Sprzedaj skiny do CS:GO w 5-ciu prostych krokach

Sprzedaj skiny do CS:GO w 5-ciu prostych krokach

Dużo mówi się o finansowym potencjale drzemiącym w handlu skinami do Counter-Strike: Global Offensive jednak dla wielu osób niewtajemniczonych w rynek handlu skinami i wszystkie jego zakamarki, zamienianie obrazków z gry w prawdziwe, namacalne pieniądze może wydawać się czarną magią.

W tym artykule postaramy się przybliżyć pełny proces sprzedaży skinów od pozyskania nowych skinów aż po wypłacenie lub ponowne zainwestowanie środków. Skupimy się również w dużej mierze na bezpieczeństwie – niestety, będąc jeszcze względnie niszowym rynkiem, rynek skinów do CS:GO jest pełen wszelkiego rodzaju oszustów, scam botów i fałszywych stron. Na szczęście z poniższym poradnikiem, żaden rynek nie będzie wam straszny!

Krok 1: Zbierz nowe skiny

Na początek, warto mieć w ogóle co sprzedać. Jeśli posiadasz już skiny do CS:GO możesz pominąć ten punkt poradnika.

Nowe skiny zdobyć można na kilka sposobów, między innymi kupując je z jednego z rynków lub otwierając skrzynki. Jednak załóżmy, że wchodząc na rynek nie chcemy nic inwestować oprócz naszego czasu. W takim wypadku zostaje jedynie opcja losowych dropów.

Po każdym meczu w CS:GO masz szansę na otrzymanie losowego skina. Jednak prawie zawsze są to bardzo powszechne i tanie skiny kosztujące po kilka centów i zalegające setkami tysięcy na Rynku Steam i zewnętrznych marketach. Jeden drop tygodniowo to gwarantowany skin, reszta jest w formie skrzynek ze skinami. Skrzynkę również otrzymasz za wbicie nowej rangi. Problem ze skrzynkami jest taki, że bez klucza jej nie otworzysz, a klucz kosztuje. Cena klucza jest dość stabilna w przypadku większości kluczy – ok. $2,50 za jeden klucz.

Sprzedaj skiny do CS:GO w 5-ciu prostych krokach

Co więc zrobić ze skrzynkami, których nie chcemy otwierać? Sprzedać! Wystawiamy skrzynki na Rynku Steam (o tym jak przygotować konto piszemy w kroku 2-gim) co w maksymalnym stopniu zautomatyzuje cały proces. Większość skrzynek kosztuje raptem kilka centów, jednak możemy te pieniądze wydać na tanie skiny warte mniej więcej tyle sami. Następnie, za pomocą kontraktu, wymieniamy 10 skinów z dowolnej kolekcji na jeden ze skinów o wyższej jakości. Ten nowy, lepszy skin będzie należał do jednej z kolekcji użytych podczas kontraktu, jednak nie mamy specjalnie wpływu na to jaki to będzie skin. Odpowiednio dobierając wartość zużywanych skinów do potencjalnych nowych skinów jesteśmy w stanie zdobyć całkiem niezłe skórki warte kilka lub kilkanaście dolarów.

Krok 2: Przygotuj konto Steam do handlu

Kiedy mamy już zebrane skórki i uważamy, że nadszedł czas by spieniężyć nasze trudy czas je sprzedać. Jednak by to zrobić potrzebujemy działającego konta Steam, które jest w stanie handlować na wszystkie możliwe sposoby.

Po olbrzymiej fali oszustw, Valve wprowadziło tak zwany SteamGuard oraz dwustopniową weryfikację wraz z wieloma innymi obostrzeniami dotyczącymi handlu. By odpowiednio skonfigurować SteamGuard, trzeba zainstalować mobilną aplikację Steam. To pozwoli jej na wyświetlanie kodów potrzebnych do dwustopniowej autoryzacji. Teraz za każdym razem gdy będziesz się logować, stroa logowania Steam poprosi cię o podanie aktualnego kodu. Wszelkie transakcja handlowe również będą wymagały potwierdzenia przez aplikację mobilną.

Listę wszystkich wymagań, które sprawią, że Twoje konto będzie mogło handlować bez żadnych ograniczeń można znaleźć na stronie pomocy Steam.

