Jaki monitor do 1000 zł? Ranking monitorów do 1000 zł w 2024 roku

Jaki monitor do 1000 zł? Ranking monitorów do 1000 zł w 2024 roku

Monitor do 1000 zł to sprzęt budżetowy, ale w ostatnich latach w tym segmencie można już znaleźć wyświetlacze, które w zupełności wystarczą nawet nieco bardziej wymagającym pracownikom biurowym i graczom. Szczególnie interesująca jest ta druga grupa, bo jeszcze nie tak dawno temu z trudem mogliśmy znaleźć monitor 144 Hz do 1000 zł, a dziś w zasadzie jest to standard - no cóż, konkurencja robi swoje. Co powinien oferować dobry monitor za 1000 zł, na co zwracać uwagę przy zakupie i w końcu na jaki model się zdecydować? Sprawdźmy!

Monitor do 1000 zł. Co powinien oferować?

Dobry monitor za 1000 zł to wciąż sprzęt budżetowy, ale spełniający wymagania zdecydowanej większości użytkowników, zarówno pracowników biurowych, jak i graczy. Bardzo często widujemy w tej półce cenowej urządzenia, które mogą się pochwalić nietuzinkową stylistyką, obrazem dobrej jakości, wysoką częstotliwością odświeżania czy ergonomiczną podstawą, mającą za zadanie umożliwić odpowiednie ustawienie ekranu.

I chociaż w tej cenie teoretycznie można znaleźć dobry uniwersalny monitor „dla każdego”, to różne grupy odbiorców mają nieco inne potrzeby, dlatego przed zakupem warto zadać sobie pytanie, czy szukamy monitora do pracy biurowej, czy też wyświetlacz będzie nam służył przede wszystkim do grania. To zdecydowanie ułatwi wybór wymarzonego modelu, dobrze dopasowanego do naszych oczekiwań.

Monitory za 1000 zł

Monitor gamingowy do 1000 zł. Na co zwracać uwagę?

Segment monitorów gamingowych do 1000 zł jest dość szeroki, bo znaleźć można tu zarówno wyświetlacze za 500, jak i 1000 zł. Jak łatwo się domyślić, muszą się one różnić, bo ten pierwszy to wręcz ultrabudżetowy sprzęt, a drugi jak wspominaliśmy zadowoli nawet bardziej wymagających użytkowników. Na co zatem zwracać uwagę? W przypadku monitorów gamingowych najczęściej chodzi o częstotliwość odświeżania ekranu i naprawdę warto sięgnąć po model z wyższą niż standardowe 60 Hz - na przykład 144 Hz, która zapewni zdecydowanie wyższy poziom komfortu i płynność w grach wideo, szczególnie że takich modeli w półce do 1000 zł jest coraz więcej.

Odświeżanie to jednak nie wszystko. Jeśli nasz komputer sobie poradzi, warto postawić na model o wyższej rozdzielczości - na przykład QHD, czyli 2560 x 1440 pikseli. Dobrze też, jeśli dany monitor wyposażony został w porty USB czy funkcje pomagające "gamerom", takie jak technologia synchronizacji adaptacyjnej FreeSync lub G-SYNC.

Rzecz jasna przed zakupem danej jednostki warto sprawdzić, czy dany producent czasem nie zakrzywia rzeczywistości, a nie tylko samych monitorów. Testy monitorów to nasz dział, w którym znajdziesz całe mnóstwo recenzji tego typu sprzętu.

Ranking monitorów gamingowych do 1000 zł – TOP 7

Poniżej znajdziesz najlepsze monitory gamingowe do 1000 zł w 2024 roku.

  • iiyama G-Master GB2470HSU-B5 Red Eagle
  • Gigabyte G24F 2
  • Samsung Odyssey G4
  • Acer Nitro XV240YM3
  • Gigabyte GS27Q
  • Xiaomi Mi Curved Gaming Monitor
  • LG 24GN60R-B

Dobry monitor gamingowy do 1000 zł - iiyama G-Master GB2470HSU-B5 Red Eagle

Monitor do 1000 zł - iiyama G-Master GB2470HSU Red Eagle

Za około 779 zł nabyć można aktualnie jeden z najlepiej wycenianych monitorów gamingowych na rynku, którego nie powstydzi się żaden gracz, uwielbiający spędzać czas w grach wideo nastawionych na rywalizację sieciową. iiyama G-Master GB2470HSU Red Eagle to 24-calowy model z matrycą Fast IPS o rozdzielczości Full HD i odświeżaniu aż 165 Hz oraz czasem reakcji 0.8 ms.

