Poznań Game Arena 2017 - podsumowanie

Poznań Game Arena 2017 - podsumowanie

Poznań Game Arena to największe targi gier w Polsce, które odbyły się 6-8 października. Liczne atrakcje, konkursy oraz nowości sprzętowe. Zaprezentowaliśmy Wam nasze najnowsze zestawy PC dla graczy naszej marki For Gamers, które budziły wiele emocji, podobnie jak rozgrywane każdego dnia turnieje CS:GO, Forza 7, Hearthstone oraz Trackmanii.

Za nami Poznań Game Arena 2017, największe targi elektronicznej rozrywki w Polsce, które odbywały się w miniony weekend.  obfitowały w masę sprzętowych premier, pasjonujące turnieje oraz możliwość spotkania niesamowitych ludzi, którzy nie wyobrażają sobie życia bez e-sportu. Dla nas jak i PGA te trzy dni, mimo nie do końca sprzyjającej aury, okazały się wielkim sukcesem, co przełożyło się na duże zainteresowanie ze strony zwiedzających jak i graczy, którzy odwiedzili hale targowe oraz stoisko ITHardware. Trzydniowe święto graczy i fanów nowych technologii przyciągnęło w tym roku do Poznania prawie 73 000 uczestników. Tłumy przez wszystkie dni można było zobaczyć nie tylko w kolejkach przed wejściem, ale też na stoisku ITHardware.pl o powierzchni 100 m2, które przez cały czas rozkręcali nasi redaktorzy, wspierani przez Jarka Arczyńskiego z kanału BlackwhiteTV, znanego moddera Staszka "Tips" Wiertelaka oraz światowego lidera broni w Battlefield 3 Adama "Prescot" Miśte, którzy odpowiadali na pytania widzów oraz rozdawali masę nagród.

Każdego dnia targów oferowaliśmy Wam masę atrakcji, turniejów, konkursów z atrakcyjnymi nagrodami rzeczowymi ufundowanymi przez naszych partnerów jak MSI, iiyama, LC-Power, Quersus czy CA. Ponadto wiele akcesoriów gamingowych mogliście nabyć w beszczelnie atrakcyjnych cenach.  Mieliście również możliwośc sprawdzenia naszych najnowszych zestawów For Gamers „Powered by MSI” na wysepce Free2Play.

Turnieje

PGA to głównie święto graczy, więc nie zapomnieliśmy o turniejach. Podczas trwania imprezy nie brakowało chętnych by wziąć udział w codziennych turniejach: 

  • Counter-Strike: Global Offensive, odbywających się na 10 stanowiskach wyposażonych w komputery For Gamers Basic oraz akcesoria gamingowe CA,
  • Forza 7, która odbywała się na najnowszym zestawie PC FOR GAMERS Gaming PRO-Ryzen Special Edidtion SPC z procesorem AMD Ryzen 5 1600 oraz kartą graficzną Nvidia MSI GeForce GTX 1060 6 GB, który zasilał zestaw Playseat Alcantara Pro z kierownicą Thrustmaster TX Racing Wheel Leather Edition i 55" monitorem iiyama G-Master,
  • Hearthstone oraz Trackmanii, odbywających się na 10 stanowiskach wyposażonych w komputery For Gamers Basic oraz akcesoria gamingowe CA.

Konkursy

Aby zdobyć ciekawe gadżety czy nagrody w postaci coolerów CPU Thermalright, myszek MSI czy fotela gamingowego Quersus wcale nie musieliście być mistrzami w CS:GO, czasem wystarczyło niespełna 20 sekund by wejść w posiadanie wydajnego chłodzenia na procesor. Składanie komputera na czas, bo o tej konkurencji mowa, wymagała od uczestników doskonałej koordynacji wzrokowo-ruchowej, niesamowitej zręczności, spokoju i precyzji. Mimo wysokiego poziomu trudności konkurencja cieszyła się ogromnym zainteresowaniem każdego dnia nawet wśród płci pięknej.

