Sniper Ghost Warrior Contracts 2 - recenzje i oceny

Sniper Ghost Warrior Contracts 2 - recenzje i oceny

Gra Sniper Ghost Warrior Contracts 2 to już druga odsłona spin-offu snajperskiej serii w wykonaniu polskiego studia City Interactive (CI Games). Tym razem przenosimy się na Bliski Wschód, na granicę między Libanem a Syrią.

Obszar ten jest bliski tego, by stać się terytorium wojny. Aby temu zapobiec, Amerykanie wysyłają na miejsce snajpera o pseudonimie Raven, który, likwidując jednostki i instalacje należące do miejscowego reżimu, ma zapobiec powstaniu otwartego konfliktu. Sniper Ghost Warrior Contracts 2 zawiera wyłącznie kampanię dla pojedynczego gracza, na którą składa się pięć obszernych misji z różnymi celami do wyeliminowania z odległości nawet 1000 metrów. Oczywiście nie byłoby to możliwe, gdyby nie wykorzystywany przez gracza, profesjonalny i nowoczesny sprzęt snajperski. Każdą misję da się zrealizować na kilka sposobów, więc można czerpać sporo przyjemności, przechodząc je wielokrotnie (za każdym razem można odkryć coś nowego). Nie zawsze musimy eliminować nasze cele przy użyciu karabinu snajperskiego - możemy także zaatakować wrogów z bliska, np. przy użyciu noża czy pistoletu. Poza wspomnianymi, fabularnymi misjami w grze czeka na nas jeszcze 21 kontraktów do zrealizowania (krótsze, luźniejsze zadania) oraz szereg zadań pobocznych. Autorzy kontynuacji zadbali o jeszcze większy realizm niż do tej pory i bardziej atrakcyjną szatę graficzną. Choć oceny recenzentów są albo przeciętne, albo co najwyżej przyzwoite, gra odnotowała najlepszy start w historii całej serii (pod względem zainteresowania, sprzedaży i stopy zwrotu).

Sniper Ghost Warrior Contracts 2 to już druga odsłona pobocznej serii w wykonaniu polskiego studia City Interactive, w której wyruszamy na Bliski Wschód i wcielamy się w snajpera mającego do wykonania szereg misji. Każda z nich to odmienne cele do wyeliminowania (ludzie bądź instalacje), a także szereg sposobów na ukończenie. Autorzy zadbali o ładniejszą grafikę i jeszcze większy realizm niż poprzednio. 

Sniper Ghost Warrior Contracts 2 - recenzje krytyków

(Ponieważ serwisy, które zwykle cytujemy, nie opublikowały - przynajmniej póki co - recenzji gry Sniper Ghost Warrior Contracts 2, przytaczamy opinie innych 10 recenzentów/redakcji).

Sniper Ghost Warrior Contracts 2 - recenzja NME - ocena: 6/10

"Pomimo stosunkowo niskiej oceny i faktu, że generalnie gra rozczarowuje, jest w niej naprawdę wiele elementów, które mi się podobały."

Sniper Ghost Warrior Contracts 2 - recenzja Metro - ocena: 5/10

"Całkiem przyzwoicie opracowana akcja z wykorzystaniem snajperki, którą psują częste fragmenty z walką na krótki dystans, obnażającą słabą mechanikę strzelania i niedopracowanie."

Sniper Ghost Warrior Contracts 2 - recenzja GameSpew - ocena: 8/10

"Sniper Ghost Warrior Contracts 2 to udany sequel. Powstały na bazie mechaniki znanej z poprzedniej części, rozbudowuje rozgrywkę i czyni ją bardziej przystępną dla nowicjuszy."

Sniper Ghost Warrior Contracts 2 - recenzja Critical Hit - ocena: 8/10

Pomijając nudną narrację, Sniper Ghost Warrior Contracts 2 wypada świetnie pod względem rozgrywki."

Sniper Ghost Warrior Contracts 2 - recenzja Vandal - ocena: 7/10

"Contracts 2 robi dobrze wszystko wokół mechaniki strzelania ze snajperki, ale sprawia wrażenie niedopracowanego, gdy dochodzimy do pozostałych elementów rozgrywki."