Krok 3: Wybierz sposób handlu

Gdy już posiadasz skiny do sprzedania oraz w pełni funkcjonalne konto Steam gotowe do handlu, czas zastanowić się w jaki sposób chcesz zmonetyzować swoje skiny. Jest kilka opcji. Wybór zależy w głównej mierze do tego na czym ci zależy najbardziej. Chcesz zamienić skiny na więcej skinów? Kupić sobie coś na Internecie? Wymienić skiny na zwykłą gotówkę?

Jeżeli zależy ci na maksymalnym bezpieczeństwie oraz większej ilości rzadkich skinów oraz nie masz ochoty z nikim rozmawiać, najlepszym wyborem będzie Rynek Steam. Minus jest taki, że wszystkie pieniądze zarobione w ten sposób pozostaną na twoim Portfelu Steam i nie będzie można ich wypłacić w żaden sposób. Takie fundusze możesz wydać jedynie na nowe skiny, karty, lub gry na Steamie.

Jeśli chcesz wypłacić pieniądze, możesz skorzystać z jednego z niezależnych rynków niezwiązanych bezpośrednio z Valve. Takie markety charakteryzują się niższymi cenami oraz słabszymi zabezpieczeniami. Tutaj nie możesz po prostu z automatu akceptować każdej transakcji. Każdy szanujący się market przedstawi ci listę cech, które posiadają tylko i wyłącznie ich boty. Warto więc podczas każdej transakcji z taką stroną sprawdzić czy to aby na pewno jest prawdziwy bot a nie inne konto podszywające się pod takowy.

Sprzedaj skiny do CS:GO w 5-ciu prostych krokach

Jest jeszcze jedna charakterystyczna cecha prywatnych rynków – czas oczekiwania oraz mozolne listowanie wszystkich przedmiotów, które może bardzo szybko stać się olbrzymim pochłaniaczem czasu. Jeśli zależy ci na szybkiej wymianie skinów na gotówkę warto zajrzeć na masowe skupy skinów takie jak Skinwallet. Pozwalają one na sprzedanie całego ekwipunku po z góry ustalonej cenie w kilka kliknięć. Zarobione tak pieniądze można następnie wypłacić w kilka chwil za pomocą szeregu opcji płatniczych takich jak Paypal, WebMoney czy też Skrill. Minusem takiego rozwiązania jest niższa cena niż w przypadku innych opcji, jednak świetnie sprawdza się w przypadku gdy nie masz czasu na listowanie lub masz przedmiot, który trudno sprzedać.

Krok 4: Wyceń skiny i sprzedaj je

Gdy już wybierzesz jaki efekt chcesz osiągnąć, czas wycenić i sprzedać swoje skiny. W przypadku Rynku Steam inne oferty zasugerują ci cenę jakiej możesz realistycznie zażądać. Sprzedaż na niezależnych marketach może być bardziej skomplikowana – w zależności od rzadkości oraz stopnia zużycia danego egzemplarza (float) za nasz skin możemy otrzymać nawet 200% - 300% więcej niż wskazywały by na to inne oferty. Masowe depozyty są najłatwiejsze w użyciu. Zaznacza się po prostu skiny, które chcesz sprzedać i sprzedaje te z których wyceną się zgadzasz. Ceny dość często się zmieniają, więc jeżeli nie pasuje ci obecna ewaluacja, warto wrócić za dzień lub dwa.

Sprzedaj skiny do CS:GO w 5-ciu prostych krokach

Krok 5: Wypłać pieniądze i zacznij od początku

Gdy już sprzedaż w bezpieczny sposób swoje skiny, czas wypłacić pieniądze. Jak już wspominaliśmy, większość usług, które pozwalają na wypłacanie pieniędzy jest zintegrowana z systemem płatniczym Paypal. Jeśli nie posiadasz konta na Paypalu warto jest takowe założyć i zweryfikować. Do inny popularnych opcji należy rosyjskie WebMoney, Payoneer czy też Skrill.

W przypadku Rynku Steam wypłatą jest zakupienie skinów lub gier, które cię interesują. Z naszej strony, sugerujemy zakupienie skinów, które już za chwilę przestaną być dostępne tak by za rok lub dwa lata były warte dwa lub trzy razy więcej. Taka inwestycja, choć długoterminowa, może się bardzo opłacić. Plus, kto nie lubi posiadać unikatowych skórek?

***

Artykuł sponsorowany

Pokaż / Dodaj komentarze do: Sprzedaj skiny do CS:GO w 5-ciu prostych krokach

 0