Najlepsze gadżety dla graczy 2022 - TOP 5

Najlepsze gadżety dla graczy 2022 - TOP 5

Forma gadżetów dla graczy nabiera coraz większego sensu, bo te nie są już tylko zwykłymi naklejkami, pluszakami, czy koszulkami z nadrukiem postaci z ulubionej produkcji i logo dewelopera. Dziś do wyboru mamy całkiem sporo sensownych gadżetów, które pozwalają uzyskać wyższy komfort podczas długich rozgrywek, czy zwiększają funkcjonalność zestawu komputerowego lub konsoli. Oczywiście są i też takie kompletnie odjechane, na przykład Project Hazel od Razera, czy Razer Zephyr (maski) i choć na tego typu rzeczy popytu nie brakuje, my skupimy się wyłącznie na gamingu. W takim razie jakie są najciekawsze gadżety dla graczy? Sprawdźcie!

Najciekawsze gadżety dla graczy 2022 – jak wybieraliśmy?

Nasz wybór opierał się na kilku rzeczach. Przede wszystkim użyteczność ogólna. Jasne, mogliśmy w zestawienie wrzucić nic nie znaczące bzdurki, ale jednak staraliśmy się wybierać takie gadżety, które mogą zmienić naturę samego gamingu lub podnieść komfort podczas sesji z grami. Nie kierowaliśmy się natomiast ceną i jeśli w danej kategorii pojawia się kilku producentów tego samego gadżetu, nie polecamy konkretnych modeli. Zestawienie ma za zadanie tylko rzucić nieco światła na dostępne na rynku przedmioty.

Razer Phone Cooler Chroma – chłodzenie na telefon z RGB

Gadżety dla graczy - Razer Phone Cooler Chroma

Rynek smartfonów przeszedł ogromną drogę, dlatego dziś wyrażenie „mobilny gaming” nie powinien nikogo dziwić. Na telefony powstaje coraz więcej produkcji (Co Wy? Telefonów nie macie?), a urządzenia robią się coraz wydajniejsze. Z tym drugim jest po części problem, bo występujący w smartfonach throttling (w najwydajniejszych urządzeniach przede wszystkim), skutecznie obniża komfort rozgrywki – wydajność spada. Dlatego też dobrym gadżetem jest chłodzenie na telefon. Z reguły wynalazki takie po prostu nie działają, bo i nie mają prawa działać ze względu na to, że są to małe wiatraczki przytwierdzone do zazwyczaj szklanego tyłu smartfona, a nie bezpośrednio na radiatorze, czy jak kto woli – rurkach cieplnych na procesorze. Tak czy inaczej, wygląda na to, że Razer Phone Cooler działa i powoduje obniżenie temperatury SoC, czy ogólnie telefonu. Nie są to różnice duże, ale tym sposobem kilka stopni Celsjusza można zbić.

Bungee na myszkę – kiedy kabel z gryzonia zawadza

Gadżety dla graczy - bungee na myszkę Razer

Bungee to typowy gadżet dla graczy PC. Jest to zazwyczaj zwykły stojak, ale zdarzają się również nieco bardziej odjechane wersje tego samego sprzętu – na przykład Mouse Bungee od Genesis, który wygląda jak statek kosmiczny lub skorpion albo cokolwiek innego (nigdy nie byłem dobry w testach Rorschacha). Istnieją na rynku też (oczywiście) wersje z podświetleniem RGB – na przykład Razer Mouse Bungee V3 Chroma. Tak czy inaczej, bungee ma za zadanie podtrzymywać kabelek myszki w taki sposób, by ten nie przeszkadzał podczas rozgrywki. Oczywiście można zainwestować w myszkę bezprzewodową, których na rynku jest całe mnóstwo, ale jeśli masz swojego ulubionego gryzonia z ogonkiem i za żadne skarby go nie zmienisz, warto coś takiego kupić. Szczególnie przydaje się to graczom, którzy używają niskiego DPI, a myszkę operują całym ramieniem, a nie tylko nadgarstkiem.

