Tym razem podsumowanie postanowiliśmy poświęcić myszkom kierowanym do najbardziej wymagających graczy, stąd brak tu konstrukcji biurowych. Pojawienie się nowych gryzoni, które pod względem wykonania lub zastosowanego sensora często przewyższają starych i droższych wyjadaczy, sprawia że sytuacja w poszczególnych przedziałach cenowych staje się coraz ciekawsza. Najwięcej powodów do radości powinny mieć osoby rozglądające się za myszką w cenie do 150 złotych - weszło tam kilka niezłych killerów. Pełne recenzje znajdziecie w naszym stale aktualizowanym zestawieniu myszek. Tyle gadania - sprawdźcie nasze zestawienie i koniecznie podajcie swoich kandydatów!
Przedział cenowy poniżej 100 zł
Mając 100 złotych do wydania, musimy ostro się napocić jeśli chcemy znaleźć myszkę, która będzie niezawodna, dobrze wykonana i dostatecznie precyzyjna. Nie dlatego, że wybór jest mały - wręcz przeciwnie. Mnóstwo producentów uparło się na zalanie półek supermarketów kolorowymi i błyszczącymi myszkami ze słówkiem “gaming” w nazwie i prawdziwą sztuką jest odsianie z tego coś godnego polecenia. Na szczęście nam się udało znaleźć dwa gryzonie, które pod wieloma względami zbliżają się do znacznie droższej konkurencji.
Genesis Xenon 210
Specyfikacja Genesis Xenon 210
- Grupa docelowa: gracze MMORPG
- Sensor: AVAGO 5050
- Maksymalna rozdzielczość: 3200 DPI
- Częstotliwość próbkowania: 1000 Hz
- Akceleracja: 8 G
- Szybkość przetwarzania danych: 4500 FPS
- Szybkość śledzenia: 30 IPS
- Długość kabla: 180 cm
- Wymiary: 124 x 76 x 44 mm
- Waga 106 g
- Cena: ok. 70 zł
To pierwszy “poważniejszy” model, o którym mogliście poczytać w naszym jesiennym zestawieniu. Daje przedsmak tego, co oferują znacznie droższe myszki gamingowe, właściwie ma wszystko co potrzeba poza porządnym sensorem - Avago 5050 jest grywalny do około 1200 DPI. Ze względu na wykonanie, ergonomiczną sylwetkę, oprogramowanie i funkcjonalność, polecamy graczom gier innych niż FPS-y..
Najważniejsze cechy:
Rewelacyjny, wygodny kształt
ślizgacze zapewniające gładki ruch
budowa wymuszająca pewny chwyt
podświetlenie RGB
dobór materiałów i jakość wykonania
funkcjonalne oprogramowanie
Modecom Volcano MC-GMX4
Specyfikacja Modecom Volcano MC-GMX4
- Grupa docelowa: gracze FPS
- Sensor: PMW 3330
- Maksymalna rozdzielczość: 7200 DPI
- Częstotliwość próbkowania: 1000 Hz
- Akceleracja: 30 G
- Funkcja nagrywania makr
- Liczba przycisków: 8
- Szybkość śledzenia: 30 IPS
- Długość kabla: 180 cm
- Wymiary: 126 × 74 × 42 mm
- Waga 150 g
- Cena: ok. 99 zł
Za mniej niż 100 złotych dostajemy konstrukcję całkiem wygodną, nieźle wykonaną i wypasożoną w precyzyjny sensor. Całość jest zmyślnie wyprofilowana, góra jest pokryta materiałem przyjemnym w dotyku. Łącznie mamy aż 8 przycisków i spore możliwości ich konfiguracji. Czujnik zapewnia współpracę z większością typów powierzchni i trudno znaleźć tak taniego gryzonia o podobnych parametrach. Padsurfery cechują dobre właściwości ślizgu i kontroli, a w opakowaniu znajdziemy także zapasowy komplet. Całość może pochwalić się podświetlaniem RGB i dużą ilością podświetlanych elementów. To jedna z lepszych myszek w swoim przedziale cenowym - polecam zwłaszcza fanom gier FPS.
Najważniejsze cechy:
Ergonomiczna sylwetka
przyjemna w dotyku górna część obudowy
precyzyjny sensor
dużo przycisków dodatkowych
podświetlanie RGB
stosunek cena/jakość
Pokaż / Dodaj komentarze do: Polecane myszki podsumowanie 2017 roku