Forza Horizon 5 - recenzje i oceny

Forza Horizon 5 - recenzje i oceny

Forza Horizon 5 to kontynuacja popularnej serii zręcznościowych wyścigów. Nie wprowadza żadnych istotnych zmian, ale oferuje olbrzymi obszar gry, setki wyzwań i samochodów oraz piękną grafikę. Pozycja obowiązkowa dla każdego miłośnika gatunku.

Okazuje się, że innowacje wcale nie były tym, czego oczekiwali od Forzy Horizon 5 zagraniczni recenzenci (ani sami gracze, sądząc po komentarzach). Autorzy piątej odsłony cyklu nie wprowadzili nowych trybów rozgrywki, nie zmodyfikowali też modelu jazdy, a zamiast tego skupili się na upiększeniu oprawy graficznej (szczególnie pod kątem Xboksów Series X oraz mocnych pecetów) oraz stworzeniu atrakcyjnego i różnorodnego obszaru do zabawy (tym razem trafiamy do Meksyku, gdzie odwiedzamy m.in. miasteczko, kurort turystyczny, dżunglę, góry czy bezpośrednią okolicę wulkanu). W grze czeka na nas szereg rodzajów aktywności, w których możemy brać udizał samodzielnie, wspólnie ze znajomymi albo konkurować z innymi żywymi graczami. Czeka na nas ponad pięćset samochodów do zdobycia. Każdy z nich odwzorowano z pietyzmem - szczególnie jeśli idzie o wygląd, ale także pod względem właściwości jezdnych oraz brzmienia. Wszystkie auta możemy tuningować - zarówno wizualnie, jak i mechanicznie.

Forza Horizon 5 to dokładnie taka gra, na jaką liczyli wszyscy miłośnicy zręcznościowych wyścigów. Szybka, dynamiczna, emocjonująca, a do tego piękna i z zawartością wystarczającą na wiele godzin. Recenzenci są zgodni - to przebój.

Forza Horizon 5 - wymagania sprzętowe na PC:

Minimalne:

  • Procesor Intel Core i5-4460 3.2 GHz lub AMD Ryzen 3 1200 3.1 GHz
  • 8 GB pamięci RAM
  • Karta grafiki 4 GB GeForce GTX 970 lub Radeon RX 470
  • 110 GB HDD przestrzeni na dysku twardym

Zalecane:

  • Procesor Intel Core i5-8400 2.8 GHz lub AMD Ryzen 5 1500X 3.5 GHz
  • 16 GB pamięci GB RAM
  • Karta grafiki 8 GB GeForce GTX 1070 lub Radeon RX 590
  • 110 GB HDD przestrzeni na dysku twardym

Forza Horizon 5 - recenzje krytyków

Forza Horizon 5 - recenzja IGN - 10/10

"Forza Horizon 5 to głęboka i pełna niuansów samochodowa nirwana dla wszystkich miłośników motoryzacji, którzy mogą w niej bez końca kolekcjonować, majsterkować i eksperymentować."

Forza Horizon 5 - recenzja GameSpot - 9/10

"Forza Horizon 5 to kolejna istotna ewolucja serii, pozbawiona wyraźnego powiewu świeżości, ale to niekoniecznie oznacza, że oferuje tylko więcej tego samego. Choć podobna do poprzedniczki, wprowadza niewielkie, ale przemyślane zmiany w dotychczasowej mechanice [...]"

Forza Horizon 5 - brak oceny

Forza Horizon 5 - recenzja GamesRadar - 10/10

"Forza Horizon 5 to olśniewająca i pięknie stworzona kontynuacja serii, pełna zapadających w pamięć wyścigów, kreatywności oraz fantastycznych nowinek."

Forza Horizon 5 - recenzja DualShockers - 9/10

"Forza Horizon 5 to gra, która nigdy się nie nudzi, niezależnie od tego, czy jesteś nowicjuszem, czy weteranem gatunku."

Forza Horizon 5 - recenzja Game Informer - 8,5/10

"Mogę z całą pewnością stwierdzić, że to najprzyjemniejsza gra wyścigowa, w jaką grałem, nie licząc tej z hydraulikiem i księżniczką. Jest tu tyle zrobienia i tyle do zobaczenia, że z łatwością mogę poświęcić kilka godzin dziennie, sprawdzając, co jeszcze może ma do zaoferowania."

Forza Horizon 5 - recenzja Game Rant - 9/10

"[Forza Horizon 5] zawiera naprawdę wszystko, czego można oczekiwać od gry wyścigowej, wliczając w to szeroki wachlarz samochodów, tras oraz wyzwań do podjęcia."

Forza Horizon 5 - recenzja Screen Rant - 9/10

"Forza Horizon 5 dopasowuje się do każdego stopnia zaawansowania i podejścia gracza, oferując wiele misji do wykonania, rzeczy do zebrania i szybką rozgrywkę [...]."

Forza Horizon 5 - recenzja Worth Playing - 9/10

"Kilka zmian wprowadzonych w Forza Horizon 5 pracuje na jej korzyść i dobrze koresponduje z ideą gry, którą trudno porzucić, ponieważ daje tak dużo przyjemności."

Forza Horizon 5 - recenzja TheSixthAxis - 9/10

"Forza Horizon 5 godnie kontynuuje serię, czerpiąc garściami z Forzy Horizon 4 i będąc prawdziwym pokazem możliwości nowej generacji konsoli Xbox."

Średnia ocen w recenzjach gry Forza Horizon 5: 9,16/10

 

Forza Horizon 5
Gatunek: wyścigi
Producent: Playground Games
Wydawca: Xbox Game Studios
Data premiery: 9 listopada 2021 r.
Platformy: PC, Xbox One, Xbox Series X|S
Czas rozgrywki: nawet do 200 godzin (wliczając wszystkie poboczne aktywności)
Wersja językowa: polska (kinowa)
PEGI: 3+

Forza Horizon 5 to wymarzona kontynuacja popularnej serii zręcznościowych wyścigów. W przepięknie odtworzonym Meksyku na graczy czekają setki wyzwań, ponad pięćset samochodów oraz wiele miejsc do odkrycia. Gra, od której trudno się oderwać.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Forza Horizon 5 - recenzje i oceny

 0