Relacja z konferencji Intela, czyli niebiescy prężą muskuły

Relacja z konferencji Intela, czyli niebiescy prężą muskuły

Dzięki uprzejmości marki Intel mieliśmy okazję pojawić się na spotkaniu prasowym nawiązującym do Retail Executive Conference 2017, które odbyło się 24 maja w showroomie zlokalizowanym na drugim piętrze hotelu Intercontinental w Warszawie. Co czekało na nas na miejscu? Przede wszystkim prezentacja produktów zawierających nowe rozwiązania Intela.

Pierwsza część spotkania poświęcona była laptopowym nowościom, a gwoździem programu okazał się obecny już na rynku, ale niezwykle rzadko spotykany AcerPredator 21X. Jeśli nie słyszeliście o tym urządzeniu, to już spieszymy z tłumaczeniem, że wyróżnia się przede wszystkim monstrualnymi gabarytami, co związane jest oczywiście z jego imponującą specyfikacją. A składają się na nią procesor Intel Core i7-7820HK, dwie karty graficzne NvidiaGeForce GTX 1080, 64 GB pamięci DDR4-2400, dwa nośniki 256 GB SSD M.2 PCIe w trybie RAID 0 oraz dysk twardy HDD o pojemności 1 TB. Całości dopełniają jeszcze takie smaczki, jak trójdrożny system audio, mechaniczna klawiatura z przełącznikami Cherry MX Brown czy 21-calowy zakrzywiony ekran pracujący w rozdzielczości 2560 x 1080 i odświeżany z częstotliwością 120 Hz.

Na konferencji Intela nie zabrało sporej ilości high-endowych produktów dla graczy, my jednak czekamy na pierwsze oficjalne szczegóły na temat platformy Skylake-X

Równie ciekawie wypadł też inny zachwalany przez Intela sprzęt, a konkretniej zaawansowane AiO od HP. Sprzęt ten wyróżnia się 32-calowym zakrzywionym wyświetlaczem i oferuje kilka nowatorskich rozwiązań, jak wysuwana z górnej krawędzi ekranu kamerka zapewniająca bezpieczeństwo i prywatność oraz zaawansowany system audio oparty na technologii marki Bang&Olufsen. Widać zresztą, że współpraca z popularnym producentem sprzętu audio należy do priorytetów HP,  bo w showroomie znalazł się również wyjątkowy komputer PavilionWave. Sprzęt do złudzenia przypomina wysokiej jakości głośnik, a ze względu na nowoczesny design może stać się ozdobą niemal każdego wnętrza. Co więcej, wygląd to nie wszystko, co ma do zaoferowania, bo w środku kryje specyfikację opartą o procesory i5 6. generacji (wraz z kartą Intel HD Graphics 630), 8 GB RAM czy wysokiej klasy dźwięk emitowany w zakresie 360 stopni. Temat mikrokomputerów uzupełniały jeszcze takie konstrukcje, jak Lenovo Yoga, MSI czy Asus Vivo Mini.

Nie da się ukryć, że interesująco wygląda też lista gamingowych komputerów opracowanych na bazie technologii Intela. Podczas wycieczki po showroomie zaprezentowano m.in. konstrukcje z takich serii, jak Acer Predator, ASUS ROG oraz HP OMEN X, którego nazwa może i brzmi złowieszczo, ale sprzęt zaskakuje oryginalną geometryczną stylistyką i z pewnością może się podobać. Daniem głównym był jednak bez wątpienia model NTT L40, czyli AiO z zakrzywioną 32-calową matrycą, który skierowany jest do najbardziej wymagających graczy, bo pozwala na uzyskanie maksymalnej wydajności nawet w najnowszych tytułach.

Intel nie zapomniał też o produktach uzupełniających, więc mogliśmy dowiedzieć się nieco na temat rozwiązań sieciowych, technologii VR, pamięci Optane, a nawet symulatorze lotu UAV Pilot Yuneec. I jeśli oczekiwania Intela co do dominujących technologii w drugiej połowie 2017 roku okażą się choć w części prawdziwe, to okres ten zapowiada się dla nas niezwykle ekscytująco – już nie możemy się doczekać!

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Relacja z konferencji Intela, czyli niebiescy prężą muskuły

 0