Jedno urządzenie do nauki i rozrywki: dlaczego warto zainwestować w Chromebooka Acer?

Jedno urządzenie do nauki i rozrywki: dlaczego warto zainwestować w Chromebooka Acer?

W dzisiejszych czasach technologia stała się integralną częścią procesu edukacyjnego. Od zdalnych lekcji, przez projekty grupowe, aż po indywidualne badania i naukę - komputer stał się narzędziem niezbędnym dla każdego ucznia. Ale z tak wielu dostępnych opcji na rynku, jak wybrać urządzenie, które będzie nie tylko wydajne, ale również bezpieczne, intuicyjne i dostosowane do potrzeb młodego użytkownika?

Odpowiedź jest prosta - Chromebook. W tym artykule przyjrzymy się bliżej temu innowacyjnemu urządzeniu, które staje się coraz bardziej popularne wśród rodziców, uczniów i nauczycieli. Dowiedz się, dlaczego Chromebook może być najlepszym wyborem dla Twojego dziecka i jakie korzyści przyniesie on w jego życiu edukacyjnym. 

Co to jest Chromebook?

Chromebook to rodzaj laptopa, który działa na systemie operacyjnym ChromeOS od Google, a nie Windows od Microsoftu. Główną cechą Chromebooka jest to, że działa głównie w chmurze – to znaczy poprzez sieć internet. Większość aplikacji i danych użytkownika przechowywana jest online, co zapewnia ogromne możliwości przy połączeniu ze smartfonem działającym w oparciu o Androida. Chromebook i działający na nim system ChromeOS to – dzięki wysokiej izolacji – łatwy w użytkowaniu i przede wszystkim bezpieczny system. Świetnie sprawdzi się w przypadku uczniów. Tu z pomocą przychodzi bardzo rozbudowana funkcja kontroli rodzicielskiej oraz technologia Family Link, o której napiszemy nieco później.

Acer Chromebook 514

Zalety korzystania z Chromebooka

W erze cyfryzacji edukacji ważne jest, by wyposażyć uczniów w narzędzia, które ułatwią im naukę i dostosują się do ich indywidualnych potrzeb. W tym kontekście Chromebook staje się jednym z najbardziej atrakcyjnych rozwiązań. Ale dlaczego? Jakie konkretne korzyści przynosi jego użytkowanie?

 • Prostota w obsłudze: Chromebook, z systemem Chrome OS, został zaprojektowany z myślą o maksymalnej użyteczności. Dzięki temu jest intuicyjny i łatwy w obsłudze, nawet dla osób, które nie miały wcześniej do czynienia z technologią. Uczniowie mogą skupić się na nauce i rozrywce, a nie na tym, jak obsługiwać komputer czy co gorsza, jak radzić sobie z wirusami komputerowymi.

 • Wydajność: Skoro większość danych i aplikacji przechowywana jest w chmurze, Chromebooki nie obciążają swojego dysku twardego niepotrzebnymi plikami. Oznacza to płynniejsze działanie urządzenia, szybsze ładowanie aplikacji i ogólnie lepszą wydajność.

 • Długi czas pracy na baterii: Długotrwałe sesje nauki wymagają sprzętu, który nie będzie wymagał ciągłego ładowania. Chromebooki są znane z wyjątkowo długiego czasu pracy na jednym ładowaniu, co jest idealne dla uczniów przemieszczających się między lekcjami, wykładami czy biblioteką.

 • Dostępność: Sklep Google Play oferuje niezliczone aplikacje edukacyjne i rozrywkowe, które uczniowie mogą wykorzystać w procesie nauki i podczas relaksu. Od aplikacji do tworzenia notatek, przez programy do edycji grafiki, po gry edukacyjne i serwisy streamingowe do filmów i seriali, muzyki oraz gier wideo.

 • Bezpieczeństwo: W świecie, gdzie cyberbezpieczeństwo staje się kluczowym zagadnieniem, Chromebooki dają pewność rodzicom. Zintegrowane zabezpieczenia i regularne, automatyczne aktualizacje systemu zapewniają, że dane ucznia są chronione przed potencjalnymi zagrożeniami.

Połącz Chromebooka z Androidem

To co wyróżnia Chromebooka na tle innych laptopów, to jego synergia z Androidem. Jeśli dana osoba (w tym wypadku uczeń lub student) używa smartfona z Androidem, z łatwością zsynchronizuje aplikacje, zdjęcia, wiadomości i wiele więcej pomiędzy telefonem a Chromebookiem. Dzięki temu masz wszystko, czego potrzebujesz, w jednym miejscu.

Dziś jesteśmy przede wszystkim związani ze smartfonem. Sięgamy po niego po przebudzeniu i w momencie, kiedy kładziemy się spać. Podczas surfowania po sieci, jeśli natkniemy się na interesujący nas element, który idealnie nadaje się do zadania domowego lub projektu na studia, możemy go skopiować na nasz dysk Google bez potrzeby uruchamiania samego laptopa. Plik ten, niezależnie od tego, czy będzie to strona internetowa, grafika czy dokument, będzie czekał gotowy do edycji w naszej chmurze już po włączeniu laptopa.

