Roidmi Eve Plus to najlepszy robot odkurzający 2022? Na to wygląda

Roidmi Eve Plus to najlepszy robot odkurzający 2022? Na to wygląda

Wyjątkowy robot odkurzający to często dobry wybór dla zapracowanych osób. Wyobraź sobie, że po długim dniu pracy możesz wrócić do czystego i wygodnego domu bez konieczności samodzielnego odkurzania lub mopowania. Na naszej stronie pojawiło się już kilka polecanych przez nas urządzeń. Wygląda na to, że Roidmi Eve Plus będzie kolejnym.

Czysty dom bez konieczności wykonywania obowiązków? Brzmi jak mrzonka, ale to właśnie przez roboty odkurzające oszczędzamy cenny dla nas czas. Warto jednak zdecydować się na takiego robota, który odznaczać będzie się wysokim współczynnikiem ceny do jakości oraz takim, który spełni nasze wymagania. Robot musi być przede wszystkim autonomiczny, dlatego tak szalenie ważna jest stacja automatycznego opróżniania zbiornika. Robot powinien również zarówno odkurzać, jak i mopować, jeśli akurat masz w domu dywany i twardą powierzchnię, którą należy umyć. Roidmi Eve plus spełnia trzy kryteria dobrego odkurzacza. Czym one są? Sprawdźmy!

Roidmi Eve Plus – specyfikacja

  • Wymiary: 350 x 350 x 98 mm
  • Waga: 3,6 kg
  • Funkcje: odkurzanie, mopowanie, sterylizacja
  • Czujniki: antykolizyjny, automatycznego dokowania, krawędzi, nacisku, odległości, podczerwieni, ściany
  • Bateria: 5200 mAh
  • Czas pracy: 250 min
  • Pojemniki: 300 ml + 3 l
  • Aplikacja: tak, po polsku

Roidmi Eve plus

Odkurzanie i mopowanie, dwukrotnie wyższa skuteczność sprzątania

Roidmi Eve Plus to trzy tryby sprzątania – odkurzanie, mopowanie oraz odkurzanie i mopowanie jednocześnie. To jeden z najbardziej wydajnych i wszechstronnych modeli w tej kategorii. Odkurzacz z przodu z wydajną szczotką oraz mop z tyłu zapewnia dwukrotnie większą skuteczność czyszczenia.

Dzięki najwyższej klasy silnikowi bezszczotkowemu oraz zoptymalizowanemu kanałowi powietrznemu, odkurzacz posiada siłę ssania na poziomie 2700 Pa, która zapewni bezproblemową pracę zarówno na dywanach, zbierając w tym samym czasie nieczystości z najgłębszych zakamarków, jak i płytkach czy panelach (3200 Pa w modelu czarnym). Jeśli chodzi zaś o mopowanie, zbiornik na wodę mieści 250 ml płynu, który wraz z elektronicznie sterowaną pompą wodną utrzymuje odpowiednie nawilżenie nakładki mopującej, czyli ściereczki.

W każdej chwili możemy zmienić siłę ssania oraz przepływ wody za pomocą przetłumaczonej na język polski aplikacji. Dodatkowo, do wyboru mamy albo aplikację Roidmi, albo Mi Home. Do wyboru podczas odkurzania mamy cztery tryby – cichy, standardowy, mocny oraz maksymalny, w którym to właśnie uzyskujemy największą moc ssania na poziomie 2700 Pa (w modelu z białą kolorystyką) lub nawet 3200 Pa (model z czarną kolorystyką). Oprócz tego nie zabrakło również trybów dozowania płynu, czy jak kto woli – wody. Tu również do dyspozycji otrzymamy cztery – brak nawilżania, niski, średni i wysoki. Tak, jak w przypadku zdecydowanej większości robotów odkurzająco-mopujących, warto decydować się na najwyższy tryb nawilżania, bo tylko on gwarantuje odpowiedni przepływ wody i tym samym wysoką efektywność mopowania.

