Chernobylite - recenzje i oceny

Chernobylite - recenzje i oceny

Chernobylite to polska gra inspirowana takimi tytułami, jak S.T.A.L.K.E.R czy seria Metro. Mroczny survival horror z elementami survivalu i RPG, w którym odwiedzamy pełen niebezpieczeństw Czarnobyl po katastrofie nuklearnej.

Chernobylite to pierwszoosobowa gra akcji, posiadająca cechy survival horroru, science fiction oraz RPG. Wcielamy się w niej w fizyka imieniem Igor, który wyrusza do Czarnobylskiej Strefy Wykluczenia, by odszukać zaginioną przed laty małżonkę. Na miejscu okazuje się, że obszar kontroluje armia, która wydobywa na miejscu cenny surowiec - tytułowy czarnobylit. Jednak to nie wszystkie zagrożenia czyhające na głównego bohatera. Czarnobyl po wybuchu reaktora zamienił się w siedlisko krwiożerczych stworów, czających się w ciemności. Chernobylite wykorzystuje szereg zróżnicowanych mechanik, łącząc eksplorację ze skradaniem, walką, survivalem czy zarządzaniem bazą oraz drużyną. Gra została w pełni przeznaczona do zabawy single player, nie posiada żadnych opcji rozgrywki sieciowej. Studio The Farm 51 opracowało klimatyczne, bogate w szczegóły lokacje, wykorzystując do tego technikę fotogrametrii (zastosowaną już wcześniej w pracach nad Get Even).

Chernobylite to survival horror z akcją osadzoną w Czarnobylskiej Strefie Wykluczenia. Gra łączy w sobie eksplorację, skradanie, walkę, survival, a także zarządzanie bazą i drużyną. Odznacza się mrocznym klimatem i realistycznie wyglądającym otoczeniem.

Chernobylite - wymagania sprzętowe na PC:

Minimalne:

  • Procesor Intel Core i5-2500K 3.3 GHz
  • 8 GB pamięci RAM
  • Karta grafiki 2 GB GeForce GTX 660 lub Radeon R7 260 (lub lepsza)
  • 40 GB przestrzeni na dysku twardym

Zalecane:

  • Procesor Intel Core i7-4790K 4.0 GHz
  • 16 GB pamięci RAM
  • Karta graficzna 4 GB GeForce GTX 970 lub Radeon RX 480 (lub lepsza)
  • 150 GB przestrzeni na dysku twardym

Chernobylite - recenzje krytyków:

Chernobylite - recenzja TheGamer - 9/10

"Chernobylite jest wyjątkowy. Jeśli lubisz RPG-i wzbogacone o takie elementy, jak crafint, budowa bazy, zarządzanie zespołem czy napady, ambitny Chernobylite to gra, której nie możesz pominąć."

Chernobylite - recenzja AusGamers - 8,5/10

"Chernobylite przedstawia godną zapamiętania historię, osadzoną w nieskończenie fascynującej lokacji."

Chernobylite - recenzja WellPlayed - 8,5/10

"Chernobylite odznacza się mocną narracją, świetnymi postaciami i pełnym detali otoczeniem, stanowiąc wzorowe wejście w gatunek survival horrorów w klimacie science fiction i z elementami RPG."

Chernobylite - recenzja Hardcore Gamer - 8/10

"Chernobylite oferuje głębokie survivalowe doświadczenie z elementami science fiction, horroru i RPG. Trudno nazwać tę grę horrorem, ale wszelkie elementy zarządzania oraz rozgałęziająca się fabuła dostarczą miłośnikom survivalu wiele przyjemności."

Chernobylite - recenzja Screen Rant - 8/10

"Chernobylite znakomicie łączy w sobie różne style rozgrywki. Narracja jest angażująca, świat pełen klimatu, a walka przyzwoita, podobnie jak zarządzanie bazą."

Chernobylite - recenzja PC Gamer - 7,8/10

"Ambitna i klimatyczna przygoda, która byłaby jeszcze lepsza, gdyby nie niektóre uproszczone mechaniki."

Chernobylite - recenzja SpazioGames - 7,4/10

"Chernobylite łączy różne gatunki gier i opowiada ciekawą historię powiązaną z katastrofą w Czarnobylu. Potrzebuje jednak lepszego balansu i mniej powtarzalnych misji."

Chernobylite - recenzja Gamer Escape - 7/10

"To wolniejszy, bardziej bolesny i podatny na porażkę typ gry. Ale graczom, którzy lubią bardziej ospałą narrację i chcą przeżyć przygodę w trudnych warunkach, przeszukując szczątki w strefie wykluczenia, da dużo przyjemności."

Chernobylite - recenzja PC Games - 6/10

"Według mnie Chernobylite ma jeden problem: chce osiągnąć zbyt wiele jednocześnie. Strzelanie, crafting, rozwój umiejętności, zarządzanie bazą i ekipą - z powodu tych wszystkich gameplayowych mechanik twórcy trochę się pogubili."

Chernobylite - recenzja NME - 6/10

"Powtarzalna formuła i niedociągnięcia związane z zarządzaniem bazą powstrzymują Chernobylite przed wykonaniem tego ostatniego kroku, który zbliżyłby go do ideału."

Średnia ocen w recenzjach gry Chernobylite: 7,62/10

Chernobylite
Producent: The Farm 51
Wydawca: All In! Games
Data premiery: 28 lipca 2021 r. na PC, 7 września 2021 r. na PlayStation 4 i Xbox One, pod koniec 2021 r. na PlayStation 5 i Xbox Series X|S 
Platformy: PC, PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One, Xbox Series X|S
Czas rozgrywki: 14-17 godzin
Wersja językowa: polska (kinowa)
PEGI: 18+

Połączenie survivalu, horroru, science fiction, RPG i zarządzania bazą, osadzone w Czarnobylskiej Strefie Wykluczenia. Gra opracowana przez polskie studio The Farm 51, znane m.in. z Get Even czy World War 3.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Chernobylite - recenzje i oceny

 0