Assassin's Creed: Valhalla - recenzje i oceny

 Assassin's Creed: Valhalla - recenzje i oceny

Gra Assassin's Creed: Valhalla (AC: Valhalla) to dwunasta odsłona kultowej serii studia Ubisoft. Po wizycie w starożytnym Egipcie (Assassin's Creed: Origins) i starożytnej Grecji (Assassin's Creed: Odyssey) przysła pora na odwiedzenie IX-wiecznej Anglii.

Do ojczyzny Szekspira przenosimy się w skórze Eivor lub Eivora (o płci  głównego bohatera możemy zdecydować na samym wstępie, a w razie chęci zmienić ją także później). Na miejscu dokonujemy krwawych podbojów, plądrujemy klasztory i zawieramy sojusze z ludźmi u władzy w poszczególnych regionach kraju. Podczas wyprawy odwiedzamy takie lokacje, jak Winchster, York czy Londyn, a także Stonehenge. Po świecie gry poruszamy się na nogach, konno lub na pokładzie drakkara. W międzyczasie odkrywamy skarby, ulepszamy nasz sprzęt (broń białą, łuk czy pancerz), zdobywamy nowe umiejętności (korzystając z bardzo rozbudowanego i nowatorskiego drzewka) oraz rozbudowujemy wikińską wioskę (co daje nam różnego rodzaju korzyści).

Assassin's Creed: Valhalla to dwunasta odsłona popularnej serii francuskiego Ubisoftu. Nie była najlepiej ocenianą ani przez dziennikarzy, ani przez graczy, ale osiągnęła status najlepiej sprzedającej się. Ubisoft w dużej mierze dzięki niej zaliczył pod koniec ubiegłego roku najbardziej dochodowy kwartał w historii firmy.

Gra Assassin's Creed: Valhalla - recenzje krytyków:

AC Valhalla - recenzja IGN - 8/10

"Assassin's Creed Valhalla to olbrzymia i piękna gra w otwartym świecie, opowiadająca o pełnych przemocy i brudnych podbojach. Jest bardziej zabugowana niż powinna, ale też imponująca na wielu płaszczyznach."

AC Valhalla - recenzja GameSpot - 8/10

"Potrzebuje chwili, aby się rozkręcić, ale kiedy już to robi, Valhalla okazuje się być pewną siebie odsłoną Assassin's Creed, podejmującą kilka ryzykownych decyzji w kwestii narracji, które ostatecznie się opłacają."

AC Valhalla - recenzja PC Gamer - 9,2/10

"Krwawa i urzekająca. Valhalla to Assassin's Creed w swojej najlepszej formie."

AC Valhalla - recenzja GamesRadar - 9/10

"Z ogromnym świecie do eksploracji i krwawą walką, ale także okazją do wykorzystania ikonicznego ukrytego ostrza, Assassin's Creed: Valhalla zaprowadza triumfalnie równowagę w serii."

AC Valhalla - recenzja Destructoid - 6,5/10

"Kopiuje formułę znaną z Assassin's Creed: Odyssey, ale robi krok w tył pod niemal każdym względem."

AC Valhalla - recenzja Game Informer - 9,25/10

"Za sprawą angażującego połączenia walki, eksploracji i fabuły ta wikińska legenda staje się wręcz epicką historią, w której każdy odnajdzie coś dla siebie."

AC Valhalla - recenzja Siliconera - 8/10

"Generalnie Ubisoft stworzył bardzo przyjemną grę, która będzie się stawać jeszcze lepsza wraz z udostępnianiem kolejnych łatek, naprawiających graficzne dziwactwa."

AC Valhalla - recenzja Screen Rant - 7/10

"To dobra, miejscami nawet świetna gra, ale nie potrafi sobie do końca poradzić z pogodzeniem swojej przeszłości z przyszłością."

AC Valhalla - recenzja Worth Playing - 6,5/10

"Assassin's Creed: Valhalla to solidna, choć dość mało ambitna gra z cyklu, której sytuację pogarsza dodatkowo szokująco przeciętne wydanie na PlayStation 4."

AC Valhalla - recenzja VideoGamer - 6/10

"To przykre, ale ten długi ciąg godzin, spędzanych na wspinaniu się na wieże, odkrywaniu mapy i ciągłym robieniu tego samego, nie miało zbyt wiele wspólnego z przyjemnością."

Średnia ocen w recenzjach gry Assassin's Creed: Valhalla: 7,74/10

Assassin's Creed: Valhalla
Gatunek: RPG akcji
Producent: Ubisoft
Wydawca: Ubisoft
Data premiery: 10 listopada 2020 r.
Platformy: PC, PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One, Xbox Series X|S
Czas rozgrywki: 56 godzin - wątek główny, 89 godzin - wątek główny z aktywnościami pobocznymi
Wersja językowa: polska (kinowa)
PEGI: 18+

Wymagania sprzętowe na PC:
Minimalne:
procesor Intel Core i5-4460 3.2 GHz / AMD Ryzen 3 1200 3.1 GHz, 8 GB pamięci RAM, karta graficzna 4 GB GeForce GTX 960 / Radeon R9 380 lub lepsza, 50 GB przestrzeni dyskowej
Zalecane: procesor Intel Core i7-4790 3.6 GHz / AMD Ryzen 5 1600 3.2 GHz, 8 GB pamięci RAM, 6 GB GeForce GTX 1060 / 8 GB Radeon RX 570 lub lepsza, 50 GB przestrzeni dyskowej

Assassin's Creed: Valhalla to epicka przygoda rozgrywająca się w średniowiecznej Anglii. Jej bohaterami są nordyccy wojownicy planujące podboje nowych ziem. Przewodzi im Eivor, na którego (bądź na którą) czekają dziesiątki questów do wykonania i setki walk do stoczenia.

Metodologia: w naszych podsumowaniach zbieramy opinie oraz oceny pochodzące z wiodących zagranicznych serwisów traktujących o grach wideo. Są to zawsze: IGN, GameSpot, Kotaku, Escapist, PC Gamer, Giant Bomb, GamesRadar, Destructoid oraz Game Informer. Jeśli dany tytuł otrzymuje różne noty w wersjach na poszczególne platformy (PC, Xbox, PlayStation, Switch), zawsze bierzemy pod uwagę tę najwyższą. Czasem mogą występować odstępstwa od tej reguły - wówczas zawsze zaznaczamy to na samym wstępie.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Assassin's Creed: Valhalla - recenzje i oceny

 0