Premiery gier – styczeń 2021

Premiery gier – styczeń 2021

Premiery gier – styczeń 2021

Nie będziemy się szczególnie rozwodzić nad wydarzeniami z 2020 roku. Pandemia zebrała ogromne żniwo wśród developerów, przesuwając wiele gier i opóźniając realizację kolejnych produkcyjnych kamieni milowych. Odbijać się to będzie jednak najmocniej właśnie w 2021 roku – w tytułach, które w czasie lockdownu nie były jeszcze w zaawansowanej fazie produkcji, to one będą najmocniej przesunięte (o wielu z nich nawet nie wiedzieliśmy). Styczniowa lista premier doskonale to oddaje... trudno bowiem ujrzeć w niej mocną konkurencję, z którą zwykle mieliśmy do czynienia na początku roku. Tym razem jednak całe światło oddano Hitmanowi 3, a reszta uwagi ewentualnie spadnie na powrót Scott Pilgrim vs. the World. Nie oznacza to jednak, że to jedyne nowości warte ogrania w styczniu.

 

Scott Pilgrim vs. the World: The Game - Complete Edition - 14 stycznia

Wielki powrót przepysznej dwuwymiarowej bijatyki. Czego tu nie ma: głęboki system walki, elementy RPG, kooperacja, bossowie, wspaniałe lokacje i doskonale przeniesiony klimat komiksu stworzyły kultową grę. Scott Pilgrim vs. the World: The Game to unikat, który po premierze w 2010 roku zniknął z cyfrowych sklepów w 2014. Przez ostatnie sześć lat głos fanów na tyle narastał, że Ubisoft odnowił odpowiednie licencje i ponownie wyda tytuł jako Complete Edition. Cóż to będzie za uczta. Jedni wrócą do swej ukochanej mordoklepki, inni będą mogli doświadczyć jej po raz pierwszy. Ponowne pojawienie się tej gry to bardzo dobry omen na cały rok.

 • Rodzaj: Chodzona bijatyka    

 • Platformy: PC, PS4, XOne, Switch (ceny niepotwierdzone)

 • Wymagania sprzętowe minimalne: Niepotwierdzone

 • Wymagania sprzętowe rekomendowane: Niepotwierdzone

 

Hitman 3 - 20 stycznia

Łysy z kodem na szyi wraca. Duńskie IO Interactive zamierza z przytupem i rozmachem wprowadzić trzecią część swej charakterystycznej, podzielonej na kontrakty, części serii. Studio pracuje już nad grą na licencji Jamesa Bonda, możemy więc zakładać, że Hitman 3 będzie idealną okazją do wypróbowaniu kilku nowości, które rozwinie potem Agent 007. Spodziewajmy się, że będzie jeszcze więcej akcji, ruchu na planszach, elementów do destrukcji i sposobów na zachodzenie celów. Agent 47 ma rozliczyć się w tej odsłonie z przeszłością i zakończyć trylogię swych fantazyjnych podbojów. Wszystko wskazuje na to, że będzie to pierwszy przebój roku.

 • Rodzaj: Akcja, Skradanie    

 • Platformy: PC (249,00 PLN), PS4 i PS5 (249,00 PLN), XOne i Series X/S (249,00 PLN)

 • Wymagania sprzętowe minimalne: Intel Core i5-2500K, 8 GB RAM, grafika NVIDIA GTX 660

 • Wymagania sprzętowe rekomendowane: Intel Core i7-4790, 16 GB RAM, grafika NVIDIA GTX 1070
   

Ride 4 - 21 stycznia

Jeżeli szybkie motocykle są dla was czymś ważnym, to premiera Ride 4 też taka będzie. Od lat motorsport jest w cieniu innych gier wyścigowych, jednak włoskie studio Milestone doskonale wie jak go uchwycić. Italia to kraj rozkochany w sportach motorowych i poprzednie trzy części Ride są na to dowodem. Dlatego w czwartej, która będzie jeszcze większa i jeszcze piękniejsza fani dyscypliny na pewno się odnajdą. Tryby dnia i nocy, zmienna pogoda, modyfikowanie motocykla i marzenie o byciu szybszym niż wiatr – wszystko to można tu spotkać.

