Resident Evil Village - recenzje i oceny

Resident Evil Village - recenzje i oceny

Gra Resident Evil Village to ósma część (nie licząc spin-offów) kultowej serii survival horrorów w wykonaniu studia Capcom. Ciąg dalszy historii Ethana Wintersa, który po koszmarze przeżytym na bagnach Luizjany wiedzie szczęśliwe, wydawałoby się, życie wraz z uratowaną małżonką Mią oraz córką imieniem Rose. Aktualnie mieszkają najprawdopodobniej gdzieś w Rumunii, a od tragicznych wydarzeń w Ameryce minęły już trzy lata. Okazuje się jednak, że najgorsze wciąż przed nimi. Pewnego dnia nawiedzają ich stare-nowe koszmary, a Ethan trafia do ponurej, zabitej dechami wioski, zamierzając uratować swoje dziecko przed czymś w rodzaju kultu. Sprawa będzie o tyle trudna, że na miejscu grasują bestie najróżniejszej maści, z wilkołakami i wampirami na czele. Większość gry spędzamy na eksplorowaniu wspomnianej wioski oraz okolicznych miejsc, zbieraniu przedmiotów, rozwiązywaniu zagadek, odkrywaniu sekretów oraz na walce z mniej lub bardziej licznymi zgrajami wrogów. Nie brakuje także bardziej klimatycznych scen oraz spokojniejszych fragmentów, podczas których twórcy umiejętnie operują obrazem i dźwiękiem. Cel jest wówczas jeden - nastraszyć nas.

Resident Evil Village to ósma część popularnej serii survival horrorów. Jej akcja przenosi nas do zabitej dechami wioski, położnej prawdopodobnie gdzieś w Rumunii. Ethan Winters, bohater poznany już w "siódemce", musi tym razem stawić czoło tajemniczemu kultowi, chcąc uratować swoją córkę. Gra odniosła największy sukces w historii cyklu, sprzedając się w nakładzie 3 milionów egzemplarzy w ciągu 4 dni od premiery.

Gra Resident Evil Village - recenzje krytyków

Resident Evil Village - recenzja IGN - 8/10 (wersja PS5)

"Resident Evil Village jest zjawiskowo trzymającą w napięciu, naszpikowaną walkami kontynuacją historii Ethana Wintersa."

Resident Evil Village - recenzja GameSpot - 9/10 (wersja PS5)

"Resident Evil 7 był doskonałym powrotem do marniejącej serii, odznaczającym się nowymi pomysłami i świeżą perspektywą. Village w podobny sposób łączy w sobie najlepsze elementy akcji typowe dla Resident Evil."

Resident Evil Village - recenzja PC Gamer - 8,5/10 (wersja PC)

"Ponure i zarazem piękne połączenie elementów krwawego horroru, z najbardziej godnymi zapamiętania, groteskowymi przeciwnikami w historii serii."

Resident Evil Village - recenzja GamesRadar - 7/10 (wersja PS5)

"Mocny początek i zaledwie porządne zakończenie dają średnią w postaci przyzwoitej, ale niespecjalnie zachwycającej odsłony serii."

Resident Evil Village - recenzja Destructoid - 9/10 (wersja PS5)

"Nie sądzę, że by Resident Evil Village był powodem do specjalnych dyskusji. Podejrzewam, że reakcje będą w większości pozytywne. Ale z pewnością będzie się o nim rozmawiać w kontekście tego, jakie zmiany wprowadza względem ukochanej poprzedniczki, i z pewnością będzie miał do pokonania wysoką górę, zanim osiągnie finansowy sukces."

Resident Evil Village - recenzja Game Informer - 9,25/10 (wersja PS5)

"Resident Evil Village to imponujący pakiet. Podobały mi się ostatnie remake'i drugiej i trzeciej części, ale cieszę się, że Capcom kontynuuje tę serię. Village rozwija przedstawione w poprzedniczce podejścei do pierwszoosobowej walki, oferując serię emocjonujących walk, które znakomicie współgrają z niepokojącymi lokacjami."

Resident Evil Village - recenzja Siliconera - 7/10

"Doświadcz survival horroru jak nigdy dotąd w ósmej odsłonie serii Resident Evil. Ze szczegółową grafiką, intensywną pierwszoosboową akcją i świetną narracją, koszmar jeszcze nigdy nie był tak realistyczny."

Resident Evil Village - recenzja Screen Rant - 9/10

"Capcom dokonał sztuki, tworząc grę, która wydaje się dobrze znana, a jednocześnie jest świeża. To nie rewolucja, ale wyraźna ewolucja i ulepszenie serii."

Resident Evil Village - recenzja Worth Playing - 8,5/10

"Generalnie Resident Evil: Village to solidna odsłona serii. Nie jest aż tak dobra, jak Resident Evil 2 czy Resident Evil 4, ale ma wiele świetnie zrealizowanych momentów i przyjemną rozgrywkę."

Resident Evil Village - recenzja VideoGamer - 5/10

"Po tym, jak dotarłem do napisów końcowych, rozsiadłem się, zmęczony i rozczarowany tym, dokąd zaszła ta seria."

Średnia ocen w recenzjach gry Resident Evil Village: 8,02/10

Resident Evil Village
Producent: Capcom
Wydawca: Capcom
Data premiery: 7 maja 2021 r.
Platformy: PC, PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One, Xbox Series X|S
Czas rozgrywki: 9 godzin - wątek główny, 11 godzin - wątek główny z aktywnościami pobocznymi
Wersja językowa: angielska
PEGI: 18+

Wymagania sprzętowe na PC:
Minimalne: procesor AMD Ryzen 3 1200 / Intel Core i5-7500, 8 GB pamięci RAM, karta graficzna AMD Radeon RX 560 4GB VRAM / NVIDIA GeForce GTX 1050 Ti 4GB VRAM, 28 GB przestrzeni dyskowej
Zalecane: procesor AMD Ryzen 5 3600 / Intel Core i7 8700, 16 GB pamięci RAM, karta graficzna AMD Radeon RX 5700 / NVIDIA GeForce GTX 1070, 28 GB przestrzeni dyskowej

Resident Evil Village to survival horror pełną gębą, w którym odwiedzamy m.in. inspirowaną Rumunią wioskę oraz zamek zamieszkały przez mierzącą blisko 3-metry wampirzycę, Lady Dimitrescu. Pozycja obowiązkowa dla wszystkich, którzy lubią czuć ciarki na plecach.

Metodologia: w naszych podsumowaniach zbieramy opinie oraz oceny pochodzące z wiodących zagranicznych serwisów traktujących o grach wideo. Są to zawsze: IGN, GameSpot, Kotaku, Escapist, PC Gamer, Giant Bomb, GamesRadar, Destructoid oraz Game Informer. Jeśli dany tytuł otrzymuje różne noty w wersjach na poszczególne platformy (PC, Xbox, PlayStation, Switch), zawsze bierzemy pod uwagę tę najwyższą. Czasem mogą występować odstępstwa od tej reguły - wówczas zawsze zaznaczamy to na samym wstępie.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Resident Evil Village - recenzje i oceny

 0