Acer Chromebook 514

Po połączeniu smartfona z Androidem z Chromebookiem, możemy na laptopie odbierać wiadomości i korzystać z funkcji Smart Lock, mającej za zadanie umożliwić logowanie do laptopa, jeśli znajdujący się w pobliżu smartfon zostanie wykryty. Możesz również korzystać z zalet funkcji natychmiastowego Tetheringu, czyli połączenia z siecią internet poprzez hotspot w smartfonie bez potrzeby ręcznego tworzenia połączenia w urządzeniu mobilnym.

Ciekawą opcją jest również Phone Hub, czyli swoiste centrum dowodzenia na Chromebooka, dzięki któremu będziesz mógł odbierać powiadomienia z telefonu bezpośrednio na laptopie czy korzystać z ostatnio odwiedzonych stron internetowych ze smartfona.

Integracja Chromebooka z Androidem to jedna z największych zalet tego laptopa. Wysoki poziom synchronizacji pozwala na wiele i tego samego nie znajdziemy na urządzeniach wyposażonych w system Windows.

Wysoki poziom bezpieczeństwa

Żyjemy w erze cyfrowej, gdzie dostęp do informacji jest na wyciągnięcie ręki. Jednak z tym niesamowitym dostępem do wiedzy przychodzą też wyzwania związane z bezpieczeństwem, zwłaszcza dla najmłodszych użytkowników i ich opiekunów. Dla wielu rodziców, bezpieczeństwo ich dzieci w sieci jest priorytetem. Chromebook, z jego zaawansowanymi funkcjami bezpieczeństwa i narzędziem Family Link, oferuje rodzicom spokój ducha, wiedząc, że ich dzieci są chronione podczas korzystania z internetu.

 • Zintegrowane zabezpieczenia: ChromeOS jest uważany za jeden z najbezpieczniejszych systemów operacyjnych dostępnych na rynku. Dzięki regularnym aktualizacjom i wbudowanym zabezpieczeniom, takim jak izolacja piaskownicy, system jest chroniony przed szkodliwym oprogramowaniem i próbami włamania.

 • Family Link: To narzędzie, które pozwala rodzicom na monitorowanie aktywności online ich dzieci. Za jego pomocą można ustawiać limity czasowe korzystania z urządzenia, blokować dostęp do nieodpowiednich treści czy też monitorować z jakich aplikacji korzysta dziecko. Co ważne, dzięki Family Link rodzice mogą z łatwością zatwierdzać lub blokować instalację nowych aplikacji przez ich pociechy. Family Link to jedna z największych zalet Chromebooka dla rodziców.

 • Blokada niechcianych stron: Chromebook pozwala na łatwe ustawienie filtrów, które blokują dostęp do określonych stron internetowych. Dzięki temu rodzice mają pewność, że ich dzieci nie trafią na treści nieodpowiednie dla ich wieku.

 • Blokada instalacji niechcianych aplikacji: Oprócz możliwości blokowania dostępu do stron, rodzice mogą również kontrolować, jakie aplikacje są instalowane na Chromebooku. Dzięki temu, nawet jeśli dziecko natknie się na potencjalnie szkodliwą aplikację, nie będzie mogło jej zainstalować bez zgody rodzica.

Acer Chromebook 514

Czy można grać na Chromebooku?

Owszem, na Chromebooku można grać! Sklep Google Play oferuje wiele gier, które działają płynnie na tych urządzeniach – na przykład Minecraft czy Roblox. A jeśli jesteśmy fanami bardziej wymagających tytułów, istnieje możliwość korzystania ze streamingu sieciowego NVIDIA GeForce Now oraz Xbox Game Pass.

GeForce Now sprawdzi się u najbardziej wybrednych, a szczególnie płatny pakiet Ultimate, gdzie w ramach subskrypcji, z poziomu aplikacji pobranej ze sklepu Google Play, będziemy w stanie zagrać w najbardziej wymagające tytuły z aktywnym śledzeniem promieni i innymi graficznymi wodotryskami. Przypomnimy tylko, że gry takie mogą być zbyt wymagające do uruchomienia na maszynie kosztującej nawet 5, czy 7 tys. zł, a tutaj odbywa się to za pośrednictwem użyczonego nam komputera wysokiej klasy, przez sieć.


Długi czas pracy na baterii

Chromebook w zależności od modelu, oferuje nawet 12 godzin czasu pracy na jednym ładowaniu, co oznacza, że nie musimy sięgać co chwilę po ładowarkę, tym bardziej że na uczelni czy w szkole bardzo rzadko mamy taką możliwość. Taki wynik jest nieosiągalny przez zdecydowaną większość laptopów bazujących na innych systemach operacyjnych, a już tym bardziej, jeśli chodzi o urządzenia gamingowe. Taki czas pracy na baterii ma swoje podłoże zarówno w pojemnym akumulatorze, jak i ogólnej optymalizacji samego systemu operacyjnego ChromeOS i energooszczędnych podzespołach komputerowych. Można śmiało przyjąć, że Chromebook wytrzyma na jednym ładowaniu cały dzień roboczy w typowych, biurowych warunkach.

