Nowa przeglądarka Mozilli - Firefox 57 Quantum

Nowa przeglądarka Mozilli - Firefox 57 Quantum

Mozilla zaprezentowała najnowszą wersję swojej przeglądarki - Firefox Quantum. W przeprowadzonych testach Quantum okazała się dwa razy szybsza od ostatniej wersji Firefoxa sprzed sześciu miesięcy, a zużywać ma też o 30% mniej pamięci niż Chrome.

Takie przyspieszenie udało się uzyskać dzięki zastosowaniu nowego wielordzeniowego silnika CSS, ustawieniu priorytetów tabulacji czy usunięciu wcześniej występujących błędów obciążających oprogramowanie. Oprócz poprawienia szybkości pracy przeglądarki zmieniono interfejs (jego nowa wersja nazywa się Photon), który ma lepiej od poprzednika prezentować się na ekranach o wysokiej rozdzielczości oraz poprawiono skalowalność. Zwiększono również integrację Firefoxa z aplikacją Pocket - po otworzeniu nowej karty będzie wyświetlana historia zapisanych stron i wideo wraz z najczęściej odwiedzanymi stronami. Warto dodać, że domyślną wyszukiwarką dla użytkowników z Kanady i Stanów Zjednoczonych będzie Google. Poniżej filmik, w którym można zobaczyć jak wygląda i działa Quantum.

Firefox Quantum działa dwa razy szybciej od poprzedniej wersji przeglądarki

Czy rzeczywiście ta wersja przeglądarki będzie działać szybciej, to zapewne każdy z użytkowników oceni subiektywnie na podstawie najczęściej odwiedzanych przez siebie stron i liczby otwartych kart. Trudno także powiedzieć, czy najnowsze zmiany zachęcą nowych użytkowników do korzystania z Firefoxa. Obecnie według rankingu NetMarketshare najchętniej wybieraną przez użytkowników przeglądarką jest Google Chrome (59,84%), a Firefox zajmuje trzecie miejsce (13,14%), tuż za ... Internet Explorerem (15,09%). Możliwe jednak, że znajdzie się grono osób ciekawych nowości i usprawnień wprowadzonych w Quantum. Nowa wersja Firefox Quantum jest już dostępna dla użytkowników systemów Linux, Mac oraz Windows w TYM miejscu. 

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Nowa przeglądarka Mozilli - Firefox 57 Quantum

 0