oraz wyższego poziomu grafiki. I wszystko wskazuje na to, że to dostaniemy. Zresztą, wiele osób, które już wymaksowały grę na platformie Nintendo tylko czeka na to, by drugi raz ją zakupić i cieszyć nią w jeszcze lepszej oprawie. Jeżeli jeszcze nie mieliście okazji spróbować się z tą serią, to teraz jest najlepszy moment.

 • Rodzaj: RPG, Akcja

 • Platformy: PC (249,00 PLN)

 • Wymagania sprzętowe minimalne: Intel Core i3-4130, 8 GB RAM, grafika NVIDIA GT 1030

 • Wymagania sprzętowe rekomendowane: Intel Core i5 4460, 8 GB RAM, grafika NVIDIA GTX 1060

 

God of War (PC) - 14 stycznia

Ofensywa Sony na Steam trwa w najlepsze. Trudno o lepszą reklamę PlayStation i God of War: Ragnarok niż wypuszczenie poprzednika na początku roku na Steam. W zasadzie napisano już o tej grze wszystko: że jest piękna, brutalna, pasjonująca, oferująca wybitny system walki. Każde z tych określeń pozostaje aktualne w 2022, tak jak było w 2018. Nordycka epopeja Kratosa i jego syna, Arteusa, jest dowodem na to jak wiele mogą jeszcze zrobić wysokobudżetowe gry. Tu bycie gigantycznym hitem łączy się idealnie z chęcią opowiedzenia czegoś istotnego, głębszego. Przepiękne krajobrazy, ruiny i świątynie, tylko czekają na to, by odkryli je nowi gracze. W takiej formule tak genialnie wyreżyserowanej God of War wciąż nie doczekał się godnego przeciwnika. To naprawdę jedna z najważniejszych premier dekady.

 • Rodzaj: Akcja, Przygoda

 • Platformy: PC (219,00 PLN),

 • Wymagania sprzętowe minimalne: Intel Core i5-2500k, 4 GB RAM, grafika NVIDIA GTX 960

 • Wymagania sprzętowe rekomendowane: Intel Core i5 6600k, 8 GB RAM, grafika NVIDIA GTX 1060

 

Tom Clancy's Rainbow Six Extraction - 20 stycznia

Tytuł, który zrodził się z początkowej chęci wyprodukowania kolejnego dodatku do Rainbow Six: Siege, przeistoczył się w osobny projekt. Tym razem taktyczny shooter Ubisoftu nabiera nowego smaku - smaku science fiction. W Extraction będziemy, jako operatorzy jednostek specjalnych, infiltrować budynki zajęte przez kosmicznych, drapieżnych najeźdźców. W ten sposób, mimo dość generycznego wyglądu, gra nabierze świeżości. Walka, sprzęt, taktyka - wszystko to musi ulec zupełnej zmianie względem części, w których naszymi przeciwnikami byli ludzie. Fani kooperacyjnego strzelania na pewno będą usatysfakcjonowani. Po premierze Back 4 Blood, która nie odbiła się zbyt szerokim echem, może tutaj na dobre zagoszczą fani wspólnej eliminacji żądnych ludzkiego mięsa potworów. 

 • Rodzaj: Strzelanina, Taktyczna

 • Platformy: PC (159,00 PLN), PS4 i PS5 (189,00 PLN), XOne i Xbox Series (189,00 PLN)

 • Wymagania sprzętowe minimalne: Niepotwierdzone

 • Wymagania sprzętowe rekomendowane: Niepotwierdzone

 

Windjammers 2 - 20 stycznia

Oryginalne Windjammers to wielki klasyk, który SNK wypuściło na rynek w 1994 roku. Niespodziewanie, wrzucono go na nowe platformy w 2017 roku, a teraz na rynek trafić ma kontynuacja! Niektórzy na pewno nie spodziewali się, że dożyją tej chwili. Windjammers 2 cały czas ma w sobie zapach lat 90-tych. To produkcja mieszająca bijatykę i sport, w której po prostu musimy wygrać mecz jeden na jednego. Żeby tego dokonać, trzeba “tylko” wrzucić dysk do bramki przeciwnika. A jak to zrobimy? Wszystkie chwyty dozwolone. Tu nie ma zbyt dużo finezji, jest za to masa czystej akcji i możliwego tylko w wirtualnym świecie wykręcenia idei futbolu amerykańskiego, tennisa i zbijaka, tak by zaprezentować coś skrajnie atrakcyjnego. Jeżeli tęsknicie do złotej ery salonów arcade i chcecie znów ją poczuć, to powinniście mieć ten tytuł na celowniku.

 • Rodzaj: Sportowa

 • Platformy: PC, Switch, PS4 i PS4, XOne i Xbox Series - cena niepotwierdzona

 • Wymagania sprzętowe minimalne: Niepotwierdzone

 • Wymagania sprzętowe rekomendowane: Niepotwierdzone

 

Pokémon Legends: Arceus - 28 stycznia

Zacząć rok Pokemonami to naprawdę wyjątkowa okazja. Tym bardziej że pierwszy raz Nintendo nie poszło drogą dwóch edycji gry (jak przy Red/Blue, Sword/Shield, Sun/Moon etc.) i zaoferowało jedną, konkretną wersję, która ma pogodzić wszystkich graczy. Nowości w Pokémon Legends: Arceus nie zabraknie, ale główną z nich stanie się to, że będzie to debiut serii w gatunku otwartego świata. Swobodne przemierzanie całej mapy, bez konieczności oglądania ekranów ładowania będzie budować klimat jeszcze większej i ważniejszej przygody. Tym razem zostaniemy cofnięci w czasie do regionu Sinnoh, do epoki, w której ludzkość dopiero zaczęła poznawać Pokemony. Naszym zadaniem będzie pomoc przy tworzeniu pierwszego w historii Pokedeksu. I właśnie z powodu tak śmiałych założeń warto mieć tę grę na radarze, nawet jeżeli prezentuje się wyjątkowo archaicznie. Magnetyzm serii na pewno znów da o sobie znać, po chwyceniu za pada, a na listach sprzedażowych nikt nie będzie mógł nowej produkcji GameFreak podskoczyć.

 • Rodzaj: RPG, Akcja

 • Platformy:  Switch (249,00 PLN)

 

Uncharted: Legacy of Thieves Collection - 28 stycznia

W oczekiwaniu na nowe przeboje na PlayStation 5 Sony stara się odwrócić naszą uwagę wydawnictwami pokroju Uncharted: Legacy of Thieves Collection. Jest to kolekcja, na którą składają się odnowione i zoptymalizowane pod PS5 wersje Uncharted 4: Kres Złodzieja oraz Uncharted: Zaginione Dziedzictwo. Poza usprawnieniami związanymi z grafiką i dźwiękiem nie natrafimy na żadne dodatki - będzie tu wręcz mniej zawartości niż w oryginale, ponieważ ten pakiet nie będzie posiadał trybu multiplayer obecnego w pierwotnym Uncharted 4. Fani wysokobudżetowej przygody nie powinni jednak narzekać, bo jeżeli jeszcze nie przeżyli wielkiej epopei Drake’a,  to wciąż jest to gra, na której poziom nie doskoczyła konkurencja. Lata minęly, a dla nowych graczy to wciąż cukiereczek i pozycja obowiązkowa. Warto też wspomnieć, że niebawem ukaże się także jej wersja na PC.

 • Rodzaj: Akcja, Przygoda

 • Platformy: PS5 (249,00 PLN)

 

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Najlepsze premiery gier - Styczeń 2022

 0