Acer Chromebook 514

Jak szybko działa Chromebook?

Jednym z głównych aspektów, na które zwracamy uwagę podczas wyboru laptopa, jest jego wydajność. W kontekście edukacyjnym, gdzie wiele zadań wymaga szybkiego i sprawnego działania, Chromebook wyróżnia się na tle konkurencji. Ale jak dokładnie radzi sobie w codziennych zadaniach?

 • Optymalizacja dla chmury: ChromeOS, system operacyjny Chromebooka, został zaprojektowany z myślą o pracy w chmurze. Dzięki temu, większość zadań, takich jak edycja dokumentów czy tworzenie prezentacji, odbywa się płynnie i bez opóźnień. Aplikacje chmurowe, takie jak Google Docs czy Sheets, są zoptymalizowane do pracy z systemem, co gwarantuje szybkie i sprawnie działające narzędzia.

 • Mniej obciążenia dla systemu: Bez zbędnych aplikacji działających w tle i konieczności instalowania ciężkiego oprogramowania, Chromebook zapewnia płynne przejścia między różnymi zadaniami. To przekłada się na błyskawiczne uruchamianie, szybkie przeglądanie internetu i efektywną pracę.

 • Dostosowywanie wydajności: Chromebook Acer oferuje różne modele, dostosowane do potrzeb użytkowników. Dla tych, którzy potrzebują dodatkowej mocy do bardziej zaawansowanych zadań, dostępne są wersje z mocniejszymi procesorami i większą ilością pamięci RAM.

 • Czas pracy na baterii: Szybkość działania nie jest jedyną zaletą. Długi czas pracy na baterii pozwala na korzystanie z Chromebooka przez cały dzień szkolny bez konieczności ładowania. To oznacza, że uczniowie mogą skupić się na nauce, nie martwiąc się o to, że urządzenie się wyłączy.

 • Szybki start: Jednym z kluczowych atutów Chromebooka jest jego zdolność do szybkiego uruchamiania. Dzięki temu uczniowie nie tracą czasu na oczekiwanie, aż system się załaduje, co jest szczególnie przydatne w dynamicznym środowisku edukacyjnym.

Acer Chromebook 514

Acer Chromebook 514. Dobry laptop za 2000 zł

Wiemy, że dziś sytuacja gospodarcza nie jest najlepsza i szukamy oszczędności wszędzie tam, gdzie się da. Skupiamy się zatem na urządzeniach przede wszystkim tanich, a te z kolei mogą prezentować wątpliwą jakość wykonania i wydajność – tani nie zawsze oznacza opłacalny. Na szczęście z okazji Back to School, Acer przeprowadził promocję na swoje Chromebooki, które są dziś wycenione naprawdę atrakcyjnie.

W sklepie Media Expert znajdziemy całe mnóstwo różnego rodzaju Chromebooków. My na potrzeby tego artykułu otrzymaliśmy do sprawdzenia model Acer Chromebook 514 CB514-1W, czyli świetnie zoptymalizowaną jednostkę 14-calową z jasną, matową matrycą IPS o rozdzielczości Full HD. We wnętrzu kryje się w tym wypadku wydajny, czterordzeniowy procesor Intel Core i5-1135G7, 8 GB pamięci RAM oraz szybki dysk SSD, który odpowiada za błyskawiczne uruchamianie systemu i aplikacji o pojemności 256 GB.

To jeszcze jednak nie wszystko. Ten konkretny model Chromebooka oferuje nie tylko dobrą wydajność w atrakcyjnej cenie, ale również trwałość potwierdzoną certyfikatem MIL-STD-810H i niemal bezkompromisowe, nowoczesne metody połączenia. Wi-Fi w standardzie 6 (ax), Bluetooth 5.0, jedno złącze USB-A 3.2 Gen 1 oraz aż dwa USB-C z funkcją Thunderbolt 4 zapewnią świetne możliwości nie tylko dziś, ale również w przyszłości. Wisienką na torcie jest dobrej jakości audio oraz przydatny uczniom i studentom czytnik kart pamięci microSD.

Acer Chromebook 514

Chromebook? Warto się zastanowić!

Jak widać laptopy Chromebook oferują naprawdę wiele możliwości, zarówno uczniom, jak i rodzicom uczniów. Wysoki poziom bezpieczeństwa, nowoczesny design i łączność, wydajność oraz bezpośrednia współpraca ze smartfonem w ramach ekosystemu Android-ChromeOS. Wszystko to w atrakcyjnej cenie.

W sklepie Media Expert znajdziecie więcej przecenionych z okazji „Powrotu do szkoły” laptopów Acer Chromebook. Sprawdź, który model będzie najbardziej odpowiadał osobistym wymaganiom uczniów.

*Artykuł sponsorowany powstał we współpracy z Acer

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Jedno urządzenie do nauki i rozrywki: dlaczego warto zainwestować w Chromebooka Acer?

 0