Znamy program i datę kolejnej edycji Intel Extreme Masters

Znamy program i datę kolejnej edycji Intel Extreme Masters

Zgodnie z coroczną tradycją w katowickim Spodku znowu zostaną rozegrane finały Intel Extreme Masters. W dniu dzisiejszym organizatorzy podali program wydarzenia i jego datę.

Sidney, Szanghaj, Oakland i Katowice to cztery punkty na mapie trwającej edycji rozgrywek e-sportowych znanych pod nazwą Intel Extreme Masters. Po raz kolejny w Polsce odbędzie się finał wydarzenia, którego lokalizacja w postaci katowickiego Spodka pozostaje od kilku lat niezmienna. Wydarzenie podobnie, jak w przypadku poprzedniej edycji podzielono na dwa weekendy. W ten sposób w dniach 24-25 lutego 2018 roku rozegrany zostanie Major w Dota 2 w zastępstwie za League of Legends, który będzie przy okazji etapem eliminacyjnym do najważniejszych zawodów w roku, czyli International 2018. Następnie w dniach 2-4 marca 2018 roku odbędą się mecze w Counter-Strike:Global Offensive oraz StarCraft 2. 

Intel Extreme Masters po raz kolejny w katowickim Spodku

Intel Extreme Masters to najbardziej prestiżowy i najdłużej działający cykl turniejów e-spotrowych na świecie. Organizatorzy ponownie zamierzają pobić wszelkie możliwe rekordy związane z nadchodzącym wydarzeniem. Pierwszy właściwie już padł i dotyczy puli nagród, która jest największą w historii katowickiego IEMu sumą pieniędzy przeznaczonych na trofea i wynosi około 6,4-miliona złotych! Z tego 3,4-miliona złotych przeznaczono dla zawodników Dota 2, 2 miliony dla graczy Counter-Strike:Global Offensive i 900 tysięcy złotych dla uczestników rozgrywek w StarCraft 2. Po raz kolejny będzie możliwość darmowego wstępu na wydarzenie, ale do sprzedaży trafią także bilety wcześniejszego wstępu. W tym roku finały IEM odwiedziło łącznie ponad 170 tysięcy osób, więc jak myślicie? Czy w nadchodzącej edycji będzie ich więcej? Zapraszam do komentowania.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Znamy program i datę kolejnej edycji Intel Extreme Masters

 0