Top 5 kanałów na YT do nauki języka angielskiego

Top 5 kanałów na YT do nauki języka angielskiego

O tym, że warto sięgnąć do odmętów YT, by podszkolić swoje umiejętności językowe przekonywałam Cię w moim poprzednim tekście. Teraz chciałabym zwrócić twoją uwagę na miejsca szczególnie warte polecenia, które wybrałam razem z Kirillem Bigai - założycielem platformy do wyszukiwania korepetycji online Preply.com.

British Council - I learn english

Niewątpliwym plusem materiałów dostępnym na tym kanale jest to, że nie musisz się obawiać, że lektor będzie przemycał błędy językowe. BC to pewne źródło polecane przez nauczycieli i lektorów. Materiały są krótkie, przedstawione w przystępnej formie. Niektóre oferują napisy - dzięki czemu jesteś w stanie osłuchać się z poprawną wymową i jednocześnie analizując pisownię i gramatykę. Dodatkową zaletą jest to, że wykładowcy część swoich filmów opierają na pokazywaniu zwyczajów  panujących w Wielkiej Brytanii.

Study English Online

Sandra Winiarska prowadząca kanał Study English Online wyjaśnia zagadnienia gramatyczne, uczy poprawnej wymowy, dba o zwiększenie zasobu słownictwa swoich widzów. Są to materiały godne polecenia, zwłaszcza że Sandra dodatkowo motywuje w swoich filmikach do dalszej nauki. Myślę, że to świetne miejsce jeżeli przygotowujesz się do matury i potrzebujesz podszlifować swoje umiejętności.

Po Cudzemu - Arlena Witt

Uwielbiam serię “Po Cudzemu”. Autorka ma świetny pomysł na nią i realizuje go w 100%.
Wybiera dane zagadnienie, np jakąś frazę wokół której konstruuje krótki odcinek. Uczy wymowy, wskazuje błędy najczęściej popełniane, a wszystko to okraszone jest odniesieniami do popkultury. Wszystko to polane jest energetycznym sosem. Aż chce się słuchać, przy czym wiedza przychodzi mimowolnie.

Business English Pod

To miejsce jest szczególnie warte polecenia osobom, które muszą podszkolić się w zakresie angielskiego używanego w biznesie. Na lekcjach poruszane są odpowiednie frazy pasujące do danego tematu. Zatem jeżeli interesują Cię konkretne zagadnienia z zarządzania projektami, albo specyfika prowadzenia rozmowy HR-owej, czy chociażby jakich wyrażeń używamy mówiąc o podatkach - to miejsce jest idealne dla ciebie.

TED-Ed

TED-Ed to kwintesencja uczenia się w przyjemny sposób. Filmy są animowane i zrealizowane z odpowiednią pieczołowitością. To edukacyjna żyła złota, przy której osłuchujesz się z językiem angielskim. Warto zaznaczyć, że oprócz płynnie mówiącego lektora są i napisy.
Serdecznie polecam wszystkim bardziej zaawansowanym słuchaczom.

Ciekawa jestem, czy masz jakieś swoje sprawdzone i ulubione miejsca w sieci, dzięki którym uczysz się angielskiego. Może zechciałbyś podzielić się nimi z naszymi czytelnikami?

Autor: Marta Matyjewicz

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Top 5 kanałów na YT do nauki języka angielskiego

 0