Premiery gier na wrzesień 2022. W co zagramy w nadchodzącym miesiącu?

Premiery gier na wrzesień 2022. W co zagramy w nadchodzącym miesiącu?

Nie dla każdego wrzesień to zły miesiąc. Wciąż piękna pogoda i nowe gry na pewno umilają perspektywę zbliżającej się jesieni (lub powrotu do szkoły). Zwykle był to także początek prawdziwego zalewu premier, co w tym roku udało się raczej średnio. Owszem są ciekawe rzeczy, jak Ooblets czy Splatoon 3, ale poza nimi mamy jeszcze dwie sportówki bez konkurencji (NBA 2K23 i FIFA 23), oraz drugi remake The Last of Us. To krótkie zmniejszenie tempa powinno wyjść nam jednak na zdrowie, a końcówka roku i tak pewnie pokaże, że nie wystarczyło nam czasu na wszystko, co ciekawe. Zatem nieważne czy lubicie wielkie przeboje, sport, strzelanie czy trochę niszowej japońskiej rozrywki - szykujcie się na dobry wrzesień. To będzie także dobry czas, by zacząć na serio myśleć o wzmocnieniu swoich sprzętów lub zakup konsoli nowej generacji. Wiele wskazuje bowiem na to, że od 2023 pomału zaczną (nareszcie!) pojawiać się nowe standardy. Ale tym możemy martwić się później i gdzie indziej, teraz do premier!:

 Recenzja Saints Row - czy jest co świętować?

Najlepsze gry we wrześniu:

 • Ooblets 
 • The Last of Us Part 1 
 • Splatoon 3
 • NBA 2K23 
 • Session: Skate Sim
 • Valkyrie Elysium 
 • FIFA 23 

Ooblets - 1 września

Ooblets to jeden z najbardziej wyczekiwanych indyków, jedna z gier, która kazała na siebie bardzo długo czekać. Miejmy nadzieję, że dlatego, że twórcy walczyli o to, by spełnić rozbudzone pierwszymi pokazami oczekiwania. Gra w cukierkowej, “piankowej”, oprawie łączy elementy hodowania roślin i kolekcjonowania fantastycznych stworzeń. W pewien sposób możemy zatem mówić o miksie Stardew Valley z serią Pokemon, ale ujętym bardzo oryginalnie. Oczywiście nie zabraknie tu mnogości questów i wyboru różnych ścieżek rozwoju, a jakość projektu jest dopracowywana wraz ze społecznością już od ponad dwóch lat (tytuł można było sprawdzać w Early Access). Takie zestawienie może okazać się kojące podczas coraz dłuższych wieczorów z herbatką.

 • Rodzaj: Life sim

 • Platformy: PC (99,00 PLN), XOne, Xbox Series (99,00 PLN), Switch (99,00 PLN)

 • Wymagania sprzętowe minimalne: Niepotwierdzone

 • Wymagania sprzętowe rekomendowane: Niepotwierdzone    

The Last of Us Part 1 - 2 września

Kontrowersyjny, bo już drugi remake The Last of Us zawita na PlayStation 5 (w nieokreślonym czasie trafi później także na PC). Co jeszcze można napisać o tej grze? To wielka podróż po upadłych Stanach Zjednoczonych, którą każdy powinien mieć za sobą. To coś zdecydowanie więcej niż tylko opowieść o relacji ojciec-córka. TLoU to imponujące połączenie otulającego nasz klimatu, przepięknych widoków i perfekcyjnej reżyserii, a także naprawdę mocny gameplay. Teraz będzie można to wszystko przeżyć ponownie, w jeszcze lepszej jakości i z jeszcze lepszym strzelaniem i skradaniem. To biznesowo ma duży sens: niebawem pokaże się serial na HBO, część osób będzie chciała powtórzyć sobie tę przygodę, a jeszcze inni wciąż mają ją przed sobą. Przeżyjmy to jeszcze raz.

 • Rodzaj: Akcja, przygoda

 • Platformy: PS5 (329,00 PLN)   

Splatoon 3 - 9 września

Kto by pomyślał, że debiutujące na Wii U Splatoon dorobi się tak wielu fanów, będzie najbardziej aktywną online’ową franczyzą Nintendo i doczeka się trzeciej części! Na szczęście takie niespodzianki wypełniają branżę gier, nie pozwalając nam się nudzić. Znany od lat model zabawy polegający na przejmowaniu wrogiej powierzchni za pomocą broni strzelających farbą jest uroczy, grywalny i łatwy do wytłumaczenia. Każdy zrozumie co, ma robić i jak ma robić, unikając frustracji związanej z ciągłym wpadaniem pod lufę bardziej doświadczonych graczy, znaną z innych sieciowych strzelanin. Nie dajcie się jednak zmylić radosnym barwom, bo Splatoon 3 nie tylko łączy pokolenia - to bardzo kompetytywna gra, która wymaga strategii, współpracy i umiejętności. Jeżeli szukacie czegoś świeżego w gatunku, to musicie to sprawdzić. Mimo lat na karku seria ma bowiem wciąż nowe asy w rękawie.

