Premiery gier – grudzień 2020

Premiery gier – grudzień 2020

Premiery gier – grudzień 2020

Udało się – dojechaliśmy do grudnia. W roku takim jak ten warto sobie z tej okazji podać rękę i pogratulować. A jeżeli jest się graczem to, są jeszcze inne powody do radości. Mimo widma wszechobecnego kryzysu świetne premiery nas nie omijały. Czas podsumowań jednak jeszcze nadejdzie, najpierw mamy do omówienia grudzień. Oczywiście tematem przewodnim premier tego miesiąca będzie Cyberpunk 2077, choć są jeszcze inne ciekawe rzeczy do wyłuskania. Co prawda, by zrobić z nich pełne zestawienie, musiałem wykonać kilka szpagatów, ale dalej warto zwrócić uwagę np. na start Destiny 2 na kolejnych platformach. Czekajmy więc, na świąteczny odpoczynek, grając w świetle pierniczka i jedząc choinkę, albo odwrotnie. Co kto lubi.

 

Immortals Fenyx Rising – 3 grudnia

Ubisoft wciąż realizuje się w formule gier z otwartym światem. Po wielu zrobionych „na serio” w końcu postanowili sobie trochę odpuścić i przenieść nas do krainy w stylu fantasy. Immortals Fenyx Rising łączy doświadczenie zdobyte przy Assassin's Creed: Odyssey z inspiracjami The Legend of Zelda: Breath of the Wild. Zapowiada się nam zatem tytuł pełen atrakcji, questów, skakania, walczenia i zbierania coraz to nowszych broni, czarów i sprzętu. Brzmi to i wygląda bardzo sympatycznie, wykorzystując też chwilowy powrót mody na mitologię grecką. Ratowanie z opresji bogów Olimpu może okazać się bardzo dobrym sposobem na zakończenie roku.

 • Rodzaj: Akcja, Przygoda

 • Platformy: PC (249,00 PLN), PS4 i PS5 (249,00 PLN), XOne i Series X/S (249,00 PLN)

 • Wymagania sprzętowe minimalne: Intel Core i5-2400, 8 GB RAM, grafika NVIDIA GTX 660

 • Wymagania sprzętowe rekomendowane: Intel Core i7-6700, 16 GB RAM, grafika NVIDIA GTX 1070

 

Dragon Quest XI S: Definitive Edition - 4 grudnia

Dragon Quest XI to bardzo wielki i bardzo klasyczny RPG z Japonii, będący odnośnikiem dla każdej gry tego typu. Seria rozpoczęła ten gatunek, ustalając jego ramy i inspirując choćby twórców Final Fantasy. W swej jedenastej odsłonie połączono miłość do rozwiązań kochanych przez purystów z wieloma innowacjami. Świetnym patentem było równoczesne wypuszczenie gry na Nintendo 3DS i PS4 – oczywiście ta pierwsza wersja wyglądała jak powrót do 16-bitowych części, podczas gdy druga korzystała w pełni z mocy konsol ostatniej generacji. Po czasie na rynek trafiła edycja na Nintendo Switch pozwalająca przełączać się pomiędzy obiema edycjami, tworząc definitywną paczkę doznań dla fanów Dragon Questa. I teraz dzięki Dragon Quest XI S: Definitive Edition będziemy mogli przeżyć przygodę w takim stylu także na PC, PS4 i XOne. Dla każdego, kto przegapił premierę pierwszej wersji DQXI, będzie to okazja, z której warto skorzystać. Albo przynajmniej dać szansę DQ, bo to żywa historia gier wideo.

 • Rodzaj: RPG

 • Platformy: PC (149,00 PLN), PS4 (159,00 PLN), XOne (159,00 PLN)

 • Wymagania sprzętowe minimalne: Intel Core i3-330, 8 GB RAM, grafika NVIDIA GTX 750

 • Wymagania sprzętowe rekomendowane: Intel Core i5-6500, 8 GB RAM, grafika NVIDIA GTX 960

 

Call of the Sea – 8 grudnia

Nie ma to jak w środku polskiej szarzyzny i zimnicy wyskoczyć na tropikalną wyspę. Jeżeli takie doznania na żywo są akurat poza waszym zasięgiem to można przeżyć ich namiastkę w Call of the Sea. Ten miks rozwiązywania łamigłówek i narracji opowiadanej w stylu przypominającym Firewatch na pewno odwdzięczy się za poświęcony czas. Gra przenosi nas do lat trzydziestych XX wieku – wyruszamy za ekspedycją męża, który zaginął, poszukując śladów starożytnej cywilizacji. Taka mieszanka znanych motywów, pięknej oprawy i dozy wielkiej tajemnicy powinno wynagrodzić nam też niedosyt filmów przygodowych, jaki mamy w ostatnich miesiącach. Trochę szkoda, że tak dobrze zapowiadający się tytuł wychodzi akurat w takim momencie: między nową generacją konsol a Cyberpunkiem 2077. Łatwo będzie go przegapić i zapomnieć o jego istnieniu, a przecież zapowiada się na świetne doświadczenie. Dlatego, czujni gracze – wpiszcie go sobie w notatniczek.