Sniper Ghost Warrior Contracts 2 - recenzja Hobby Consolas - ocena: 7,2/10

"Contracts było świetnym krokiem w rozwoju serii Sniper Ghost Warrior, a sequel wypada jeszcze lepiej."

Sniper Ghost Warrior Contracts 2 - recenzja Areajugones - ocena: 7,5/10

"Sniper Ghost Warrior Contracts 2 nie rewolucjonizuje gatunku skradanek, ale nie musi tego robić. To gra, która dobrze zna swój cel i dostarcza naprawdę przyjemną przygodę."

Sniper Ghost Warrior Contracts 2 - recenzja GameMAG - ocena: 7/10

"Sniper Ghost Warrior Contracts 2 to stosunkowo prosta gra, skierowana do bardziej casualowych graczy. Bywa nieco frustrująca, szczególnie gdy na ekranie pojawia się zbyt wielu wrogów i gdy zawodzi tempo. Jednak strzelanie samo w sobie jest niezłe. I nie żeby na rynku było jakoś wiele gier pozwalających wcielić się w snajpera."

Sniper Ghost Warrior Contracts 2 - recenzja Everyeye - ocena: 6,5/10

"Rozgrywka jest przyjemna, pod warunkiem, że nie przeszkadza ci jej powtarzalność, to, że to bardziej dodatek to poprzedniej części niż nowa gra, a także szereg ograniczeń i problemów."

Sniper Ghost Warrior Contracts 2 - recenzja IGN Italia - ocena: 7,5/10

"Sniper Ghost Warrior Contracts 2 to udany taktyczny shooter, wykorzystujący sprawdzone mechanizmy, ale nieoferujący zbyt wiele nowego w stosunku do poprzedniej części."

Średnia ocen w recenzjach gry Sniper Ghost Warrior Contracts 2: 6,97/10

Sniper Ghost Warrior Contracts 2
Gatunek: strzelanka/skradanka
Producent: CI Games
Wydawca: CI Games
Data premiery: 4 czerwca 2021 r.
Platformy: PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox Series X|S (wersja na PlayStation 5 w drodze)
Czas rozgrywki: 8 godzin - wątek główny, kilka razy więcej - wątek główny + aktywności poboczne
Wersja językowa: polska (kinowa)
PEGI: 18+

Wymagania sprzętowe na PC:
Minimalne: procesor Intel Core i5-7600 3.5 GHz / AMD Ryzen 5 1600 3.2 GHz, 8 GB pamięci RAM, 4 GB GeForce GTX 970 / Radeon RX 580 lub lepsza, 20 GB przestrzeni dyskowej
Zalecane: procesor Intel Core i7-7700 3.6 GHz / AMD Ryzen 7 1700 3.0 GHz, 16 GB pamięci RAM, 8 GB GeForce GTX 1070 / Radeon RX 5600 XT lub lepsza, 20 GB przestrzeni dyskowej

Sniper Ghost Warrior Contracts 2 to "symulator snajpera", w którym eliminujemy szereg celów (ludzi i instalacji) podczas misji na Bliskim Wschodzie. Czeka na nas pięć głównych plansz oraz 21 dodatkowych kontraktów do wykonania.

Metodologia: w naszych podsumowaniach zbieramy opinie oraz oceny pochodzące z wiodących zagranicznych serwisów traktujących o grach wideo. Są to zawsze: IGN, GameSpot, Kotaku, Escapist, PC Gamer, Giant Bomb, GamesRadar, Destructoid oraz Game Informer. Jeśli dany tytuł otrzymuje różne noty w wersjach na poszczególne platformy (PC, Xbox, PlayStation, Switch), zawsze bierzemy pod uwagę tę najwyższą. Czasem mogą występować odstępstwa od tej reguły - wówczas zawsze zaznaczamy to na samym wstępie.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Sniper Ghost Warrior Contracts 2 - recenzje i oceny

 0