Humankind - recenzje i oceny

Humankind - recenzje i oceny

Humankind to strategia reprezentująca podgatunek 4X, w dużym stopniu inspirowana serią Sid Meier's Civilization, ale wprowadzająca do rozgrywki szereg pomysłowych nowinek.

Humankind łączy w sobie elementy znane z Sid Meier's Civilization czy Endless Legend, ale jednocześnie wnosi do dobrze znanego zbioru mechanik odczuwalny powiew świeżości. W grze obejmujemy kontrolę nad jedną ze społeczności, a następnie przeprowadzamy ją przez kolejne historyczne epoki. Co ciekawe, nie ograniczamy się do wyboru spośród cywilizacji, które istniały w rzeczywistości, ale tworzymy własną, łącząc ze sobą różne elementy. Podobnie jak w "Cywilizacji", zabawa w produkcji Amplitude Studios toczy się w turach, a w przywódców pozostałych społeczności może się wcielić zarówno sztuczna inteligencja, jak i inni żywi gracze. Do naszych zadań należy eksploracja mapy (każdorazowo generowanej losowo), budowa i rozbudowa miast, rozwój armii, prowadzenie wojen czy działania dyplomatyczne. Po drodze czeka nas wiele wydarzeń losowych, dzięki którym każda rozgrywka jest inna od poprzedniej.

Humankind to strategia reprezentująca podgatunek 4X, w której możemy stworzyć własną cywilizację, a następnie przeprowadzić ją przez historyczne epoki. Pozycja obowiązkowa dla wszystkich miłośników Sid Meier's Civilization.

Humankind - wymagania sprzętowe na PC:

Minimalne:

  • Procesor Intel Core i5-4590 3.3 GHz / AMD FX-8300 3.3 GHz
  • 8 GB pamięci RAM
  • Karta graficzna 2 GB GeForce GTX 770 / Radeon R9 290 lub lepsza
  • 25 GB przestrzeni na dysku twardym

Zalecane:

  • Procesor Intel Core i5-6600 3.3 GHz / AMD Ryzen 5 1600 3.2 GHz
  • 8 GB pamięci RAM
  • Karta graficzna 3 GB GeForce GTX 1060 / 4 GB Radeon RX 5500 XT lub lepsza
  • 25 GB przestrzeni na dysku twardym

Humankind - recenzje krytyków:

Humankind - recenzja TheSixthAxis - 9/10

"Humankind oferuje tak głęboką rozgrywkę, jakiej oczekuje się od strategii 4X, ale pomimo swojej złożoności nigdy nie przytłacza i umiejętnie tłumaczy wszystkie zasady, okraszając je ponadto szczyptą humoru."

Humankind - recenzja GamesRadar - 9/10

"Uwzględniając wszystkie motywacje gracza od samego początku aż do końca, Humankind odświeża gatunek 4X i zachwyca pomimo pewnych technicznych bolączek."

Humankind - recenzja Player 2 - 8,3/10

"Jeśli dobrze się bawiłeś przy Civilization, z całą pewnością stwierdzam, że powinieneś zainteresować się także Humankind, który wnosi wystarczająco dużo nowinek, by nazwać go pozycją obowiązkową dla wszystkich miłośników strategii."

Humankind - recenzja PC Games - 8/10

"Humankind jest elegancko wykonaną strategią, która umiejętnie równoważy mechaniki znane z Endless Legend oraz Civilization 6, choć nie jest aż tak dopracowana, jak produkcja studia Firaxis."

Humankind - recenzja CGMagazine - 8/10

"Podobnie jak sama ludzkość, Humankind to ambitne, olbrzymie, kompleksowe i czasem trudne do zrozumienia doświadczenie, które staje się coraz lepsze z czasem i nieustannie poszerza możliwości związane z tym, co może się wydarzyć dalej."

Humankind - recenzja NME - 8/10

"Za Humankind stoją fantastyczne pomysły [...], ale gra ma ten sam problem, co wszystkie jej bezpośrednie konkurentki. Zakończenie nie jest do końca warte tej całej pracy, którą musisz wykonać, by do niego dotrzeć."  

Humankind - recenzja PC Invasion - 7,5/10

"Humankind jest ambitny pod względem rozmiaru, skali oraz zasięgu, pozwalając na wypróbowanie licznych kombinacji z udziałem różnych kultur i w różnych epokach."

Humankind - recenzja PC Gamer - 7,1/10

"Mądra, oparta na historia reprezentantka podgatunku 4X, której jakość wykonania nie do końca przystaje do pomysłowości twórców."

Humankind - recenzja Metro GameCentral - 7/10

"Naprawdę dobra alternatywa dla Civilization, ale lista ulepszeń jest rozczarowująco krótka, podobnie jak lista innowacji z prawdziwego zdarzenia."

Humankind - recenzja IGN - 7/10

"Humankind to interesujące, ale dość zachowawcze podejście do podgatunku historycznych strategii 4X, które nie zawsze w pełni wykorzystuje swój potencjał."

Średnia ocen w recenzjach gry Humankind: 7,89/10

Humankind
Producent: Amplitude Studios
Wydawca: SEGA
Data premiery: 17 sierpnia 2021 r.
Platformy: PC
Czas rozgrywki: nieskończony
Wersja językowa: polska (napisy)
PEGI: 12+

Strategia z podgatunku 4X, wykorzystująca pomysły znane z Sid Meier's Civilization czy Endless Legend, ale jednocześnie dokładająca sporo nowych od siebie.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Humankind - recenzje i oceny

 0