 • Rodzaj: Przygodowa

 • Platformy: PC (79,00 PLN), XOne i Series X/S (79,00 PLN)

 • Wymagania sprzętowe minimalne: Intel Core i3, 8 GB RAM, grafika NVIDIA GTX 950

 • Wymagania sprzętowe rekomendowane: Intel Core i7, 16 GB RAM, grafika NVIDIA GTX 1060

 

Destiny 2 – 8 grudnia

Lądowanie Destiny 2 na platformach nowej generacji to, mimo wszystko, wydarzenie. Ta wersja gry będzie bardziej przypominać swym tempem i technikaliami edycję pecetową, przy okazji zapewniając potężny zastrzyk zawartości każdemu, kto szuka sprawdzonego miksu strzelania i RPG. Studio Bungie po odłączeniu się od Activision ma sporo do udowodnienia i do ogarnięcia, i jak na razie idzie im świetnie. Nie dajcie się zwieść, mimo wielu większych i mniejszych przebojów sieciowych ostatnich lat, Destiny wypracowało sobie stabilną pozycję na rynku i raczej nigdzie się z niej nie rusza. Zatem szukając wielkiej przygody w kosmosie i świetnego deathmatchu, teraz w wersji Free to Play, trudno wybrać coś lepszego. A już szczególnie gdy zakupiło się przed chwilą PS5 lub XSX.

 • Rodzaj: Strzelanina, MMORPG

 • Platformy: PS5, Xbox Series X/S – Free to Play

 

Cyberpunk 2077 – 10 grudnia

Nowy RPG od CD Projekt RED zapowiada się na produkcję ogromnej skali. Cyberpunk 2077 ma wszystko, by stać się wielkim przebojem: stylistykę, realia, nieliniowość, Keanu Reevesa... Trudno wyobrazić sobie, by to nie wypaliło. Dlatego cała branża z zapartym tchem czeka na 10 grudnia, gdy po tych wszystkich przesunięciach daty premiery przekonamy się, czy warto było mieć aż tak wysokie oczekiwania (bo chyba wszyscy je mamy). Połączenie otwartego świata, jazdy samochodem, wyborów moralnych, tworzenia postaci, strzelania, tworzy obraz gry, która będzie chciała przerosnąć GTA. I jeżeli to faktycznie się uda, to będzie to wydarzenie, które mocno podreperuje nadszarpniętą reputację roku 2020. Takiego odkupienia nam potrzeba.

 • Rodzaj: RPG, Strzelanina

 • Platformy: PC (199,00 PLN), PS4 (249,00 PLN), XOne (249,00 PLN)

 • Wymagania sprzętowe minimalne: Intel Core i5-3570k, 8 GB RAM, grafika NVIDIA GTX 780

 • Wymagania sprzętowe rekomendowane: Intel Core i7-4790, 12 GB RAM, grafika NVIDIA GTX 1060

 

Medal of Honor: Above and Beyond – 11 grudnia

Respawn Entertainment robi Medal of Honor na gogle VR? Przecież już to jedno zdanie brzmi wspaniale i sprzedaje ten tytuł. Historia i akcja przypominają najlepsze pocztówki z kina akcji o II Wojnie Światowej doprawione szczyptą Bękartów Wojny Tarantino. Dzięki temu będziemy mogli w końcu przeżyć w ciekawy sposób konflikt, w którym gry wideo zakochane są od zawsze. Mimo tak oklepanego motywu, dzięki VR czuć niespotykaną świeżość w Above and Beyond. A biorąc pod uwagę coraz lepsze ceny sprzętu do VR (jak Oculus Quest), pewnie twórcy liczą też na dobre wyniki sprzedażowe. I nie dziwię im się, bo patrząc na zwiastuny, można tylko zazdrościć, że to tytuł, który wyjdzie tylko w wersji na gogle wirtualnej rzeczywistości. Z drugiej strony: jesteśmy graczami i wypada w końcu takie zakupić. To może być dobry impuls do tego ruchu.

 • Rodzaj: Strzelanina

 • Platformy: PC (brak podanej ceny)

 • Wymagania sprzętowe minimalne: niepotwierdzone

 • Wymagania sprzętowe rekomendowane: niepotwierdzone

 

Earth Defense Force: World Brothers – 24 grudnia

Musiałem nagiąć zasady zestawienia, żeby wstawić tu ten tytuł, ale myślę, że warto. Problem robi bowiem to, że Earth Defense Force: World Brothers ukaże się w tym roku, ale tylko w Japonii (Zachód otrzyma ją w 2021). Uważam jednak, że tak skąpy w premiery miesiąc jak grudzień to jedna z niewielu okazji, by w ogóle wspomnieć o tym, że taka gra istnieje. Czym jest EDF? Tak jak sugeruje tytuł, są to Siły Obrony Ziemi, czyli oddziały żołnierzy biegające z bronią po miastach opanowanych przez inwazję kosmitów, przypominających ogromne insekty. Cała gra to misje polegające na bieganiu i strzelaniu, w obronie ludzkości: czy może być lepsza zachęta do chwycenia za pada? Wersja World Brothers jest specjalnie wystylizowana na bardziej "klockowe” i kolorowe eskapady w kooperacji, ale ma w sobie serce i ducha każdej poprzedniej odsłony cyklu. W ten sposób twórcy chcą dotrzeć do nowych odbiorców i oby im się udało. Jako fan Earth Defense Force od lat wyczekuję momentu, gdy seria w końcu zostanie odpowiednio dostrzeżona i doceniona. Może uda się tym razem?

 • Rodzaj: Strzelanina, arcade

 • Platformy: PS4 (249,00 PLN), Switch (249,00 PLN)

   

Pokaż / Dodaj komentarze do: Premiery gier – grudzień 2020

 0