Najlepsze premiery gier - Wrzesień 2021

Najlepsze premiery gier - Wrzesień 2021

Premiery gier - Wrzesień 2021

Na takie miesiące się czeka, dla takich miesięcy zbiera się sprzęt do grania! Wrzesień 2021 to pierwszy od momentu wybuchu pandemii naprawdę udany, gorący w premiery miesiąc. Mamy w nim pierwsze, wielkie hity, podlane solidną liczbą mniejszych, dobrze rokujących gier. Artystyczne Sable czy The Artful Escape, można będzie przegryźć powrotem do Diablo 2, czy szaleństwem, jakie zapewni WarioWare: Get it Together. Fani bardziej filmowej zabawy powinni spojrzeć w kierunku nowego Life is Strange, a ci, którzy zjedli zęby na kinie karate, na pewno z radością przytulą Kena: Bridge of Spirits. I wiecie, co jest w tym wszystkim najlepsze? To, że wciąż nie wymieniliśmy wszystkiego, co warto we wrześniu sprawdzić. Proponuję zatem zrobić sobie zapas herbaty, ciasteczek i załatwić dobrą wymówkę, by nie wychodzić z domu. Czas mocnego grania powrócił. Krótkiego spania też.

  Top 5 gier z serii The Elder Scrolls

Najlepsze gry w sierpniu 2021:

 • The Artful Escape
 • WarioWare: Get It Together
 • Life Is Strange: True Colors 
 • Lost in Random
 • Tales of Arise
 • Deathloop
 • Kena: Bridge of Spirits
 • Diablo II: Resurrected
 • Sable
 • Lost Judgment

 

The Artful Escape - 9 września

Młody geniusz gitary stara się uciec spod presji, jaką tworzy wokół niego to, że jego wujek to słynny muzyk. Francis w poszukiwaniu unikatowego stylu, osobowości scenicznej i oczywiście siebie, wyrusza w podróż pełną niesamowitych dźwięków. Operowa oprawa, musicalowa prezentacja, opowieść o dorastaniu i kawał dobrej muzyki mogą stanowić receptę na naprawdę miłą przygodę. Wydawca, Annapurna Interactive, słynie z tego, że ma w swoim portfolio gry, które gwarantują głębokie przeżycia. Tu wypada liczyć na to samo. A już na pewno gdy lubi się brytyjski glamrock. The Artful Escape ucieczką od szarości.

 • Rodzaj: Zręcznościowa, muzyczna

 • Platformy: PC, XOne, Xbox Series (cena niepotiwerdzona)

 • Wymagania sprzętowe minimalne: Intel Core i3-5450, 4 GB RAM, grafika NVIDIA GTX 650

 • Wymagania sprzętowe rekomendowane: Intel Core i5-6600, 8 GB RAM, grafika NVIDIA GTX 1070

 

WarioWare: Get It Together - 10 września

Niewiele osób wie, że jedną z najlepszych rzeczy, jakie wyszły spod ręki Nintendo, jest WarioWare. Seria skupia się na przekomicznych mikrograch, które zajmują dosłownie kilka sekund i potrafią w tym czasie zaaplikować pod czaszkę tyle abstrakcji, że postmodernistyczni malarze chwytają się za głowy. Mając takiego bohatera jak Wario nic nie może być jednak normalne. To przecież demoniczne odbicie Mario, jego wielkie nemesis i postać, dla której niemożliwe nigdy nie istniało. Co prawda chciałoby się ujrzeć w końcu nową platformówkę z tym panem, ale kontynuację jego laboratorium dziwów i cudów też wypada przywitać z otwartymi ramionami. Nie da się porównać tego tytułu do niczego innego i jest to jego wielka siła.

 • Rodzaj: Zręcznościowa

 • Platformy: Switch (199,00 PLN)

 

Life Is Strange: True Colors - 10 września

W czasie szczytu popularność The Walking Dead wydawało się, że studio Telltale zmieniło branżę na dobre i stworzyło podwaliny pod prawdziwe imperium. Kilka lat później już śladu po nich nie ma, a jedynymi, którzy tworzą podobne przygodówki okazało się Dontnod. I w sumie dobrze, bo nie jest to zbyt rewolucyjny sposób prezentacji, ale w małych dawkach, raz na jakiś czas, nawet skuteczny. Life is Strange: True Colors znów weźmie nas do amerykańskiego miasteczka, w którym nastolatki mają problemy i szukają akceptacji. W tle będzie słychać gitarowe indie-emo piosenki, a dookoła pojawią się jesienne barwy. Dla uwielbiających wybory moralne i rozgałęzienia wątków w grach to na pewno tytuł, który powinno się mieć na celowniku. Tym razem porzucono też epizodyczny model wydawniczy - mimo iż gra podzielona jest na pięć „odcinków” wszystkie dostępne są od razu, w dniu premiery.

