PlayStation Plus - Essential, Extra, Premium. Który z nowych abonamentów wybrać?

PlayStation Plus - Essential, Extra, Premium. Który z nowych abonamentów wybrać?

PlayStation Plus w końcu trafiło do Polski w nowym wydaniu. Od dzisiaj wybieramy spośród trzech wersji abonamentu: Essential, Extra oraz Premium. Co zawierają poszczególne warianty i ile kosztują?

Posiadacze PlayStation od wielu miesięcy domagali się od Sony, by dostarczyło im usługę abonamentową na poziomie choć trochę zbliżonym do Game Passa od Microsoftu. Podczas gdy na Xboksach otrzymujemy dostęp do olbrzymiej biblioteki gier (w tym całkiem świeżych i głośnych tytułów), na PS4 i PS5 musieliśmy się zadowolić dwoma lub trzema tytułami miesięcznie (i to, umówmy się, różnej jakości). Musieliśmy, bo dzisiaj, tj. 23 czerwca, PlayStation Plus przeszło w Polsce dużą zmianę. Co prawda można dalej korzystać z usługi w dotychczasowej (choć nieco zubożonej, o czym za chwilę) formie, ale znacznie ciekawiej prezentują się dwa nowe warianty - Extra oraz Premium.

Sony wprowadziło do Polski nową wersję PlayStation Plus. Od teraz wybieramy pomiędzy trzema wariantami abonamentu: Essential, Extra oraz Premium.

PlayStation Plus Essential - to, co wcześniej... tylko gorsze

PlayStation Plus w wydaniu Essential to - w największym skrócie - ta sama usługa, jaką oferowano graczom do tej pory. Płacąc 37 złotych miesięcznie, 100 złotych kwartalnie lub 240 złotych rocznie (ceny standardowe, nie promocyjne), otrzymamy możliwość zabawy przez sieć i zapisów w chmurze, dodatkowe zniżki w PlayStation Store oraz dwie gry miesięcznie. Właśnie, dwie, a nie trzy, tak jak w ostatnim czasie. Od premiery PlayStation 5 posiadacze tej konsoli co miesiąc otrzymywali dodatkowo jeszcze jeden tytuł. Najwyraźniej to już koniec tego godnego pochwały standardu. Sony ewidentnie chce nas zachęcić do wyboru któregoś z wyższych wariantów PlayStation Plus. Na szczęście ma w nich do zaoferowania naprawdę sporo...

 

PlayStation Plus Extra - kilkaset gier dostępnych na stałe

W pierwszym z nowych wariantów PlayStation Plus otrzymujemy już znacznie więcej. Extra daje nam to samo, co Essential, a poza tym także dostęp do katalogu kilkuset (na ten moment do 400) gier na PlayStation 4 i PlayStation 5. PlayStation Plus w tej wersji to najbardziej bezpośredni konkurent dla Game Passa. To, który katalog przypadnie nam bardziej do gustu, zależy już od naszych preferencji, ale trzeba przyznać, że oferta Sony prezentuje się imponująco. God of War, Death Stranding: Director's Cut, Ghost of Tsushima, Red Dead Redemption 2, Celeste, Demon's Souls Remake, Uncharted 4, Bloodborne, Hollow Knight, Shadow of the Colossus, Horizon: Zero Dawn, Returnal, Spider-Man wraz z dodatkiem Miles Morales, Tetris Effect... To tylko kilkanaście spośród kilkuset udostępnionych abonentom tytułów. A cena? 58 złotych miesięcznie, 165 złotych kwartalnie lub 240 złotych rocznie.

PlayStation Plus Premium - bogata oferta dla koneserów

PlayStation Plus w wariancie Premium to coś, o czym od lat marzyli fani PlayStation. Jeszcze niedawno wydawało się to niemożliwością, a teraz stało się faktem. Sony w najbogatszym wariancie swojej usługi udostępniło nie tylko setki gier na PS4 i PS5, ale także obszerną bibliotekę tytułów z epoki... PSX, PS2, PS3 i PSP. Tym samym na współczesnej konsoli (a także na pececie, dzięki specjalnej aplikacji) możemy teraz pograć w takie klasyki, jak Ape Escape, Syphon Filter czy Tekken 2. Na tę chwilę lista tytułów z PSX-a czy PSP jest krótka, ale w przyszłości będzie stale wydłużana. Z kolei lista gier z PS3 już teraz wypada imponująco. Demon's Souls, Infamous, Ico, trzy odsłony Ratcheta & Clanka, Ninja Gaiden Sigma 2, Castlevania: Lords of Shadow 2... Jest tego naprawdę sporo. Co więcej, w PlayStation Plus Premium otrzymujemy dodatkowo wersje próbne gier Sony i innych wydawców. Na razie to tylko sześć tytułów, ale w przyszłości na pewno będą prezentowane kolejne.

PlayStation Plus - zapowiedzi dalszego rozwoju

Już teraz oferta PlayStation Plus w wariantach Extra i Premium imponuje, a to dopiero początek. Sony w połowie każdego miesiąca będzie uzupełniać katalog o kolejne tytuły (zapewne chodzi zarówno o te bardziej "nowożytne", jak i o klasyki). Z kolei w pierwszy wtorek każdego miesiąca będzie udostępniać kolejne darmowe gry abonentom wszystkich wersji: Essential, Extra oraz Premium. Jedno jest pewne - jeśli zdecydujecie się na wariant Extra lub Premium, grania nie zabraknie wam przez wiele, wiele miesięcy. O ile kiedykolwiek. Sony stanęło na wysokości zadania i przygotowało mocną odpowiedź na Game Passa. Posiadacze PlayStation nie mają już podstaw do narzekania. No, może jedynie na ceny. PlayStation Extra i PlayStation Premium kosztują stosunkowo dużo. Ale chyba i tak warto za nie zapłacić. Sprawdzamy to aktualnie na własnej skórze i wkrótce zaprosimy was do lektury zbioru redakcyjnych wrażeń.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: PlayStation Plus - Essential, Extra, Premium. Który z nowych abonamentów wybrać?

 0