Hades - recenzje i oceny

Hades - recenzje i oceny

Hades to gra zręcznościowa łącząca w sobie elementy roguelike'a oraz dungeon crawlera, osadzona w świecie greckich mitów. Odpowiada za nią studio Supergiant Games, znane z takich tytułów, jak Bastion, Transistor i Pyre.

W Hadesie wcielamy się w Zagreusa, syna tytułowego boga krainy zmarłych, który pewnego dnia postanawia wydostać się na zewnątrz i przenieść na Olimp, gdzie czeka już na niego cały panteon bóstw. Zanim dotrzemy do celu, czekają nas rozliczne próby, podczas których przechodzimy przez losowo wygenerowaną sekwencję plansz i przebijamy się przez zastępy zróżnicowanych wrogów. Z czasem zdobywamy coraz lepszą broń i rozwijamy umiejętności głównego bohatera. Ponadto możemy liczyć na pomoc bogów, którzy kibicują nam w drodze na Olimp - co parę chwil wybieramy spośród trzech wylosowanych wzmocnień. Na końcu każdej planszy czeka na nas boss wymagający od gracza szczególnego skupienia oraz wysiłku. Gdy zginiemy, powracamy do samego początku, odradzając się w domu Zagreusa. Na miejscu możemy porozmawiać z jego mieszkańcami. Jedną z cech wyróżniających Hadesa na tle innych gier tego typu jest całkiem zawiła i interesująca fabuła, rozwijająca się równocześnie z naszymi postępami w grze. Autorzy przygotowali ogrom zawartości do odkrycia, dzięki czemu zabawa nie nudzi się, nawet jeśli co i rusz giniemy i zaczynamy od początku (choć nie całkiem, bo zdobyta broń oraz ulepszenia dokonane w domu są trwałe). Całość została opatrzona kolorową, bajkową i płynnie animowaną grafikę oraz udźwiękowieniem podkreślającym bojowy charakter misji głównego bohatera.

Hades to połączenie roguelike'a z dungeon crawlerem, które wyróżnia się na tle konkurencji przede wszystkim światem gry, oprawą, naciskiem na fabułę oraz ogromem zawartości do odkrycia. Jedna z najlepiej ocenianych produkcji tego typu.

Hades - wymagania sprzętowe na PC:

Minimalne:

  • Procesor Dual Core 2.4 GHz
  • 4 GB pamięci RAM
  • Karta grafiki 1 GB GeForce GTX 460 lub lepsza
  • 15 GB HDD przestrzeni na dysku twardym

Zalecane:

  • Procesor Dual Core 3.0 GHz
  • 8 pamięci GB RAM
  • Karta grafiki 2 GB GeForce GTX 760 lub lepsza
  • 20 GB HDD przestrzeni na dysku twardym

Hades - recenzje krytyków

Hades - recenzja IGN - 9/10

"Hades to jedyny w swoim rodzaju roguelite, łączący perfekcyjnie szybką akcję, ciągle rozwijającą się historię oraz ciekawą wizję podziemia z greckiej mitologii."

Hades - recenzja GameSpot - 9/10

"Historia w Hadesie kiedyś się kończy, ale to, co liczy się w nim najbardziej, to te wszystkie momenty pomiędzy początkiem a zakończeniem oraz te wszystkie postacie, które napotykamy po drodze. To one są powodem, dla którego ciągle powracamy i stale próbujemy."

Hades - recenzja PC Gamer - 9/10

"Gra oferuje akcję tak intensywną, że wypełni twoją krew adrenaliną, oraz postacie, do których będziesz stale wracać."

Hades - recenzja GamesRadar - brak oceny

Hades - recenzja Destructoid - 9/10

"Trudno wyobrazić sobie, by ktokolwiek inny niż Supergiant stworzył tę iście herkulesową przygodę z takim stylem."

Hades - recenzja Game Informer - 8,5/10

"Nawet przy dużym zaangażowaniu trudno zgłębić do końca fabułę, nie spędzając wielu godzin z padem. Jedynie najbardziej oddani gracze zobaczą wszystko, co Hades ma do zaoferowania."

Hades - recenzja Siliconera - 10/10

"Hades wyróżnia się na tle innych gier typu roguelike zawiłą i wciągającą historią oraz jednoczesnym generowaniu zróżnicowanych doświadczeń, które docenią zarówno casualowi gracze, jak i weterani gatunku."

Hades - recenzja Screen Rant - 8/10

"Gra wygląda i działa ślicznie i świetnie nadaje się do rozgrywki przy wykorzystaniu pada DualSense. Jednak Hades jest jednym z najlepszych roguelite'ów, jakie ukazały się w ostatnim czasie, niezależnie od platformy."

Hades - recenzja Worth Playing - 9,5/10

"Hades to jedna z najprzyjemniejszych gier, w jakie grałem. Poleciłbym ją absolutnie każdemu."

Hades - recenzja VideoGamer - brak oceny

Średnia ocen w recenzjach gry Hades: 9,00/10
 

Hades
Gatunek: RPG akcji (roguelike)
Producent: Supergiant Games
Wydawca: Supergiant Games
Data premiery: 17 września 2020 r. w wersji na PC i Switch, 13 sierpnia 2021 r. w wersji na XONE, XSX|S, PS4 i PS5
Platformy: PC, Switch, Xbox One, Xbox Series X|S, PlayStation 4, PlayStation 5
Czas rozgrywki: 20-100 godzin
Wersja językowa: polska (kinowa)
PEGI: 12+

Hades to połączenie roguelike'a z dungeon crawlerem, w którym wcielamy się w Zagreusa, syna Hadesa, i wyruszamy z misją wydostania się z krainy zmarłych. Czeka nas wiele emocjonujących prób, ale pomimo wysokiego poziomu trudności... trudno oderwać się od pada.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Hades - recenzje i oceny

 0