Premiery gier – Październik 2020

Premiery gier – Październik 2020

Premiery gier – Październik 2020

Decydujący moment roku już coraz bliżej – zaraz listopad, a wraz z nim premiery największych hitów i nowej generacji konsol. Na potężne granie przygotować można się jednak wcześniej. Październik pod względem premier gier prezentuje się mocno i zróżnicowanie. Zabrakło co prawda jakiegoś wybitnie mocnego uderzenia, jednak na narzekanie i tak nie ma tu miejsca. Głośnych, dużych, wartych wymienienia projektów jest w sumie niewiele, jednak wszystkie odznaczają się chęcią na zabranie nam dziesiątek godzin. Szykujcie jesienne swetry, herbatki i kocyki – bo trudno będzie się ruszyć sprzed ekranu. Poskaczemy, pojeździmy, polatamy: będzie wszystko, co tygryski lubią najbardziej. A gdyby tego wszystkiego było mało, to przypomnę, że w październiku wychodzi nowa FIFA, tytuł, który kochamy nienawidzić. Wraca też Crash Bandicoot – wariat, o którym nie da się zapomnieć. Pojawi się również kolejne rozszerzenie World of Warcraft. Już tylko te trzy fakty wystarczą, by rozbić skarbonkę.

 

Crash Bandicoot 4: Najwyższy Czas – 2 października

Rudy, ile my na ciebie czekaliśmy... Losy licencji Crash Bandicoot po tym jak przestało się nią zajmować studio Naughty Dog trudno jednoznacznie ocenić. Miewała nawet niezłe odsłony (na PS2 czy GBA), ale przez brak odpowiedniej wizji i miłości popadła w niełaskę. Dzięki sukcesowi Crash Bandicoot N-Sane Trilogy i Crash Team Racing Nitro Fueled Activision postanowiło dać zielone światło zupełnie nowej części przygód szalonego jamraja. I po tym co widać na pokazach, oraz po demie, możemy być pewni powrotu do najwyższej formy. To klasyka wesołego skakania, które bawi i wymaga umiejętności. Crash Bandicoot 4: Najwyższy Czas pokazuje, czym mogą być platformówki w 2020 roku, udowadnia też, że ten gatunek to nie tylko Nintendo. Mam dużą wiarę w ten tytuł, a raczej w to, że będzie w stanie na nowo rozbudzić w masowym odbiorcy chęć na takie gry. Bo jeżeli nie teraz to kiedy? Dajcie się porwać kolejnej walce z Corteksem.

 • Rodzaj: Platformówka

 • Platformy: PS4 (279,00 PLN), XOne (279,00 PLN)

   

Star Wars: Squadrons – 2 października

Co za niespodzianka. Po dość robaczywych gwiezdnowojennych śliwkach, jakie na początku wydawało EA, teraz radzą sobie naprawdę nieźle z licencją Star Wars. W zeszłym roku Upadły Zakon naprawdę pozytywnie zaskoczył, a w tym Squadrons zaoferuje multiplayerowe potyczki kosmicznymi myśliwcami. Pojedynki 10 na 10, unikalne wrażenia płynące z grania w VR i ten wspaniały, nieśmiertelny design. To połączenie musi zadziałać. Pierwsze pokazy robią świetne wrażenie, budując wizerunek gry, która przenosi najbardziej widowiskową część Gwiezdnych Wojen do naszych domów. I choć Battlefront dawał namiastkę bitew w kosmosie, a przed laty było kilka gier chwytających się tematu to, zbyt długo czekaliśmy na coś w tym stylu. Warto nadmienić, że cała gra jest w FPP, a wersje z PC i PS4 będą obsługiwać gogle VR.

 • Rodzaj: Strzelanina, multiplayer

 • Platformy: PC (149,99 PLN), PS4 (149,99 PLN), XOne (149,99 PLN)

 • Wymagania sprzętowe minimalne: Intel Core i5-6600k, 8 GB RAM, grafika NVIDIA GTX 660

 • Wymagania sprzętowe rekomendowane: Intel Core i7-7700, 16GB RAM, grafika NVIDIA GTX 1070

 

FIFA 21 - 9 października

Nie będzie żadnej rewolucji, nie będzie fajerwerków, ale będzie kolejna okazja, by rzucać padem po pokoju. Wszyscy to znamy: wchodzisz do trybu online w nadziei na miłe popołudnie, a kończysz wieczór z szarganymi nerwami, zadziwiając samego siebie tym jakie znasz przekleństwa. A następnego dnia powtórka, i tak przez najbliższe miesiące. Gry piłkarskie mają niezwykłą moc przyciągania, a Fifa jest największą z nich. Choć silnik gry wydaje się mieć już trochę dość, to na pewno będzie to wściekle popularna premiera, która zdominuje wiele domowych imprez do końca roku. Czy to bawiąc się w managera, tryb kariery, grane na ulicy (Volta), czy w Ultimate Team – dziesiątki godzin emocji zapewnione. Z tego nie da się wyleczyć. Świat ma kształt piłki nożnej.