 • Rodzaj: Strzelanina, online

 • Platformy: Switch (189,00 PLN)
   

NBA 2K23 - 9 września

Cóż pisać o NBA 2K23. Będzie większe i piękniejsze niż wcześniejsze. Dopracowywanie gier sportowych od pewnego momentu jest zresztą jak szukanie sposobu na podkręcenie silnika Ferrari F355 tak, by osiągnąć jeszcze więcej. Bywa jednak, że doskonałość została osiągnięta już dawno temu i nowe zmiany robi się już tylko po to, by to potwierdzać. Jeżeli szukacie okazji do pogrania kultową reprezentacją USA z Michaelem Jordanem, lub po prostu chcecie przeżyć kolejne sezony budowania własnej dynastii to, lepszego wyboru nie ma. Obecnie koszykówka = NBA 2K i nie zanosi się na to, by miało się to zmienić.

 • Rodzaj: Sportowa

 • Platformy: PC (249,00 PLN), XOne, Xbox Series (249,00 PLN), PS4, PS5 (249,00 PLN)

 • Wymagania sprzętowe minimalne: Intel Core i3-2100, 4 GB RAM, grafika NVIDIA GT 450

 • Wymagania sprzętowe rekomendowane: Intel Core i5- 4430, 8 GB RAM, grafika NVIDIA GTX 770    

Session: Skate Sim - 22 września

Nareszcie coś świeżutkiego! Kto da szansę nowej deskorolce? Session: Skate Sim wychodzi właśnie z fazy Early Access i trafi od razu na kilka platform. Czas na powrót do lat 90.tych, czyli największego rozkwitu jazdy na desce. Jak przystało na grę, która chce oddać trudy związane z wykonaniem każdego triku - sterowanie odbywa się za pomocą dwóch gałek analogowych (każda odpowiada za jedną nogę). Dużo opcji customizacji, słynne miejscówki, możliwość wyrażania się akrobacjami i wielkie wyzwanie w drodze na szczyt. To wszystko może się udać i utrzeć nosa serii Skate, która od miesięcy stara się wrócić, a tak naprawdę jeszcze nic z jej nowej odsłony nie widzieliśmy. Miejmy oko na tę grę!

 • Rodzaj: Symulator, sport

 • Platformy: PC (89,00 PLN), XOne, Xbox Series (89,00 PLN), PS4, PS5 (89,00 PLN)

 • Wymagania sprzętowe minimalne: Intel Core i7-2700k, 8 GB RAM, grafika NVIDIA GTX 650 Ti

 • Wymagania sprzętowe rekomendowane: Intel Core i7- 4790, 8 GB RAM, grafika NVIDIA GTX 970    

Valkyrie Elysium - 29 września

Valkryrie Profile to seria RPG-ów, które w sercu nosi każdy hardkorowy fan gatunku. Połączenie wybitnych pomysłów, genialnego projektu postaci i świata nordyckich mitów z japońską szkołą tworzenia gier zaowocowały wspaniałym cyklem. Jak to jednak często bywa - takie gry zyskują odrobinę rozgłosu gdy już jest za późno. Valkyrie Elysium po latach ożywia wspomnienia o tej serii w nieco innej, nastawionej bardziej na akcję formie. I choć wygląda to teraz mocno budżetowo, to nie ma powodów, by wątpić w ambicje twórców. Na pewno pod względem historii będzie ciekawie, a muzyka nadrobi wszelkie braki wizualne. Zresztą, dobry action rpg zawsze jest w cenie, a tutaj walki na pewno nie zabraknie.

 • Rodzaj: RPG akcji

 • Platformy: PC (249,00 PLN), PS4, PS5 (259,00 PLN)

 • Wymagania sprzętowe minimalne: Niepotwierdzone

 • Wymagania sprzętowe rekomendowane: Niepotwierdzone    

FIFA 23 - 30 września

Co możemy powiedzieć o nowej Fifie? Chyba przede wszystkim to, że to będzie ostatnia FIFA od EA (następna część ukaże się pod innym tytułem). To pewnie także powód, dla którego wewnątrz gry znajdą się oficjalne tryby najbliższych Mistrzostw Świata mężczyzn i kobiet. Cała reszta to powrót znanych hitów: sezony online, losowanie kart do FIFA Ultimate Team i komplet licencji na większość dużych lig. Jeżeli jesteście fanami gier piłkarskich to, doskonale wiecie czego się spodziewać po tym tytule. Tu już wszystko zostało napisane i każdy, kto miał krzyczeć na telewizor i rzucać padem już dawno temu to zrobił. Czach przejąć polskie klubowe potęgi i wprowadzić je do Ligi Mistrzów. Tylko tutaj jest to możliwe.

 • Rodzaj: Sportowa

 • Platformy: PC (299,00 PLN), XOne, Xbox Series (299,00 PLN), PS4, PS5 (299,00 PLN)

 • Wymagania sprzętowe minimalne: Intel Core i5-6600k, 8 GB RAM, grafika NVIDIA GTX 1050 Ti

 • Wymagania sprzętowe rekomendowane: Intel Core i7- 6700k, 12 GB RAM, grafika NVIDIA GTX 1660

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Premiery gier na wrzesień 2022. W co zagramy w nadchodzącym miesiącu?

 0