Najlepsze myszki dla graczy 2021/2022 - Top 5

Najlepsze myszki dla graczy 2021/2022 - Top 5

Wybrać dla siebie dobrą myszkę jest trudno, bo oprócz wypisanej na stronach internetowych specyfikacji, należy brać też pod uwagę przede wszystkim ergonomię. Tak czy inaczej, urządzeń jest już na rynku tak dużo, że możecie być praktycznie pewni, że gdzieś tam istnieje idealny dla Was gryzoń. My postaramy się zestawić ze sobą najciekawsze urządzenia roku 2021, w którym to pojawiło się naprawdę sporo sprzętu. Artykuł skupia się przede wszystkim na myszkach gamingowych, bo to właśnie graczom zależy przeważnie na jak najwyższej jakości. Podzielony został na kilka kategorii cenowych, dlatego nie powinniście mieć problemów z wyborem odpowiedniej dla Was. Zatem jakie myszki dla graczy polecamy? Sprawdźcie!

Najlepsze myszki gamingowe 2021/2022 – jak wybieraliśmy?

Największe znaczenie przy wyborze nowego gryzonia powinna mieć ergonomia i Wasz chwyt, którym operujecie urządzenie. To niestety czysto subiektywna sprawa, bo jedni mają większe dłonie, drudzy mniejsze. Jedni lubią chwyt palm, inni z kolei claw. Zestawienie jest więc swojego rodzaju małym zaprzeczeniem, bo pomijamy to, co najważniejsze. Tak czy inaczej, inne cechy produktu są równie ważne – sensor, jakość wykonania, jakość przełączników czy sam stosunek ceny do możliwości.

Genesis Zircon X – czyli jak przejść samego siebie

Najlepsze myszki gamingowe - Genesis Zircon X

Genesis Zircon X swoją premierę miał nie tak dawno temu, bo w grudniu tamtego roku. Genesis stworzył myszkę, która może być zarówno względnie tania, jak i odznaczać się świetnymi parametrami. Gryzoń został wyposażony w topowy sensor PixArt PMW3370, przełączniki Kailh GM 8.0, złącze USB-C i wysokiej jakości ślizgacze. Do tego dochodzi też solidne wykonanie, wparcie dla połączenia bezprzewodowego, które nie powodowało podczas testu zauważalnych opóźnień, długi czas pracy na baterii i niewielka waga. Tak dopakowany gryzoń kosztuje 269 zł… jeśli poczekacie do lutego, bo wszelkie zapasy zostały praktycznie natychmiastowo wykupione. Tak, Genesis na 10-lecie swojej firmy wyprodukował zaledwie 1000 sztuk, ale jak widać myszka robi taką furorę, że producent zdecydował się zwiększyć nakład. Na głównej stronie Genesis widnieje zresztą stosowna informacja.

Razer Basilisk V3 – dobre stało się jeszcze lepsze

Najlepsze myszki gamingowe - Razer Basilisk V3

10+1 przyda się fanom gamingu wszelakiego, choć mniej nastawionego na rywalizację. Myszka waży bowiem ponad 100 g, co dla niektórych może być barierą nie do przeskoczenia. Tak czy inaczej, jest to jedna z lepszych premier 2021 roku, a to za sprawą upakowanej wersji. Basilisk V3 wyposażony został w autorski sensor Razer Focus+ (26k DPI), wspomniane wcześniej 10+1 w pełni programowalnych przycisków oraz nowoczesną rolkę, która działa w trzech trybach. Pierwszy na wzór Logitech G502 wolny (brak zdecydowanego tarcia), drugi spełniający funkcję wolnoobrotowego i klikalnego w tym samym czasie oraz trzeci – w pełni klikalny. Nie zabrakło RGB Chroma z 11-punktowym podświetleniem (w tym omawianej wcześniej rolki), wbudowanej pamięci i ślizgaczy PTFE. Myszka kosztuje około 349 zł.