 • Rodzaj: Przygodowa

 • Platformy: PC (249,00 PLN), PS4, PS5 (249,00 PLN), XOne, Xbox Series (249,00 PLN)

 • Wymagania sprzętowe minimalne: niepotwierdzone

 • Wymagania sprzętowe rekomendowane: niepotwierdzone

 

Lost in Random - 10 września

Kto ma ochotę na mroczną baśń? Jeżeli potrzebujecie takich przeżyć, to Lost in Random wam je zapewni, serwując miks filmu Tima Burtona i przygód Alicji w Krainie Czarów. Świat zbudowany dookoła okrutnych reguł (o losie postaci decyduje rzut kostką) pełen jest dziwów, strachów i niespodziewanych sprzymierzeńców. Z każdej strony widać, że to zrobiona z sercem gra o mniejszym budżecie, której przebić się będzie bardzo trudno. Jeżeli jednak pamiętacie jeszcze o tytułach pokroju Puppeteer czy Medievil to warto pomyśleć nad pozycją studia Zoink Games. Wydawcą Lost in Random jest samo Electronic Arts, musieli więc mocno uwierzyć w ten projekt, EA przecież bardzo rzadko sięga po indyki. Będzie tu dużo walki, odrobina humoru, eksploracji i na pewno masa trudnych do wytłumaczenia wydarzeń.

 • Rodzaj: Akcja, przygoda

 • Platformy: PC (129,00 PLN), PS4, PS5 (125,00 PLN), Switch (129,00 PLN), XOne, Xbox Series (129,00)

 • Wymagania sprzętowe minimalne: Intel Core i3-6300, 8 GB RAM, grafika NVIDIA GTX 750

 • Wymagania sprzętowe rekomendowane: Intel Core i7-7700K, 16 GB RAM, grafika NVIDIA GTX 1070

 

Tales of Arise - 10 września

Nowa gra z serii Tales to zawsze wydarzenie dla fanów RPG akcji. Cudownie kolorowe, rozbudowane, z gigantycznymi bossami i ratowaniem świata - takie są Talesy i za to je uwielbiamy. Tales of Arise przykuwa uwagę także oprawą, która wprowadza filtr kojarzący się z animacjami fantasy. W krainie Dahna będziemy zdobywać doświadczenie, zwiedzać, odkrywać cuda i oczywiście poznawać legion postaci, które opowiedzą nam o swych trudach i radościach. Tym razem fabuła częściej uderzy w poważne tony, a twórcy chwalą się efektownością na zupełnie nowym poziomie. Widać tu zresztą wpływy ostatnich odsłon serii YS, czy nawet Monster Huntera. Dobrze widzieć takie wzorce w kolejnej kipiącej zawartością grze tego typu. Jeżeli lubicie przygodę, dużo walki i rozbudowane fabuły to Tales of Arise na pewno dostarczy to, na co czekacie.

 • Rodzaj: RPG, Akcja

 • Platformy: PC (249,00 PLN), PS4, PS5 (249,00 PLN), XOne, Xbox Series (249,00 PLN)

 • Wymagania sprzętowe minimalne: Intel Core i5-2300, 8 GB RAM, grafika NVIDIA GTX 760

 • Wymagania sprzętowe rekomendowane: Intel Core i5-4590, 8 GB RAM, grafika NVIDIA GTX 970

 

Deathloop - 14 września

Trochę poczekaliśmy na tego gagatka. Nowa produkcja Arkane Studios (twórcy Dishonored), to kolejny dowód na to, jak dobrze wychodzi im system strzelania połączony z nietypowymi mechanikami. Tu, jak nazwa wskazuje, jesteśmy uwięzieni w cyklu, który powtarza się za każdą naszą śmiercią, a że jesteśmy na wyspie, na której każdy ma broń i chce nas zabić - występuje ona często. Żeby dojść do szczęśliwego finału, należy wyeliminować osiem kluczowych osób, przełamać cykl, i wydostać się na wolność. Szukanie nowych sposobów na pokonywanie problemów, rozwijanie bohatera i ciągła akcja na pewno sprawią, że będzie do jedna z najważniejszych premier roku.

 • Rodzaj: Akcja, przygoda

 • Platformy: PC (249,00 PLN), PS5 (249,00 PLN)

 • Wymagania sprzętowe minimalne: niepotwierdzone

 • Wymagania sprzętowe rekomendowane: niepotwierdzone

 

Kena: Bridge of Spirits - 21 września

Moda na Zeldę nigdy nie przemija. Kolejni developerzy starają się uchwycić magię serii Nintendo i zbudować na niej własną legendę. Kena: Bridge of Spirits postara się połączyć te założenia w debiutanckiej grze Emer Lab, studia złożonego z osób, które do tej pory tworzyły animacje trójwymiarowe. Właśnie ducha Pixara, połączonego  z charakterystycznymi dla filmów Ghibli postaciami czuć tu najmocniej. I jeżeli faktycznie uda się ożenić ten wygląd z projektami poziomów, walką i eksploracją znaną z The Legend of Zelda, to może to być początek pięknej serii. Młoda dziewczyna, walka kijem, duchy, pokonywanie zła, baśniowa muzyka - wszyscy to znamy i kochamy. I zawsze chcemy więcej.

