Ratchet & Clank: Rift Apart - recenzje i oceny

Ratchet & Clank: Rift Apart - recenzje i oceny

Ratchet & Clank: Rift Apart - recenzenci dość jednogłośnie określają nową grę studia Insomniac Games mianem przeboju i pokazu możliwości technicznych PlayStation 5.

Nowa odsłona przygód dzielnego lombaksa i pociesznego robota przedstawia wydarzenia, które rozgrywają się po zakończeniu gry Ratchet & Clank: Into the Nexus. Po tym, jak Ratchet przypadkowo zniszczył urządzenie do podróży międzywymiarowych, na świecie zaczęło dochodzić do tragicznych w skutkach anomalii czasoprzestrzennych. Powstały portale do innych wymiarów. Przez jeden z nich przechodzi główny bohater, by przekonać się, że trafił do świata rządzonego przez - a jakże - Doktora Nefariousa. Ratchet łączy siły z Rivet, nową bohaterką w serii, by stawić czoła groźnemu dyktatorowi. Podczas trwającej około piętnastu godzin przygody w Ratchet & Clank: Rift Apart jak zwykle biegamy, skaczemy i strzelamy do dziesiątek przeciwników. Znana chociażby z ostatniej odsłony mechanika została osadzona w iście next-genowej oprawie graficznej (60 FPS z ray tracingiem, 60 FPS z podwyższoną rozdzielczością i bez ray tracingu albo 30 FPS i 4K z ray tracingiem). Autorzy zrobili też użytek z technologii dźwięku przestrzennego Tempest 3D, haptyki w padach DualSense oraz superszybkich dysków SSD (ekrany ładowania są niemal niezauważalne).

Gra Ratchet & Clank: Rift Apart to nie tylko pokaz możliwości technicznych PlayStation 5, ale także - po prostu - zabawna i wciągająca platformówka, która zapewnia około 15 godzin przedniej rozrywki dla młodszych i starszych graczy.

Ratchet & Clank: Rift Apart - recenzje krytyków

Ratchet & Clank: Rift Apart - recenzja IGN - 9/10

"Ratchet & Clank: Rift Apart nie tylko pokazuje, jak powinna wyglądać gra na konsole nowej generacji, ale także stanowi fantastyczne doświadczenie."

Ratchet & Clank: Rift Apart - recenzja GameSpot - 9/10

"Tak infantylna, słodka i zarazem poważna, jak powinna być gra z serii Ratchet & Clank, a dzięki konsoli nowej generacji tak piękna i przyjemna, jak nigdy dotąd."

Ratchet & Clank: Rift Apart - recenzja PC Gamer - brak oceny

Ratchet & Clank: Rift Apart - recenzja GamesRadar - 10/10

"Wygląda na to, że scenarzyści Insomniac Games wzięli przykład z twórców ostatnich filmów w uniwersum Marvela, świetnie balansując pomiędzy kreskówkowym charakterem a emocjonalnymi chwilami."

Ratchet & Clank: Rift Apart - recenzja Destructoid - 9/10

"Ratchet & Clank: Rift Apart nie wstydzi się swoich platformówkowych korzeni, detronizując przy tym gatunkową konkurencję."

Ratchet & Clank: Rift Apart - recenzja Game Informer - 9/10

"Miałem uśmiech na twarzy niemal podczas całej przygody z Ratchet & Clank: Rift Apart. Znakomita kontynuacja serii, w którą granie to po prostu czysta przyjemność."

Ratchet & Clank: Rift Apart - recenzja Siliconera - brak oceny

Ratchet & Clank: Rift Apart - recenzja Screen Rant - 9/10

"Wygląda olśniewająco, oferuje wciągającą i zróżnicowaną rozgrywkę i robi użytek z wszystkiego, co tylko daje nowa generacja konsol."

Ratchet & Clank: Rift Apart - recenzja Worth Playing - 8,9/10

"Ratchet & Clank: Rift Apart mógłby być jednym z pierwszych pokazów możliwości technicznych PlayStation 5."

Ratchet & Clank: Rift Apart - recenzja VideoGamer - 8/10

"Nawet jeśli nie wszystko ci się podoba, trudno nie uśmiechać się, patrząc na grafikę i przerywniki filmowe wyświetlane na ekranie. Sony zamówiło pokaz techniczny PS5 i Insomniac Games go dostarczyło."

Średnia ocen w recenzjach gry Ratchet & Clank: Rift Apart: 8,98/10


Ratchet & Clank: Rift Apart
Gatunek: platformowa
Producent: Insomniac Games
Wydawca: Sony
Data premiery: 11 czerwca 2021 r.
Platformy: PlayStation 5
Czas rozgrywki: około 15 godzin
Wersja językowa: polska (dubbing)
PEGI: 7+

Wymagania sprzętowe: konsola PlayStation 5

Ratchet & Clank: Rift Apart to platformówka w starym, dobrym stylu i supernowoczesnej oprawie graficznej. Około 15-godzinna, pełna humoru przygoda zarówno dla młodszych, jak i starszych graczy. Tylko dla posiadaczy PlayStation 5.

Metodologia: w naszych podsumowaniach zbieramy opinie oraz oceny pochodzące z wiodących zagranicznych serwisów traktujących o grach wideo. Są to zawsze: IGN, GameSpot, Kotaku, Escapist, PC Gamer, Giant Bomb, GamesRadar, Destructoid oraz Game Informer. Jeśli dany tytuł otrzymuje różne noty w wersjach na poszczególne platformy (PC, Xbox, PlayStation, Switch), zawsze bierzemy pod uwagę tę najwyższą. Czasem mogą występować odstępstwa od tej reguły - wówczas zawsze zaznaczamy to na samym wstępie.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Ratchet & Clank: Rift Apart - recenzje i oceny

 0