 • Rodzaj: Sportowa

 • Platformy: PC (219,99 PLN), PS4 (229,00 PLN), XOne (229,00 PLN)

 • Wymagania sprzętowe minimalne: Intel Core i3-6100, 8 GB RAM, grafika NVIDIA GTX 660

 • Wymagania sprzętowe rekomendowane: Intel Core i5-3550, 8 GB RAM, grafika NVIDIA GTX 670

 

Mario Kart Live: Home Circuit – 16 października

Nintendo potrafi zmienić coś, co wygląda jak pomysł szaleńca w genialny produkt. Zawsze mieli w sobie ten bezczelny gen zabawy, dzięki któremu bez przerwy wyznaczają trendy w świecie wirtualnej rozrywki. Mario Kart Live: Home Circuit to kolejne połączenie konsoli z zabawką, jak Nintendo Labo, czy Ring Fit. W tej wersji Mario Kart stawiamy tor we własnym domu, a na ekranie Switcha widzimy to co się dzieje w wyścigu z perspektywy kamery umieszczonej w modelu karta z wąsaczem. Daje to nieskończone pole do popisu, pozwalając na połączenie prawdziwych samochodów na radio ze ściganiem się na konsoli. Nie wiemy jak, to zostanie przyjęte, ale równie dobrze może to być klapa jak i kolejny milionowy strzał Big N. Liczmy na to drugie. Za zestaw zabawki + konsola mało się nie zapłaci, ale to przecież będzie coś totalnie niespotykanego. A już na pewno będzie to najlepszy możliwy prezent pod choinkę.

 • Rodzaj: Wyścigi

 • Platformy: Switch (409,99 PLN)

   

World of Warcraft: Shadowlands - 27 października

A jednak się kręci! To już ósmy duży dodatek do World of Warcraft. Blizzard nie zamierza odpuszczać swej kluczowej marki. Fabularnie spotkamy się z problemem przenikającego się świata śmiertelników i zmarłych. Wyruszamy zatem do krainy cieni, by zwiedzić nowe lokacje, nabić kolejne poziomy i dać się porwać przygodzie. Choć wydaje się, że od 2004 roku schemat jest ten sam to, autorom wciąż udaje się odnawiać WoWa. Po Shadowlands wielu fanów spodziewa się zresztą mocnej rewolucji, połączenia powrotu do korzeni i nowych, wciągających mechanik. Jeżeli faktycznie uda się kolejny raz przyspieszyć bicie serca fanów to, naprawdę będzie to mistrzostwo. Bo czego, by o World of Warcraft nie pisać, od 16 lat trzyma się na szczycie. Wciąż jest to wyznacznik tego czym ma być gra MMO.

 • Rodzaj: MMORPG

 • Platformy: PC (179,99 PLN)

 • Wymagania sprzętowe minimalne: Intel Core i5-3450, 4 GB RAM, grafika NVIDIA GTX 760, Dysk SSD

 • Wymagania sprzętowe rekomendowane: Intel Core i7-7660k, 8 GB RAM, grafika NVIDIA GTX 1080, Dysk SSD

 

Ghostrunner - 27 października

Cyberpunk jest ostatnio w modzie. Nic dziwnego, skoro tyle studiów patrzy w kierunku nadchodzącej gry CD Projekt RED, starając się wstrzelić w okienka po i przed jej premierą. Ghostrunner łączy mroczny klimat opanowanego przez technologicznych autokratów świata, ze skakaniem po ścianach i walką na miecze. Gra stawia na dynamikę i natychmiastową śmierć połączoną z natychmiastowym odradzaniem się. Gameplay przypomina swą pętlą Hotline Miami, wkręcając nas w spiralę przemocy i ryzykowanego wyskakiwania w przestrzenie pełne wrogów. Z tą różnicą, że robimy to teraz w FPP wypełnionym brudnymi neonami. Uniki, zwalnianie czasu, energiczna muzyka... to może naprawdę dobrze zamieszać. Obserwujmy Ghostrunner z wyjątkowym zaciekawieniem, bo to produkcja polskiego One More Level. Oby byli kolejnymi developerami z naszego kraju, którzy wybiją się na świecie.

 • Rodzaj: Akcja

 • Platformy: PC (179,99 PLN)

 • Wymagania sprzętowe minimalne: Intel Core i3-2100, 8 GB RAM, grafika NVIDIA GTX 630

 • Wymagania sprzętowe rekomendowane: niepotwierdzone

 

Watch Dogs: Legion - 29 października

Gry, które dzieją się w Londynie, zawsze zyskują na klimacie. Ubisoft dobrze więc wybrał lokację kolejnej części Watch Dogs, serii której charakter wciąż trudno sprecyzować. Wszystkie jej odsłony różnią się od siebie zbyt mocno, nie mając też dostatecznie wyjątkowych mechanik. Mimo to, otwarte światy od Ubi są na tyle dobrze zrobione, wciągające i pełne zawartości, że można brać je praktycznie w ciemno. Legion będzie chciał po raz kolejny zbuntować nas przeciw władzy, która wykorzystuje siłę i technologię do tego, by kontrolować życia obywateli. A zamiast jednego głównego bohatera będziemy mogli wcielić się dosłownie w każdego. Tytuł komentuje sytuację Brexitu i działalności grupy Anonymous, tworząc własny miks antysystemowego manifestu... oczywiście w granicach, na jakie korporacja pokroju Ubisoftu może sobie pozwolić. Zapowiada się jednak pełen swobody i gagów tytuł, w którym angielska stolica znów nabierze rumieńców. Fani gatunku na pewno się nie zawiodą.

 • Rodzaj: Otwarty świat, akcja

 • Platformy: PC (249,00 PLN), PS4 (249,00), XOne (249,00)

 • Wymagania sprzętowe minimalne: Intel Core i3-560, 4 GB RAM, grafika NVIDIA GTX 75 0Ti

 • Wymagania sprzętowe rekomendowane: Intel Core i5-4670K, 8 GB RAM, grafika NVIDIA GTX 1060

 

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Premiery gier – Październik 2020

 0