Programy antywirusowe marki Bitdefender otrzymują dwie prestiżowe nagrody

Programy antywirusowe marki Bitdefender otrzymują dwie prestiżowe nagrody

Artykuł sponsorowany.

1 lutego 2017 Instytut AV-Test rozdał nagrody dla najlepszych programów antywirusowych ostatnich dwunastu miesięcy. Co roku nagrody przyznawane są programom, przetestowanym pod względem: ochrony, wydajności i użyteczności.

AV-Test to jedna z najbardziej uznawanych na całym świecie instytucji, które przeprowadzają testy antywirusów kolejnych wersji Windowsa, MacOS oraz Androida. Ich wyniki dostarczają kompletnych informacji o najskuteczniejszych i najbardziej efektywnych rozwiązaniach funkcjonujących na rynku.

W tym roku nagrodzono rozwiązania antywirusowe marki Bitdefender w dwóch kategoriach, czyli utrzymał on swoją silną pozycję z zeszłego roku.

Bitdefender Endpoint Security otrzymał statuetkę za najlepszą wydajność w kategorii Programy dla Firm, natomiast Bitdefender Mobile Security został odznaczony jako najlepszy produkt w kategorii Programy na system Android.

Bitdefender Mobile Security

Wyjątkowo lekki program antywirusowy Bitdefender Mobile Security for Android pozwala na zabezpieczenie urządzenia przed zagrożeniami w sieci. Daje też możliwość ochrony aplikacji znajdujących się na telefonie kodem pin. Jeśli ktoś nie zna kodu oraz wpisze go niepoprawnie, zdjęcie delikwenta zostanie wysłane na Twoje konto Bitdefender Central. Poprzez przeglądarkę możemy też zlokalizować telefon oraz zablokować, a nawet wymazać jego zawartość.

Ochrona Sieci Bitdefender Mobile poprzez komunikację z chmurą Bitdefendera blokuje niebezpieczne strony zawierające malware, próby phishingu lub oszustw. Dodatkowo opcja Ekspert Prywatności sprawdza jakie dane wykorzystuje każda zainstalowana na urządzeniu aplikacja. Możesz sprawdzić czy któraś z nich nie uzyskuje więcej danych aniżeli powinna i bez problemu ją odinstalować.

Bitdefender Endpoint Security Tools (BEST)

Oprogramowanie antywirusowe Bitdefender skierowane na punkty końcowe wykorzystywane w przedsiębiorstwach, pozwala na nowoczesną ochronę środowiska informatycznego. BEST łączy w sobie pierwszorzędną wykrywalność zagrożeń z wysoką wydajnością. Posiada wiele modułów służących do ochrony firmy od zewnątrz jak i wewnątrz np. dwukierunkowy firewall sprawdzający połączenie przychodzące i wychodzące oraz porty na których się łączy.

Konfiguracja ochrony przedsiębiorstwa polega na ustawieniu polityki bezpieczeństwa zastosowanej do grupy wybranych komputerów lub na podstawie wybranych kryteriów (adres IP, typ połączenia itp.) W polityce może ustawić wszystkie moduły ochrony Bitdefendera np.: Kontrola Zawartości, która pozwala ograniczyć dostęp do wybranych kategorii lub poszczególnych stron internetowych; chronić zdefiniowane dane(nr telefonu, Pesel itp.) przed wypływem poza sieć firmową oraz zablokować dostęp do aplikacji na określony czas w trakcie tygodnia.

Bitdefender Endpoint Security Tools jest kompatybilny z większością systemów desktopowych i serwerowych zarówno fizycznych jak i wirtualnych. Technologia inteligentnego i scentralizowanego skanowania omija wcześniej sprawdzone pliki jeśli nie zostały zmodyfikowane, pozwala to na oszczędność czasu i zasobów komputera. Do tego trzy typy skanowania do wyboru w zależności od parametrów punktu końcowego.

Programy, którym przyznawane są statuetki osiągają świetne wyniki w testach laboratoryjnych przeprowadzanych przez ekspertów AV-Test, udowadniając swoją skuteczność i niezawodność. Wybierając oprogramowanie antywirusowe dla gospodarstwa domowego lub firmy warto postawić na rozwiązania oferowane przez markę Bitdefender, która posiada szeroki wachlarz produktów zarówno biznesowych, jak i ofertę skierowaną dla klientów indywidualnych.

Korzystaliście już z tego oprogramowania? Jeśli nie, to zakładając konto na Bitdefender Central możecie testować program przez 30 dni za darmo!

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Programy antywirusowe marki Bitdefender otrzymują dwie prestiżowe nagrody

 0