Na tym jego zalety się jednak nie kończą. Monitor oferuje ergonomiczną podstawę, umożliwiającą szeroką regulację, zarówno w pionie, jak i poziomie (łącznie z trybem portretowym PIVOT), funkcję FreeSync w wersji Premium (z kompensacją spadków płynności), złącze USB HUB 2.0, wyjście słuchawkowe 3.5 mm, a nawet dodatkowe głośniki stereo. To naszym zdaniem najbardziej kompletny monitor do 1000 zł i nie chodzi wyłącznie o gaming, ale i uniwersalność zastosowania.

Szybki monitor gamingowy do 1000 zł - Gigabyte G24F 2

Monitor do 1000 zł - Gigabyte G24F 2

Dobry monitor dla graczy do 1000 zł to również Gigabyte G24F 2. Ten, tak jak opisany wyżej model iiyama, oferuje całkiem sporo udogodnień, jeśli chodzi o gaming. To 24-calowa jednostka IPS o rozdzielczości Full HD i odświeżaniu 165 Hz, choć warto tutaj wspomnieć, że matrycę można dodatkowo podkręcić do 180 Hz. Monitor posiada FreeSync w wersji Premium (z LFC), dwa porty HDMI 2.0, jeden DisplayPort 1.2, wyjście słuchawkowe oraz USB HUB w wersji 3.2 Gen 1. Niestety w tym modelu zabrakło miejsca dla głośników stereo oraz w pełni ergonomicznej podstawy, choć na zakres regulacji narzekać nie trzeba, bo jest pochylenie i zmiana wysokości.

Najlepszy monitor gamingowy do 1000 zł - Samsung Odyssey G4

Samsung Odyssey G4

Jeśli zależy wam przede wszystkim na grach sieciowych i chcecie czerpać korzyść z naprawdę wysokiej częstotliwości odświeżania na poziomie aż 240 Hz, koniecznie zainteresujcie się modelem Samsung Odyssey G4. Wyposażony został w 25-calową matrycę IPS o rozdzielczości Full HD, więc nie trzeba się martwić ani o płynność, ani kolory, ani kąty widzenia.

Co ciekawe, w tej cenie Samsung dorzuca jeszcze pełne wyposażenie i gamingowe funkcje. Jest tu FreeSync Premium, który działa z NVIDIA G-Sync Compatible, wysoka jasność maksymalna rzędu 400 nitów, dwa porty HDMI 2.0, jeden port DisplayPort 1.2, wyjście słuchawkowe, pojedynczy port USB 2.0 czy dodatkowa, ergonomiczna podstawa. Monitor wspiera też HDR 10, ale ze względu na brak strefowego wygaszania możecie o szerokim zakresie tonalnym pomarzyć. Tak czy owak, to świetny monitor gamingowy do 1000 zł i naprawdę warto.

Najlepszy monitor gamingowy do 700 zł - Acer Nitro XV240YM3BMIIPRX

Acer Nitro XV240YM3BMIIPRX

Acer Nitro o specyficznej, bardzo przyjaznej użytkownikowi nazwie XV240YM3BMIIPRX, to nie tylko zaawansowany monitor dla graczy, ale też takich użytkowników, którzy cenią sobie nowoczesny minimalizm - jego bezramkowa konstrukcja prezentuje się znakomicie.

Podstawowym elementem monitora jest 24-calowa matryca IPS o rozdzielczości Full HD i odświeżaniu 180 Hz. Producent twierdzi, że zastosowana matryca oferuje pokrycie palety barwowej sRGB w 99% i że jasność wynosi standardowe 250 nitów. Wspiera zarówno funkcje FreeSync w wariancie Premium, jak i tryb HDR 10, choć ponownie, ze względu na brak strefowego wygaszania i niską jasność maksymalną możemy zapomnieć o prawdziwym szerokim zakresie tonalnym. Monitor podłączymy natomiast do źródła za pomocą dwóch HDMI 2.0, jednego DisplayPort 1.2, a dorzucono do tego gniazdo minijack 3.5, głośniki i ergonomiczną podstawkę. Acer o nazwie takiej, jaką widać wyżej kosztuje zaledwie 649 zł i jest aktualnie jednym z najlepszych monitorów do gier do 700 zł.