USB HUB – czyli jak nie tracić czasu na schylanie się do PC

Gadżety dla graczy - USB HUB

Nie jest to urządzenie nowe. Nie zostało nawet skierowane na rynek graczy, bo korzystać z tego mogą pracownicy biurowi, czy ktokolwiek inny, kto posiada komputer. Hub USB to czysto praktyczne rozwiązanie dla tych, którzy często sięgają po urządzenia wyposażone w ten port i mają dość nachylania się do peceta, by próbować w ciemnościach je podłączyć. Wszyscy wiemy, że za pierwszym razem nigdy się nie udaje – zresztą za drugim też nie. Warto zainwestować w przejściówkę, która umożliwi nie tylko podłączenie nowoczesnego sprzętu typu USB 3.x, ale też w takie, które zagwarantuje możliwość ładowania naszego ultrabooka. Stawiamy na biurko i działa. Całkiem przydatny gadżet.

Taśmy LED i świecące podstawki – światełka dla fanów wyglądu

Gadżety dla graczy - taśma LED TP-Link Tapo

Wygląd to rzecz ważna dla wielu z nas, a dobre oświetlenie jest centralną częścią każdego stanowiska gracza. Dziś taśmy LED są powszechnie dostępne i nie sposób wybrać „najlepszej”, ale ogólna zasada zostaje zachowana. Dobrze, gdy taśmę można zintegrować z dowolnym systemem i choć nie trzeba sięgać tu po dodatkowe sterowniki, warto zainwestować w taką, którą sterować możemy albo z poziomu smartfona, albo oprogramowania w komputerze. Do smart home jeszcze wrócimy, ale to wydaje się dziś być najlepszą opcją, bo do tego dochodzą jeszcze inteligentne żarówki RGB, czego w systemach komputerowych spotkać aktualnie nie możemy. Tak czy inaczej, taśma LED to świetny gadżet dla wszystkich, a w szczególności graczy.

DAC i wzmacniacz słuchawkowy – popraw jakość dźwięku

Gadżety dla graczy - DAC Shiit Magni

Może to zabrzmieć dziwnie, ale kwalifikowanie sprzętu elektronicznego do gadżetów ma w tym wypadku sens. Jakość dźwięku dla wielu jest ważnym aspektem życia codziennego, a w grach ma to jeszcze większe znaczenie. Z reguły płyty główne, nawet z rozbudowanym systemem dźwiękowym, nie mają szans w starciu z dedykowanymi urządzeniami pod USB nie tylko jeśli chodzi o jakość dźwięku, ale przede wszystkim moc – nie wspominając o konsolach. Moc determinuje wiele, bo to dzięki niej jesteśmy w stanie wysterować słuchawki o wysokiej impedancji i kontrolować przetworniki tak, by te działały optymalnie. Bardzo dobrym zestawem może być sprzęt od Shiit, niezależnie od tego, czy zainwestujemy osobno w DAC i osobno we wzmacniacz lub w DAC/AMP w jednym. Jeśli cenicie sobie jakość dźwięku, przetwornik cyfrowo-analogowy z odpowiednim wzmacniaczem to absolutny must have. I tyczy się to zarówno graczy PC, jak i konsolowych.

Na tym jednak nie koniec, gadżetów jest dużo więcej

Gadżetów dla graczy jest całe mnóstwo. Od figurek, po najbardziej odjechany sprzęt z RGB. Właściwie to przed stworzeniem swojego personalizowanego stanowiska dzieli was jedynie wyobraźnia i pieniądze. Nic nie stoi na przeszkodzie, by do obudowy komputera wsadzić okno z hartowanego szkła z logo, czy dodatkowy ekran na najważniejsze statystyki (sprzedawane są nawet całe systemy). Nic nie stoi też na przeszkodzie, by do kontrolera czy konsoli dokupić skiny (na przykład z dbrand). Na koniec pytanie do was – macie jakieś gadżety, bez których wasze stanowisko gracza byłoby niekompletne? Piszcie w komentarzach.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Najlepsze gadżety dla graczy 2022 - TOP 5

 0