Alternatywa: Logitech G502 Hero

SteelSeries Prime Mini Wireless – innowacja dla fanów prostoty

Najlepsze myszki gamingowe - Steelseries Prime mini Wireless

Zdążyliśmy się już przyzwyczaić do tego, że SteelSeries produkuje naprawdę świetny sprzęt dla graczy. Po wprowadzeniu na rynek serii myszek Prime, firma zdecydowała się wypuścić także zmniejszoną wersję Prime Wireless, która właśnie dostała się do dzisiejszego zestawienia. Prime Mini wyposażona została w topowy, optyczny sensor TrueMove Air oraz optyczno-magnetyczne przełączniki Prestidge OM. Sensor potrafi zarejestrować ruch nawet w rozdzielczości 18 000 DPI (minimalnie 100, co jest równie ważne), a wszystko to zostało potraktowane technologią bezprzewodową 2.4 GHz. Jest więc dongle, transmiter i odpinany przewód USB typu C. Myszka waży nieco ponad 73 gramy i potrafi pracować na baterii nawet 100h.

SPC Gear GEM Plus – król do 200 zł

Najlepsze myszki gamingowe - SPC Gear GEM Plus

SilentiumPC posiada w portfolio świetny sprzęt. Mieliśmy bowiem przyjemność testować zarówno zasilacze, jak i zestawy chłodzenia procesora, klawiatury gamingowe, czy właśnie myszki. SPC Gear GEM Plus kosztuje dziś mniej niż 200 zł, co czyni ją naprawdę opłacalnym wyborem dla osób z mniejszym budżetem. Na pokładzie znajduje się bowiem świetny sensor PixArt PMW3370 o rozdzielczości 50-19 000 DPI, prędkości 400 IPS (10 m/s) z akceleracją 50G i mechaniczne przełączniki Kailh GM 8.0 o żywotności 80 milionów kliknięć (w sumie 6 przycisków). Myszka waży zaledwie 67 gramów, ale cechuje się przy tym solidną konstrukcją i uniwersalnym designem. Nie zabrakło podświetlenia RGB oraz teflonowych ślizgaczy, choć te ostatnie mogłyby być lepszej jakości. Tak czy inaczej, za 200 zł ciężko na rynku znaleźć godnego konkurenta, a jeśli nie chcecie szukać, szczerze polecamy SPC Gear GEM Plus.

Razer Viper Ultimate – bezprzewodowo i bardzo dobrze

Najlepsze myszki gamingowe - Razer Viper Ultimate

Myszki bezprzewodowe dla graczy są drogie i nie będziemy tu nikogo oszukiwać. Dopłata za taką możliwość nadal z jakiegoś dziwnego powodu jest dodatkiem premium i choć technologia została w dużym stopniu dopracowana, tak nadal wydanie kwoty oscylującej wokół 600 zł za gryzonia, może być dla niektórych barierą nie do przekroczenia, nawet w momencie, w którym chcą bezprzewodową myszkę nabyć. Tak czy inaczej, Viper Ultimate (szczególnie w zestawie z dockiem), to świetny sprzęt dla graczy. Sensor optyczny Focus+ z maksymalną rozdzielczością 20 tys. DPI, 8 przycisków (w tym optyczno-mechaniczne) z żywotnością do 70 milionów kliknięć, ergonomiczna i względnie lekka konstrukcja i wbudowana pamięć oraz nadajnik 2.4 GHz to dobry wybór dla każdego. Do tego dochodzi nawet 70 godzin pracy na wbudowanym akumulatorze, odpinany kabel i podświetlenie RGB. Jest to bardzo mocny konkurent dla droższego Logitecha G502 Lightspeed.

Rok 2022 – co przyniesie?

Pandemia skutecznie uniemożliwia firmom rozłożenie skrzydeł i w gryzoniach, szczególnie dla graczy, raczej nie spodziewamy się w 2022 roku kolejnych innowacji. Nadal będą nieco lepsze sensory, bardziej ergonomiczne dla niektórych konstrukcje, plastry miodu i RGB. Miejmy tylko nadzieję, że technologia bezprzewodowa stanie się nieco bardziej przystępnym cenowo wyborem, bo pozbycie się kabelków przy zachowaniu odpowiedniej prędkości komunikacji jest tym, do czego dążą wszystkie branże. A Wy jakiej myszki aktualnie używacie? Piszcie w komentarzach.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Najlepsze myszki dla graczy 2021/2022 - Top 5

 0