Zestawienie najciekawszych myszek, które miały premierę w 2021 roku
Ubiegły rok obfity był w masę gorących premier na rynku myszek komputerowych. W wyniku zaciekłej rywalizacji pomiędzy producentami pojawiło się wiele innowacyjnych produktów korzystających z ciekawych autorskich rozwiązań czy nowych podzespołów. Stąd też lista urządzeń jest bardzo długa, więc konsumenci mają z czego przebierać. Zaś my przyjrzymy się dziś tylko tym najlepszym. Oczywiście na mojej liście pojawi się wiele myszek wiodących marek, pokroju Razer, Logitech, Roccat czy HyperX, jednakże znajdą się na niej również nieco mniej znane firmy, które zdecydowanie zasługują na uwagę. Podczas tworzenia tej listy brałem pod uwagę przede wszystkim jakość wykonania, specyfikację, a także stosunek ceny do jakości. Każdy z wymienionych tutaj gryzoni dostarczy znakomite wrażenia z użytkowania w grach jak i pracy codziennej. Zadbałem również o różnorodność, aby na wszystkich szczeblach mojego rankingu pojawiły się myszki pasujące do każdego spośród trzech najpopularniejszych chwytów.
Każdy z wymienionych tutaj gryzoni dostarczy znakomite wrażenia z użytkowania w grach jak i pracy codziennej
Najciekawsze myszki z 2021 roku do 100 zł
Nawet jeżeli nasz budżet jest bardzo ograniczony tzn. zamykający się w kwocie maksymalnie 100 złotych, to nadal pozwoli nam na zakup przyzwoitego gryzonia. Pod warunkiem, że będziemy bardzo ostrożni, ponieważ w tej kwocie łatwo natknąć się na gamingowe elektrośmieci, które nie nadają się do czegokolwiek innego niż wyrzucenia do kosza. Takie produkty zazwyczaj wykonane są ze słabej jakości materiałów, a ich specyfikacje i charakterystyka pozostawiają sporo do życzenia. Dosyć często pojawiają się w nich problemy z sensor-bugami, spasowaniem czy dwuklikiem. Aczkolwiek zakup dobrego gryzonia nie jest wcale niemożliwy, co udowodnię na przykładzie wymienionych poniżej myszek.
Logitech G102 Lightsync
Specyfikacja Logitech G102 Lightsync:
- Sensor: Optyczny, Mercury
- DPI: 200 - 8000
- Przełączniki: Omron D2FC-F-7N, żywotność 50 mln kliknięć
- Przyciski: 6
- Przewód: 2,1 m (gumowy)
- Częstotliwość próbkowania: 1000 Hz
- Wymiary: 116,6 × 62,15 × 38,2 mm
- Waga: 85g
- Dedykowany sterownik: Logitech G HUB
- LOD: ~1 mm
- Podświetlenie: RGB 9(Lightsync)
- Gwarancja: 2 lata
- Cena: 89 zł
Najlepiej pasuje do:
- Zalecana wielkość dłoni: Małe/średnie
- Pasujący typ chwytu: Claw, Fingertip
Myszka Logitech G102 występująca również pod nazwą G203 to dosyć wiekowa i sprawdzona konstrukcja, bowiem istnieje ona na rynku już od dobrych kilku lat. Aczkolwiek w 2020 roku firma Logitech pokusiła się o wydanie jej reedycji. Od teraz wspiera ona autorską technologię podświetlenia RGB "Lightsync", tak samo jak droższe produkty tego producenta. Na jej pokładzie znajduje się sensor Mercury pracujący w zakresie do 8000 DPI i przełączniki Omron o żywotności 50 milionów kliknięć. Największą zaletą jest tutaj wzorowe spasowanie oraz świetny stosunek ceny do jakości. W tak niskim budżecie trudno o lepszą i mniej niezawodną myszkę niż Logitech G102 Lightsync. Jedynym minusem są tu przeciętne ślizgacze, które w łatwy sposób możemy wymienić na lepsze zamienniki od Esports Tiger, Hyperglide czy Corepad oraz przewód w gumowej zalewie o słabej elastyczności.
Najważniejsze informacje i cechy:
Przyzwoity sensor
Wsparcie Logitech Lightsync
Dobry stosunek cena/jakość
Wzorowe spasowanie
Niska masa
Corsair Katar Pro
Specyfikacja Corsair Katar Pro:
- Sensor: Optyczny, PixArt PMW3327
- DPI: 100-12400
- Przyciski: 6
- Przewód: 1,8 m
- Częstotliwość próbkowania: 1000 Hz
- Wymiary: 116 × 64 × 38 mm
- Waga: 69g
- Dedykowany sterownik: iCUE
- LOD: ~3 mm
- Podświetlenie: RGB
- Gwarancja: 2 lata
- Cena: 99 zł
Najlepiej pasuje do:
- Zalecana wielkość dłoni: Małe/średnie
- Pasujący typ chwytu: Claw, Fingertip
Kolejną, dosyć zbliżoną propozycję do Logitech G102 Lightsync stanowi Corsair Katar Pro. Jest to odświeżony model wiekowego już gryzonia figurującego pod nazwą Corsair Katar. Jej największymi atutami są dobre spasowanie, przyzwoita jakość wykonania i atrakcyjna cena, która na promocjach potrafi oscylować w okolicach zaledwie 50 złotych. Niestety ponownie mamy tu do czynienia z mało elastycznym, gumowym przewodem. Dodatkowo sensor wspomnianej myszy charakteryzuje się dosyć wysokim Lift Off Distance, co może przeszkadzać niektórym użytkownikom. Jeżeli zainteresował was Katar Pro, to zapraszam do mojej szczegółowej recenzji, którą znajdziecie pod tym linkiem.
Najważniejsze informacje i cechy:
Przyzwoity sensor
Wsparcie Corsair iCUE
Dobry stosunek cena/jakość
Wzorowe spasowanie
Niska masa
Krux Beam
Specyfikacja Krux Beam:
- Sensor: Optyczny, PixArt PMW3360
- DPI: 100-12000
- Przyciski: 6
- Przewód: 1,8 m
- Częstotliwość próbkowania: 1000 Hz
- Wymiary: 120 × 66 × 42,5 mm
- Waga: 80g
- Dedykowany sterownik: Posiada
- LOD: ~1 mm
- Podświetlenie: RGB
- Gwarancja: 2 lata
- Cena: 86 zł
Najlepiej pasuje do:
- Zalecana wielkość dłoni: Małe/średnie/duże
- Pasujący typ chwytu: Claw, Palm
Krux Beam pomimo dosyć niskiej ceny (86 złotych) jest bardzo dobrze wykonaną myszką, która śmiało może konkurować ze znacznie droższymi rywalkami. Jej serce stanowi świetny sensor PixArt PMW3360, co przy tak niewielkim koszcie urządzenia robi spore wrażenie. Natomiast jeśli chodzi o jej ogólną jakość wykonania trudno się do czegoś przyczepić. Mysz jest solidna, ma przyzwoite ślizgacze i uniwersalny kształt pasujący do różnej wielkości dłoni. W jej przypadku preferowany chwyt to palm lub claw.
Najważniejsze informacje i cechy:
Bardzo dobry sensor
Bardzo dobry stosunek cena/jakość
dobre spasowanie
Niska masa
Atrakcyjna cena
Pokaż / Dodaj komentarze do: Zestawienie najciekawszych myszek, które miały premierę w 2021 roku