Cyberpunk 2077 - recenzje i oceny

Cyberpunk 2077 - recenzje i oceny

Cyberpunk 2077 to najbardziej oczekiwana gra ostatnich lat. Stworzony przez rodzime studio CD Projekt RED erpeg akcji wzbudził ogromne zainteresowanie na długo przed premierą. Tym większe było rozczarowanie, gdy okazało się, że produkcja trafiła na rynek niedokończona, z wybrakowanymi mechanikami (opisywanymi w zapowiedziach), licznymi błędami i rażąco niską liczbą klatek na sekundę na konsolach starej generacji. Z racji tego, że historia V, osadzona w tętniącym życiem Night City, naszym zdaniem w ogóle nie powinna trafić na PlayStation 4 i Xboksy One (jest po prostu zbyt wymagająca technicznie, jak na możliwości tych sprzętów), zebraliśmy oceny dotyczące wyłącznie wersji pecetowej. O wydaniu next-genowym nie wspominamy ani słowem, gdyż czekamy na wydanie zapowiadanej przez CD Projekt RED aktualizacji, która przede wszystkim ma wprowadzić oprawę graficzną na nowy poziom.

Cyberpunk 2077 to bardzo udana gra, z ciekawą fabułą, interesującymi postaciami i tętniącym życiem światem, ale popsuta przez dużą liczbę błędów (zwłaszcza na początku, w pierwszych miesiącach po premierze), a w przypadku konsol starej generacji - także przez wyraźnie pogorszoną grafikę i (pomimo tego) rażącą liczbę klatek na sekundę.

Gra Cyberpunk 2077 - recenzje krytyków:

Cyberpunk 2077 - recenzja IGN - 9/10

"Cyberpunk 2077 wprowadza cię do pięknego i olśniewająco wypełnionego miasta z kilkoma ograniczeniami. Daje ci ogromne możliwości w zakresie tworzenia postaci, podchodzenia do questów czy walki z przeciwnikami."

Cyberpunk 2077 - recenzja GameSpot - 7/10

"Możecie mieć inne doświadczenia, ale nasze są takie, że błędy są na tyle natrętne i znaczące, że często musieliśmy wczytywać stan gry lub wychodzić do pulpitu. Trudno do końca zanurzyć się w świecie, który co chwilę musisz opuszczać."

Cyberpunk 2077 - recenzja PC Gamer - 7,8/10

"Całkiem przyzwoite postacie i historie, osadzone w zdumiewającym otwartym świecie, popsute przez rażące błędy występujące na każdym kroku."

Cyberpunk 2077 - recenzja GamesRadar - 10/10

"Cyberpunk 2077 wynagradza niezadowalającą długość kampanii wielkością i duszą, oferując świat pełen intryg i przemocy, jakiego jeszcze nie było."

Cyberpunk 2077 - recenzja Destructoid - 7,5/10

"Cyberpunk 2077 to ofiara przedpremierowego hype'u, ale możesz to zigonorować i wziąć grę na celownik. Sugeruję tylko dać sobie dużo czasu na eksplorację Night City, bo pośpiech może doprowadzić jedynie do rozczarowania."

Cyberpunk 2077 - recenzja Game Informer - 9/10

"Cyberpunk 2077 jest miejscami mroczny i niepokojący, ale większość zawartych w nim treści jest fascynująca i głęboka m.in. dzięki wykorzystaniu rozmaitych mechanik RPG i lore."

Cyberpunk 2077 - recenzja Siliconera - 6/10

"Naprawdę zazdroszczę znajomym, którzy grają w tę grę, nie doświadczając problemów technicznych, bo widzę w niej przebłyski geniuszu. Gdy CD Projekt RED upora się już z wszystkimi glitchami i sprawi, że wersja konsolowa będzie wyglądała przynajmniej jak beta, Cyberpunk 2077 może stać się fantastyczny."

Cyberpunk 2077 - recenzja Screen Rant - 8/10

"CD Projekt RED połączyło najlepsze mechaniki stworzone z myślą o otwartych światach, jakie do tej pory widzieliśmy."

Cyberpunk 2077 - recenzja Worth Playing - 6/10

"Cyberpunk 2077 jest daleki od bycia gotowym na konsolach, ale wersja na PC także nie jest tego bliska."

Cyberpunk 2077 - recenzja VideoGamer - 8/10

"Sceny, które najbardziej utkwiły mi w pamięci, to nie wszelkiego rodzaju pościgi, strzelaniny czy piski, ale te, w których pierwsze skrzypce grała cicha empatia."

Średnia ocen w recenzjach gry Cyberpunk 2077: 8,4/10
 

Cyberpunk 2077
Producent: CD Projekt RED
Wydawca: CD Projekt
Data premiery: 10 grudnia 2020 r.
Platformy: PC, PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One, Xbox Series X|S
Czas rozgrywki: 22 godziny - wątek główny, 58 godzin - wątek główny z aktywnościami pobocznymi
Wersja językowa: polska (dubbing)
PEGI: 18+

Wymagania sprzętowe na PC:
Minimalne: procesor Intel Core i5-3570K lub AMD FX8310, 8 pamięci GB RAM, karta graficzna Nvidia GeForce GTX 780 3 GB lub AMD Radeon RX 470, 70 GB przestrzeni na dysku twardym (SSD zalecany)
Zalecane: procesor Intel Core i7-4790 lub AMD Ryzen 3 3200G, 12 GB pamięci RAM, karta graficzna Nvidia GeForce GTX 1060 6 GB lub GTX 1660 Super lub AMD Radeon RX 590, 70 GB przestrzeni na dysku twardym (SSD zalecany)

Jedna z najbardziej oczekiwanych gier ostatnich lat, opracowana przez rodzime studio CD Projekt RED, okazała się pod pewnymi względami świetna (świat, fabuła, klimat, postacie, questy, grafika na next-genach), ale niestety pod innymi fatalna (optymalizacja, błędy, grafika na starszych konsolach, niespełnione obietnice).

Metodologia: w naszych podsumowaniach zbieramy opinie oraz oceny pochodzące z wiodących zagranicznych serwisów traktujących o grach wideo. Są to zawsze: IGN, GameSpot, Kotaku, Escapist, PC Gamer, Giant Bomb, GamesRadar, Destructoid oraz Game Informer. Jeśli dany tytuł otrzymuje różne noty w wersjach na poszczególne platformy (PC, Xbox, PlayStation, Switch), zawsze bierzemy pod uwagę tę najwyższą. Czasem mogą występować odstępstwa od tej reguły - wówczas zawsze zaznaczamy to na samym wstępie.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Cyberpunk 2077 - recenzje i oceny

 0