Najlepszy Monitor 165 Hz QHD do 1000 zł - Gigabyte GS27Q

Gigabyte GS27Q

Rynek monitorów gamingowych do 1000 zł to nie tylko rozdzielczość Full HD, co zresztą zaskoczyło nas samych. Dziś bowiem, za 999 zł, możecie nabyć jednostkę oferującą nie tylko panel o przekątnej 27", ale również o rozdzielczości QHD, czyli 2560 x 1440 pikseli. Producent twierdzi, że matryca jest w stanie wyświetlić 100% przestrzeni barwowej sRGB i że oferuje jasność maksymalną rzędu 300 nitów. Mowa zatem o naprawdę sensownym modelu.

Gigabyte GS27Q wyposażony został również w dwa porty HDMI 2.0, jeden DisplayPort 1.4 oraz wyjście słuchawkowe. Nie znajdziemy natomiast ani ergonomicznej podstawy, ani głośników, ani - niestety - USB. Tak czy owak naprawdę warto, bo w tej cenie otrzymamy dodatkowo funkcje Picture by Picture i Picture in Picture, czy typowo gamingowe "ułatwiacze", jak celownik.

Ultrapanoramiczny monitor gamingowy do 1000 zł - Xiaomi Mi Curved Gaming Monitor

Xiaomi Mi Curved Gaming Monitor

Nie wiemy, kto u Xiaomi wpadł na pomysł, żeby swój model monitora nazwać "Zakrzywiony Gamingowy Monitor" i choć chyba wybierzemy to, zamiast wyżej wspomnianego łamacza języka marki Acer, mogli się w tych Chinach bardziej postarać. Tak czy owak trafił jednak na tę listę z prostego powodu - jest świetny.

Oferuje on zakrzywioną matrycę VA o przekątnej 30", rozdzielczości 2560 x 1080 pikseli oraz częstotliwości odświeżania aż 200 Hz. Producent twierdzi, że panel jest w stanie pokryć paletę barwową sRGB w 99%, a oprócz wysokiej jasności maksymalnej na poziomie 300 nitów i kontrastu statycznego 3000:1, oferuje dodatkowo port HDMI 2.1, drugi HDMI 1.4 oraz DisplayPort 1.4. Zabrakło niestety zarówno USB, jak i ergonomicznej podstawy, ale gracze ucieszą się jednak z obecności funkcji synchronizacji adaptacyjnej FreeSync w wersji Premium.

Monitor 144 Hz do 600 zł - LG 24QP550-B

LG 24QP550-B

Niecałe 600 zł. Tyle dzisiaj należy wyłożyć z portfela za dobry gamingowy monitor 144 Hz. Rzecz niebywała, ale takie są realia i zdecydowanie nie będziemy protestować. Świetnym modelem w tym przedziale cenowym jest niewątpliwie polecany przez nas LG 24GN60R-B, który w cenie ok. 569 zł oferuje 24-calową matrycę IPS o rozdzielczości Full HD, częstotliwości odświeżania 144 Hz i pokryciu popularnej przestrzeni barwowej sRGB w 99%.

Producent wyposażył tę jednostkę w funkcję FreeSync w wersji Premium, aż trzy porty wideo (HDMI 2.0, DisplayPort 1.4 i nawet VGA D-Sub) oraz gniazdo słuchawkowe minijack 3.5 mm. Zabrakło niestety USB i ergonomicznej podstawy, ale w tej cenie ciężko mieć jakieś wątpliwości.

Najlepszy monitor do 1000 zł – Opinia

Nie da się ukryć, że monitor do 1000 zł to segment budżetowy, niezależnie od tego, czy mowa o monitorach gamingowych, czy też biurowych. Na naszej liście pojawiło się wiele naprawdę solidnych urządzeń, ale jeśli mielibyśmy wytypować tylko kilka najlepszych w swoim segmencie, to padłoby zapewne na poniższe.

Jednym z najlepszych monitorów do gier jest Samsung Odyssey G4. Wysoka częstotliwość odświeżania, pełna gamingowa funkcjonalność, ergonomiczna podstawa i niska jak na takie parametry cena. Nie ma w tym segmencie dla niego żadnego konkurenta, jeśli chodzi o takie możliwości.

Warto też wspomnieć o Gigabyte GS27Q i Xiaomi Mi Curved Gaming Monitor - pierwszy spełni oczekiwania użytkowników szukających ekranów o wysokiej częstotliwości QHD, a drugi zdecydowanie przypadnie do gustu fanom grania na ekranam ultrapanoramicznych.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Jaki monitor do 1000 zł? Ranking monitorów do 1000 zł w 2024 roku

 0