Quiz-Jaka to gra, to kolejna oblegana atrakcja wymagająca doskonałej znajomości gier, poziom był wysoki i adekwatny do nagród.

Konkurs Cosplay

Cosplay, czyli pasja łącząca odgrywanie postaci jak i tworzenie na ich wzór przebrań to nieodłączny już program każdej większej e-sportowej imprezy. Również dla cosplayerów mieliśmy konkurs w który do wygrania była klawiatura mechaniczna ufundowana przez CA. Każdy z nich zaprezentował dla Was się w własnoręcznie wykonanym kostiumie z wybranej postaci gry.

Modding na żywo? Czemu nie.

Na naszym stoisku przez trzy dni mogliście zobaczyć jak przebiegają poszczególne etapy modowania obudowy LC-Power przez najlepszego polskiego moddera, którym jest Staszek "Tips" Wiertelak znany m.in z GeForce Garage Polska. Oczywiście najciekawszym etapem było zalewanie układu LC cieczą, który chłodził procesor. Wtedy właśnie Sztaszek był najbardziej oblegany i męczony wieloma pytaniami, przy okazji rozdając dyski SSD Iridium Pro 240 GB od partnera stoiska moddingowego firmy Goodram, koszulki, kubki, wentylatory LC-Power Tube i wiele innych gadżetów. Wracając do obudowy, wyszła naprawdę pięknie.

Youtuberzy

Na naszym kawałku podłogi gośćił jeden z najbardziej cenionych youtuberów Jarosław "Blackwhite" Arczyński, jego pojawienie się na stoisku gromadziło rzeszę wiernych fanów i fanek, mogliście z nim swobodnie porozmawiać, zapytać o komputery. Jarek na podstawie naszych zestawów ze stoiska free2play opowiedział o komponentach, wyjaśnił jak zadbać optymalny przepływ powietrza czy angażując naszych redaktorów odpowiadaliśmy wspólnie na Wasze pytania w kwestach związanych z procesorami, GPU czy zasilaczy. Przy okazji standardowo niektórzy uczestnicy nagradzania byli fajnymi nagrodami i gadżetami. Między innymi wentylatorami Tube marki LC-Power i chłodzenia CPU Fera 3 ufundowane przez firmę SilentiumPC.

Gracze 

Święto gier nie mogło się obyć bez zawodowego gracza jakim był Adam "PRESCOT" Miśta, lider światowego rankingu broni w Battlefield 3, sygnujący swoim pseudonimem produkty California Access. Nie obyło się bez wywiadów, pytań publiki oraz krótkich konkursów z nagrodami. Był to również świetny moment by zdobyć autograf od Prescota.

Reasumując całe targi PGA 2017 należy uznać za bardzo udane, obfitowały one w masę atrakcji dla zwiedzających, które serwowane były przez stoiska sprzedażowe sklepów jak Komputronik, Carrefour/Modecom, duże firmy jak Samsung, Modecom, HP, Asus, MSI i wielu innych. Nie ominęły nas również premiery sprzętowe jak najnowsze płyty główne MSI z chipsetem Z370. Całe targi dobrze podsumowuje poniższy materiał wideo.

Pełna relacja w szybkim skrócie

Największą gratkąa dla zwiedzających były liczne wyprzedaże towarów powystawowych, obniżki dotyczyły niemal wszystkiego, komputerów, peryferii gamingowych czy foteli ze stoisk. Upusty dochodziły do -50%, więc warto było pojawić się w niedzielę i upolować promocję. Duże obniżki nie ominęły naszego stoiska, w bardzo atrakcyjnych cenach można nadal zakupić zestawy gamingowej serii For Gamers, a na wybrane obowiązuje do 16 października dodatkowa promocja od MSI. Szczegóły znajdziecie na stronie wyprzedaży pod tym linkiem.

I teraz zasadnicze pytanie do Was, czy mile spędziliście czas na naszym stoisku? Czy chcecie byśmy wrócili za rok? W komentzrzach czekamy na odpowiedzi. 

Pozdrawiamy ekipa ITHardware.pl

 

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Poznań Game Arena 2017 - podsumowanie

 0