Jak wrócić do Windows 10 z Windows 11? Jest kilka sposobów!

Jak wrócić do Windows 10 z Windows 11? Jest kilka sposobów!

Wypróbowałeś Windows 11, ale nie możesz znieść zmian, na jakie zdecydował się Microsoft w najnowszej wersji okienek? Uważasz, że jednak wcale nie potrzebujesz „Jedenastki” lub masz jakiś zupełnie inny powód, dla którego chcesz po prostu wrócić na stare śmieci? Nic prostszego! Wystarczy, że spełnisz poniższe założenia!

 

Powrót do Windows 10

Jeśli przeprowadziłeś niedawno, a dokładnie w ostatnich 10 dniach, aktualizację do Windows 11, będziesz mógł wrócić do Windows 10. Zalecamy jednak wykonać kopię zapasową plików, by w razie gdyby coś poszło nie tak, otrzymać do nich ponowny dostęp.

Żeby wrócić, wystarczy kliknąć w ikonę start prawym przyciskiem myszy, wybrać z listy Ustawienia i w zakładce System odnaleźć opcję Odzyskiwanie (piąta z dołu). W nowym oknie znajdziesz kilka opcji, ale ciebie powinna interesować wyłącznie opcja Wróć (jeśli ta wersja nie działa, spróbuj ponownie wrócić do systemu Windows 10).

Po wybraniu tejże opcji, twoim oczom ukaże się okno przywracania systemu Windows 10. System zapyta cię na przykład, dlaczego chcesz wrócić i jedyne co musisz robić, to przechodzić przez następne kroki instalatora.

Powrót z Windows 11 do Windows 10

Ile to potrwa?

W zależności od tego, jak wydajny sprzęt posiadasz, przywracanie systemu potrwa od kilku do nawet kilkudziesięciu minut. Komputer wówczas uruchomi się ponownie sam, a ty zostaniesz przywitany znanym i lubianym okienkiem logowania do systemu Windows 10.

Przekroczyłem 10-dniowy limit odzyskiwania, co teraz?

Jeśli zaktualizowałeś Windowsa 10 do Windowsa 11 więcej niż 10 dni temu, jedną metodą na powrót jest świeża instalacja Windowsa 10 z pendrive’a, bądź skorzystanie z asystenta instalacji Windows 10 umieszczonego na stronie głównej Microsoftu. Niestety żadna ta metoda nie uchroni twoich plików, a zatem wykonanie kopii zapasowej jest tutaj absolutnym wymogiem do tego, by takowych nie stracić.

Druga metoda działa w oparciu o wiedzę, jaką można wykorzystać wyłącznie w trakcie trwania standardowych dziesięciu dni od instalacji Windows 11. Otóż po otwarciu Terminalu jako Administrator (prawy przycisk myszy w Start), możesz wpisać komendę DISM /Online /Set-OSUninstallWindow /Value:60, by folder Windows.old został zachowany nie na 10, ale na 60 dni. Należy to zrobić jednak przed upływem tych pierwszych dziesięciu dni, a zatem wiele osób tego zrobić nie będzie mogło.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Jak wrócić do Windows 10 z Windows 11? Jest kilka sposobów!

 0