Roidmi Eve Plus

Oprócz tego w aplikacji znajdziemy pilota do zdalnego sterowania robotem, dlatego jeśli chcemy chociaż raz ręcznie sterować urządzeniem, z Roidmi Eve Plus jest to możliwe. Jest jeszcze harmonogram sprzątania, gdzie przypisywać można określone scenariusze użytkowania, zapisaną mapę obszaru sprzątanego wcześniej, dzięki czujnikowi mapowania LIDAR, jej edycję i przypisywanie konkretnych obszarów. Mapę oczywiście możemy również edytować i podpisywać, wedle naszego uznania.

Stacja automatycznego opróżniania ze sterylizacją

Robot sprzątający Roidmi Eve Plus przychodzi do nas z dołączoną stacją automatycznego opróżniania. Główny pojemnik pomieści 3 litry, dlatego nawet dla właścicieli sierściuchów, powinno wystarczyć na przynajmniej kilka, jeśli nie kilkanaście przejazdów. Oznacza to, że przez cały ten okres, jeśli nie liczyć mopowania, robot jest praktycznie całkowicie autonomiczny. Ustawiamy i czyścimy go raz na kilkanaście dni i zapominamy o sprawie. Na pojemniku znajduje się również całkiem sporych rozmiarów, czytelny wyświetlacz, na którym widoczne są informacje o poziomie naładowania akumulatora w zadokowanym robocie. Wyświetlacz ten jest dotykowy i w każdej chwili możemy odessać kurz zalegający w naszym robocie.

Funkcją, której nie znajdziemy w większości odkurzaczy tego typu, jest sterylizacja powietrza przepływającego przez stację. Dzięki wbudowanemu filtrowi HEPA pozbędziemy się zatem mikroelementów, roztoczy i innych drobnoustrojów, które mogą wywoływać alergię. Na dodatek stacja ta posiada również funkcję deodoryzacji, która ma za zadanie eliminować nieprzyjemne zapachy wydobywające się z pojemnika na kurz.

Roidmi Eve Plus

Bateria i czas pracy

Roidmi Eve Plus to robot wyposażony w pojemną baterię 5200 mAh. Producent zapewnia, że wystarczy nawet na 250 minut sprzątania, co powinno zadowolić nawet osoby, które mają znacznie większe domy, niż kilkudziesięciometrowe, niewielkie klitki. W tym czasie robot przemierzy nawet 250 m2 powierzchni, co jak na tak niewielkie urządzenie, jest wynikiem naprawdę dobrym. Posiadacze mniejszych mieszkań mogą się tym aspektem właściwie w ogóle nie przejmować, bo robot sam wróci do stacji dokowania i naładuje się po skończonej pracy. Tak jak wspomniałem wcześniej – praktycznie autonomiczny.

Roidmi Eve Plus – czy warto?

Roidmi Eve Plus to bardzo dobry robot odkurzający w tym przedziale cenowym. Odkurza, mopuje i sam opróżnia zbiornik za pomocą dołączonej do zestawu stacji dokującej, która nie dość, że mieści naprawdę sporo nieczystości (3l pojemności), to jeszcze sterylizuje i deozydoruje powietrze, pozbywając się przy tym nieprzyjemnych zapachów, czy elementów wywołujących alergie.

Eve Plus wykorzystuje laser LIDAR do mapowania pomieszczeń. Jest w tym precyzyjny i zapewnia dużą kontrolę nad tym, co widzimy w rozbudowanej do granic możliwości aplikacji przetłumaczonej dodatkowo na język polski. To bardzo dobry sprzęt w cenie około 2000 zł.

Aktualnie na allieexpress znajdziecie promocję na omawianego robota, a jeśli wykorzystacie kod PLMAR20, odbierzecie dodatkowe 20$ zniżki. Sprzęt przyjedzie do Was z polskiego magazynu, dlatego nie trzeba czekać na dostawę z Chin i bawić się papierkami. Jeśli to Was nie przekonuje, podczas promocji trwającej do 19 marca, kompletnie za darmo odebrać możecie Oclean Air 2, czyli szczoteczkę soniczną wartą około 120 zł. Wystarczy, że stosowną informację podacie przy składaniu zamówienia w sklepie. I jak? Podoba Wam się robot?

Artykuł powstał we współpracy z Roidmi.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Roidmi Eve Plus to najlepszy robot odkurzający 2022? Na to wygląda

 0