 • Rodzaj: Akcja, przygoda

 • Platformy: PC (139,00 PLN), Ps4, PS5 (169,00 PLN)

 • Wymagania sprzętowe minimalne: Intel Core i3-3220, 8 GB RAM, grafika NVIDIA GTX 650

 • Wymagania sprzętowe rekomendowane: Intel Core i7-6700, 16 GB RAM, grafika NVIDIA GTX 1070
   

Diablo II: Resurrected - 23 września

Czasem gra mówi sama za siebie. Powrót Diablo 2 w zmienionej szacie, z polepszonym sterowaniem, z nowymi smaczkami i przedstawieniem uzależniającego gameplayu ponownie, w oprawie godnej naszych czasów, to po prostu wielkie wydarzenie. To będzie ogromna przyjemność znów zatopić się w tym świecie, a jeszcze większa zrobić to ze znajomymi. Tu już wszystko wiadomo - idziesz, eliminujesz potwory, zbierasz lepszy sprzęt i idziesz dalej, bijąc szybciej i mocniej. Takie to proste, ale podobną magię ma niewiele tytułów. Diablo 2 jest przecież ogrywane od swej premiery aż do dzisiaj i jest jednym z filarów potęgi Blizzarda. Miejmy nadzieję, że odnowienie takiej legendy będzie czymś co wszyscy znów pokochamy. Bez wpadek z serwerami, internetowych dram i kontrowersji.

 • Rodzaj: Akcja, przygoda

 • Platformy: PC (159,00 PLN), PS4, PS5 (199,00 PLN), XOne, Xbox Series (199,00 PLN), Switch (199,00 PLN)

 • Wymagania sprzętowe minimalne: Intel Core i3-3225, 8 GB RAM, grafika NVIDIA GTX 660

 • Wymagania sprzętowe rekomendowane: Intel Core i5-960k, 16 GB RAM, grafika NVIDIA GTX 1060

 

Sable - 23 września

Jedna z najciekawiej zapowiadających się gier niezależnych, które wyróżniają się na wszelkich targach i pokazach od dawna. Wyjątkowa, niemal ezoteryczna oprawa Sable, we współpracy ze znakomitym projektem środowiska tworzy widowisko, które po prostu będziemy wspominać. Dla lubiących zwiedzać i podziwiać cyfrowe światy, przygoda młodej Sable powinna być najważniejszym punktem drugiej połowy roku. Oprawa przypominająca francuski komiks i Gwiezdne Wojny połączona z wirtualnym kinem drogi - nie jest to przepis na podbicie światowego rynku, ale na pewno będzie wielu graczy, którzy czekają dokładnie na coś takiego. Wypada spodziewać się wielkich przeżyć po tej produkcji.

 • Rodzaj: Akcja, przygoda

 • Platformy: PC, PS4, XOne, Xbox Series (cena niepotwierdzona)

 • Wymagania sprzętowe minimalne: Intel Core i5-10400F, 8 GB RAM, grafika NVIDIA GTX 1050 Ti

 • Wymagania sprzętowe rekomendowane: Intel Core i5-10400F, 16 GB RAM, grafika NVIDIA GTX 1050 Ti

 

Lost Judgment - 24 września

Kontynuacja Judgment, czyli gry będącej odłamem serii Yakuza, to wielka i bardzo przyjemna niespodzianka. Możliwość ponownego wcielenia się w Yagamiego - detektywa, który nie boi się rozwikłania tajemnic związanych z najważniejszymi politykami i gangsterami to po prostu pewniak. Miasto jak zwykle pełne jest aktywności i przykuwa uwagę równie mocno za dnia, jak i w nocy. Szalone zadania poboczne i tona rzeczy do odkrycia gwarantują długie godziny spędzone na świetnej zabawie. Dla tych, którzy lubią uliczne bijatyki, interesujące postaci, zwroty akcji i żyjące, współczesne miasta nie da się polecić nic lepszego. Nie dajcie się zwieść marketingowcom innych gier - Lost Judgment to wielka rzecz. 

 • Rodzaj: Akcja, przygoda

 • Platformy: PS4, PS5 (259,00 PLN), XOne, Xbox Series (259,00 PLN)

 

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Najlepsze premiery gier - Wrzesień 2021

 0