Premiery gier - kwiecień 2021

Premiery gier - kwiecień 2021

Premiery gier - kwiecień 2021

W tym roku każdy miesiąc to walka o nowe, ciekawe premiery. Ich liczba na pewno nie powala, jednak pod względem jakości jest nieźle - przynajmniej w kwietniu. Miesiąc zacznie polskie Outriders, co do którego wypada mieć duże nadzieje. Stawkę zamknie pierwszy blockbuster na PlayStation 5 - Returnal, od znakomitego studia Housemarque. Przed nim emocje podkręci jeszcze Nier Replicant, czyli wielki powrót artystycznej epopei w postapokaliptycznym świecie. Reszta godnych uwagi tytułów wypada przy tych trzech jak tło, ale wciąż warto o nich pamiętać. W końcu miesiąc z nowymi Pokemonami to zawsze dobry miesiąc. A zatem chwytajmy pady, myszy i pierwsze promienie wiosennego słońca. Będzie grane i będzie lepiej.

 

Outriders - 1 kwietnia

Każdy ma prawo spróbować własnego miksu RPG, strzelaniny i gry kooperacyjnej. Destiny 2 szykuje się zatem kolejny konkurent, w postaci polskiego Outriders. Ekipa People Can Fly znana jest z tego, że potrafi dostarczyć świetne strzelanie, więc o samą rozgrywkę powinniśmy być spokojni. Cała reszta to już znany miks: klasy postaci, obca planeta, uwolnienie na niej czegoś złego, ludzie posiadający magiczne moce. Niby sztampa, ale nikomu nie zaszkodzi odrobina dobrej kosmicznej rozwałki. Tym bardziej że są powody, by ufać, że jakość gotowego produktu będzie bardzo wysoka. Warto też dodać, że gra ląduje w dniu premiery w usłudze Xbox Game Pass. Dzięki temu od pierwszego dnia serwery powinny być wypełnione i zawsze będzie z kim pograć.

 • Rodzaj: Strzelanina FPP

 • Platformy: PC (249,00 PLN), PS4 i PS5 (249,00 PLN), Xbox One i Series (249,00 PLN)

 • Wymagania sprzętowe minimalne: Intel Core i5-3470, 8 GB RAM, grafika NVIDIA GTX 750Ti

 • Wymagania sprzętowe rekomendowane: Intel Core i7-7700, 16 GB RAM, grafika NVIDIA GTX 1060

 

Oddworld: Soulstorm - 6 kwietnia

Studio Oddworld Inhabitants przespało swój moment chwały. Wykreowany przez nich fantastyczny świat i postaci były kiedyś wyznacznikiem oryginalności. Dość szybko okazało się jednak, że poza posiadaniem dobrego produktu trzeba jeszcze potrafić go dobrze poprowadzić. Oddworld: Soulstorm to powrót do czasów gdy marka była wielka, i próba ponownego zainteresowania nią odbiorców. Platformówka logiczna z dużą dawką humoru to coś, czego wszystkim brakuje. A Oddworld do komizmu dodaje też aktualny komentarz w sprawie tego jak świat radzi sobie z nierównościami społecznymi, i z przemysłowym chowem zwierząt. Mimo iż fajerwerków nikt się tu nie spodziewa, jest to tytuł, o którym warto pamiętać. Dzieci lat 90. na pewno poczują przypływ wspomnień ponownie sterując Abem.

 • Rodzaj: Platformówka, logiczna

 • Platformy: PC (169,00), PS4 i PS5 (cena niepotwierdzona)

 • Wymagania sprzętowe minimalne: Intel Quad Core 1,7 Ghz, 8 GB RAM

 • Wymagania sprzętowe rekomendowane: Intel Quad Core 2,3 Ghz, 16 GB RAM

 

Nier Replicant ver.1.22474487139… - 23 kwietnia

Gry uznaje się za kultowe z przeróżnych powodów, bywa, że jednym z nich jest ich niszowosć. Nier (2010) nie podejmował lekkich tematów, nie miał wymuskanej grafiki, był pełen przekleństw i plugastwa, ale mimo to przebił się do mainstreamu. Gra Yoko Taro genialnie bawi się z oczekiwaniami gracza i co chwila burzy percepcję tego jak widzimy przedstawiony przez nią świat. Muzyka i scenariusz co chwila łapią nas za serce, a każde kolejne przejście odkrywa przed nami coraz to mroczniejszą prawdę. Nier Automata to gra zasługująca na najwyższe oceny, oryginalny Nier w wielu miejscach wypada jeszcze lepiej. Cóż tu dodawać - remake taki jak Nier Replicant nie miał prawa się wydarzyć, a jednak Square Enix postanowiło go wyprodukować. Bądźmy wdzięczni i  wsiąkajmy w ten wspaniały świat. Tylko polecam rozwagę, bo potem scenariusze innych gier wydają się sztampowe i pisane na kolanie.

 • Rodzaj: RPG Akcji

 • Platformy: PC (215,00 PLN), PS4 i PS5 (229,00 PLN), Xbox One i Xbox Series (229,00 PLN)

 • Wymagania sprzętowe minimalne: Intel Core i5-6400, 8 GB RAM, grafika NVIDIA GTX 960

 • Wymagania sprzętowe rekomendowane: Intel Core i5-6400, 16 GB RAM, grafika NVIDIA GTX 1660

 

Returnal - 30 kwietnia

Returnal ma wszystko by stać się pierwszym hitem nowej generacji. Przepiękna strzelanina 3D, z interesującym loopem rozgrywki i dużym przywiązaniem do ciągłego poruszania się, prezentuje się jak nowa duża rzecz. Ma też tę przewagę nad innymi grami, że ma naprawdę dużo czasu i miejsca, by odpowiednio wybrzmieć. Ten rok nie będzie nas rozpieszczać w projektami podobnej skali, więc polecam wspierać te, które się ukażą. Tym bardziej że Housemarque to developer, który wie jak stworzyć responsywne, dobre strzelanie. To powinna być najgłośniejsza premiera nie tylko miesiąca, ale i jedna z największych w całym 2021. Dobrze jest, obserwować jak startują nowe marki. A klimat nieprzyjaznej, psychodelicznej planety jaki tu zastajemy to absolutnie niepowtarzalna rzecz.

 • Rodzaj: Strzelanina

 • Platformy: PS5 (339,00 PLN)

 

New Pokémon Snap - 30 kwietnia

Pokemony to fenomen, z którym się nie dyskutuje. Zabawa w łapanie stworków rozpoczęta w latach 90. wciąż trwa i „wylewa” się na kolejne gałęzie elektronicznej zabawy. New Pokemon Snap to powrót do pomysłu, który oryginalnie wylądował na Nintendo 64. Jest to gra, w której polujemy na wesołe stworki, ale przy pomocy aparatu. Tropienie ich, wywabianie i robienie zdjęć w efektownych pozach jest na bieżąco punktowane i popycha historię do przodu. Jak zwykle Nintendo  z prostego pomysłu stworzyło interaktywną zabawkę, która bawi samym obcowaniem ze sobą. Polecam w czasach pandemii wyciągnąć z siebie resztki dziecięcego optymizmu i podlać je New Pokemon Snap. Niech słońce świeci nie tylko na zewnątrz, ale i wewnątrz nas.

 • Rodzaj: Przygodowa

 • Platformy: Switch (229,00 PLN)

 

Pokaż / Dodaj komentarze do: Premiery gier - kwiecień 2021

 0