Aliens: Fireteam Elite - recenzje i oceny

Aliens: Fireteam Elite - recenzje i oceny

Aliens: Fireteam Elite to trzecioosobowa sieciowa strzelanka, przeznaczona do zabawy w kooperacji (maksymalnie trzy osoby w drużynie), w której stawiamy czoła głównie ksenomorfom, ale nie tylko.

Kolejna produkcja osadzona w uniwersum "Obcego". Tym razem przeznaczona do zabawy przez sieć. Z myślą o kooperacji studio Cold Iron Studios opracowało cztery kampanie fabularne. Akcja gry toczy się dwadzieścia trzy lata po historii opowiedzianej w filmowej trylogii. Rozpoczyna się w momencie, w którym załoga statku USS Endeavor odbiera sygnał z planety Katanga. Ktoś prosi o pomoc. Na miejscu na bohaterów czekają - a jakże - krwiożercze ksenomorfy, ale także inni przeciwnicy, w tym syntetyki wyprodukowane przez Weyland-Yutani (w sumie stawiamy czoła ponad dwudziestu rodzajom wrogów). Na początku zabawy wybieramy jedną z pięciu klas (strzelec, technik, medyk, zwiadowca oraz niszczyciel), a następnie przechodzimy do wykonywania niebezpiecznych misji, podczas których zdobywamy kolejne typy broni (łącznie przeszło trzydzieści), jak również modyfikacje i moduły (ponad siedemdziesiąt). Z czasem ulepszamy też umiejętności naszej postaci. Co prawda grać możemy samotnie - wówczas naszymi kompanami steruje sztuczna inteligencja - ale recenzenci są raczej zgodni co do tego, że nie ma to większego sensu.

Aliens: Fireteam Elite to sieciowa strzelanka trzecioosobowa, w której wyruszamy wraz z dwójką kompanów na obcą planetę, by stawić czoła dziesiątkom, jeśli nie setkom ksenomorfów. Czeka na nas 5 klas postaci, ponad 20 typów wrogów, ponad 30 rodzajów broni oraz przeszło 70 modyfikacji i modułów.

Aliens: Fireteam Elite - wymagania sprzętowe na PC:

Minimalne:

  • Procesor AMD Athlon X4 950 / Intel i5-2500K
  • 8 GB pamięci RAM
  • Karta grafiki AMD R9 285 4GB / Nvidia GTX 760 4GB
  • 30 GB HDD przestrzeni na dysku twardym

Zalecane:

  • Procesor AMD Ryzen 5 1600AF / Intel i5-7400
  • 16 pamięci GB RAM
  • Karta grafiki AMD RX 480 8GB / Nvidia GTX 1060 6GB
  • 30 GB HDD przestrzeni na dysku twardym

Aliens: Fireteam Elite - recenzje krytyków

Aliens: Fireteam Elite - recenzja NME - 8/10

"Aliens: Fireteam to kiepska gra o Obcym, ale oferuje całe mnóstwo zabawy. Prawdopodobnie nie znajdziesz w niej niczego rewolucyjnego, ale jeśli marzysz o tym, by postrzelać ze znajomymi do ksenomorfów zbliżających się ze wszystkich stron, będziesz cieszyć się każdą sekundą."

Aliens: Fireteam Elite - recenzja TheGamer - 8/10

"Nie spodziewałem się niczego ponad krótką, zabawną grę, ale Aliens: Fireteam Elite ma ambicje, by być rozrywką na wiele godzin, i szczerze mówiąc, uważam, że jest wystarczająco dobra, aby tak się stało."

Aliens: Fireteam Elite - recenzja IGN - 7/10

"Aliens: Fireteam Elite robi wystarczająco dużo, by zadowolić trójkę miłośników kooperacyjnych strzelanek, którzy wolą walczyć z Kesnomorfami niż z zombie. [...] Zastrzeżenia dotyczą m.in. powtarzających się scenariuszy i niektórych potwornie przeciągających się misji."

Aliens: Fireteam Elite - recenzja God is a Geek - 7/10

"Aliens: Fireteam Elite to dobra propozycja dla wszystkich miłośników serii oraz zwolenników rozgrywki sieciowej. Jeśli wolisz bawić się sam albo to uniwersum cię nie interesuje, nie znajdziesz tu zbyt wiele dla siebie."

Aliens: Fireteam Elite - recenzja Shacknews - 6/10

"Perspektywa trzecioosobowa i projekty misji sprawiają, że ta gra wydaje się reliktem sprzed piętnastu lat. Jednak zawiera sporo dodatków, co przypadnie do gustu wszystkim entuzjastom odblokowywania elementów kosmetycznych itp., pomimo że zawartość jest często dziwnie oderwana od źródła."

Aliens: Fireteam Elite - recenzja Destructoid - 5,5/10

"Podobnie jak w przypadku ostatniej gry o Terminatorze, jeśli naprawdę bardzo pragniesz czegokolwiek wspólnego z uniwersum Obcego, możesz zechcieć wysadzić w powietrze trochę kreatur."

Aliens: Fireteam Elite - recenzja AusGamers - 5/10

"Imponująca - choć statyczna - grafika oraz udźwiękowienie wystarczą, abyś poczuł klimat uniwersum. Jednak w najlepszym przypadku Aliens: Fireteam Elite to gra, w którą grasz z doskoku, zanim włączysz któryś z filmów o Obcym."

Aliens: Fireteam Elite - recenzja Jeuxvideo - 7/10

"Emocjonująca, kompletna i wierna pierwowzorowi, produkcja Cold Iron Studios zapewni ci zajęcie przed kolejnymi, większymi premierami."

Aliens: Fireteam Elite - recenzja PC Invasion - 7/10

"Przyjemna, ale uboga w zawartość i miejscami zbyt powtarzalna, Aliens: Fireteam Elite ma swoje zalety. Jednak na tę chwilę cena jest trochę zbyt wysoka, jak na to, co za nią otrzymujemy."

Aliens: Fireteam Elite - recenzja GameGrin - 7,5/10

"Choć nie jest pozbawiona wad, Aliens: Fireteam Elite to satysfakcjonująca kooperacyjna strzelanka, która udowadnia, że wciąż można się dobrze bawić przy grach z Obcym."

Średnia ocen w recenzjach gry Aliens: Fireteam Elite: 6,80/10
 

Aliens: Fireteam Elite
Gatunek: strzelanka TPP (kooperacyjna)
Producent: Cold Iron Studios
Wydawca: Focus Home Interactive
Data premiery: 24 sierpnia 2021 r. 
Platformy: PC, PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One oraz Xbox Series X|S
Czas rozgrywki: 6-9 godzin
Wersja językowa: polska (kinowa)
PEGI: 16+

Aliens: Fireteam Elite to trzecioosobowy shooter przeznaczony do zabawy przez sieć, osadzony w uniwersum "Obcego". Na graczy czekają cztery kampanie fabularne, możliwe do przejścia w trzyosobowych zespołach. W kompanów może się też wcielić sztuczna inteligencja.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Aliens: Fireteam Elite - recenzje i oceny

 0