 • Rodzaj: Wyścigi    

 • Platformy: PC (199,00 PLN), PS4 i PS5 (249,00 PLN), XOne i Series X/S (249,00 PLN)

 • Wymagania sprzętowe minimalne: Intel Core i5-2500K, 8 GB RAM, grafika NVIDIA GTX 960

 • Wymagania sprzętowe rekomendowane: Intel Core i7-5820, 16 GB RAM, grafika NVIDIA GTX 1060
   

Cyber Shadow - 26 stycznia

Małe, pikselowe cudeńko wychodzące pod kuratelą Yacht Club Games, czyli ekipy od fenomenalnego Shovel Knight. To będzie jak ponowne nadejście Shinobi i Ninja Gaiden, w Cyber Shadow widać kwintesencję miłości do tematyki ninja, gier akcji i science fiction. Dynamiczna walka i cudny powrót do klasycznego pikselartu tworzą wybitne połączenie. Cyber Shadow rusza się, brzmi i wygląda dokładnie tak, jak powinien. Jak podsumowanie pewnego rodzaju gier, których bardzo mocno nam teraz brakuje. Hardkorowcy, pokażcie swój głos podczas tej premiery.

 • Rodzaj: Akcja, Platformówka    

 • Platformy: PC (89,00 PLN), PS4 (89,00 PLN), XOne (89,00 PLN), Switch (89,00 PLN)

 • Wymagania sprzętowe minimalne: Intel Pentium 4, 1 GB RAM, grafika NVIDIA GeForce 6600 GT

 • Wymagania sprzętowe rekomendowane: Niepotwierdzone

 

The Medium - 28 stycznia

Polskie Bloober Team znów bierze się za horror psychologiczny. I trudno będzie im nie przebić poziomu ich poprzedniego tytułu – Blair Witch Project. To, że gorzej nie będzie, jest pewne, ale nie bądźmy też złośliwi. To tytuł produkowany z myślą o nowej generacji Xboksa, który ma straszyć swą opowieścią i zaskakiwać rozwiązaniami technicznymi. Będziemy bowiem równocześnie kierować wydarzeniami w dwóch wymiarach: fizycznym i duchowym. Brzmi to ambitnie, więc trzymajmy kciuki za to by, za pomysłem poszła także realizacja. Fajnie byłoby zobaczyć kolejną polską grę na ustach całego świata. The Medium może być niespodzianką stycznia.

 • Rodzaj: Akcja, Przygoda    

 • Platformy: PC (179,00 PLN), Xbox Series X/S (249,00 PLN)

 • Wymagania sprzętowe minimalne: Intel Core i5-6600, 8 GB RAM, grafika NVIDIA GTX 1060

 • Wymagania sprzętowe rekomendowane: Intel Core i5-9600, 16 GB RAM, grafika NVIDIA GTX 1660 Ti
   

Gods Will Fall - 29 stycznia

Walka z gigantami i bestiami to zawsze dobry temat na grę wideo. Gods Will Fall od Clever Beans zaprezentuje bunt ludzkości przeciwko okrutnym bogom. Zrobimy to w typowej hack'n'slashowej konwencji, wybierając swojego wojownika z grupy śmiałków. Przyjemna oprawa, celtyckie motywy i interakcje między dostępnymi postaciami sugerują, że będzie to tytuł, któremu warto dać szansę. Tym bardziej że ubiera znane nam motywy w ciekawą otoczkę. Nie będzie to co prawda drugi Hades, ale na bezrybiu…

 • Rodzaj: RPG akcji, hack’n’slash

 • Platformy: PC, PS4, XOne, Switch (ceny niepotwierdzone)

 • Wymagania sprzętowe minimalne:  Intel Core i5, 8 GB RAM, grafika NVIDIA GTX 460

 • Wymagania sprzętowe rekomendowane: Intel Core i5, grafika NVIDIA GTX 660

 

Pokaż / Dodaj komentarze do: Premiery gier – styczeń 2021

 0