Ostatnia poprawka bezpieczeństwa Windows wywołuje BSOD

Ostatnia poprawka bezpieczeństwa Windows wywołuje BSOD

W ostatniej poprawce bezpieczeństwa Microsoft postanowił załatać ponad 62 zagrożenia bezpieczeństwa, włączając w to te oznaczone jako krytyczne, oraz kilka zero-day. Jest to bardzo ważna aktualizacja, gdyż naprawia błędy, które są już wykorzystywane w atakach. Problem jednak w tym, że łatka u posiadaczy Windows 10 Creators Update może powodować pętlę bootowania zakończoną każdorazowo BSOD.

Po nocnej aktualizacji Windows 10, część użytkowników uświadczyła poranka z BSOD na dzień dobry. Po automatycznej instalacji aktualizacji zabezpieczeń, łatka KB4041676 spowodowała problemy u sporej liczby użytkowników. Komputery, które zdążyły zainstalować poprawkę, stały się bezużytecznym kawałkiem metalu, którego nie dało się uruchomić, gdyż wpadały one w niekończącą się pętlę, co chwila się restartując.

Coraz częściej twórcy oprogramowania nie testują publikowanych poprawek, a królikami doświadczalnymi są użytkownicy. Wystarczy spojrzeć na przykłady z poprawkami gier na PS4, które psują konsole, czy nawet na nasze podwórko gdzie poprawki aplikacji Źródło paraliżują prace urzędów.

Jedną ze wskazówek, powodujących problemy z aktualizacją, może być używanie systemów z USB Type-C Connector System Software Interface (USCI), które należy wyłączyć w biosie przed aktualizacją. Jednakże część użytkowników nie posiada USB Type-C, a również mają problemy po ostatniej aktualizacji. Microsoft twierdzi, że problem został naprawiony i nie dotyczy użytkowników korzystających z Windows Update, a jedynie korporacji. Problem w tym, że o wadliwej aktualizacji informują również osoby prywatne. 

Jeśli macie problem z BSOD po ostatniej aktualizacji, to w sieci pojawiło się już rozwiązanie, które należy zastosować by uruchomić komputer, a następnie ponownie pobrać i zainstalować aktualizację.

  • Komendy należy wpisywać w konsoli cmd w zaawansowanych opcjach naprawy
  • Dism /Image:C:\ /Get-Packages
  • Dism /Image:C:\ /Remove-Package /PackageName:package_ for_###
  • Usunąć wpisy:
  • Rollupfix_wrapper~31bf3856ad364e35~amd64~14393.1770.1.6
  • Rollupfix~31bf3856ad364e35~amd64~14393.1770.1.6
  • Rollupfix~31bf3856ad364e35~amd64~14393.1715. 1.10

Pokaż / Dodaj komentarze do: Ostatnia poprawka bezpieczeństwa Windows wywołuje BSOD

 0