Microsoft Flight Simulator - recenzje i oceny

Microsoft Flight Simulator - recenzje i oceny

Microsoft Flight Simulator to najnowsza odsłona kultowego symulatora lotu, wydana pierwotnie na PC, a później także na konsole Xbox Series X|S.

Microsoft Flight Simulator to niesamowicie realistyczny symulator lotu, w którym możemy zasiąść za sterami wielu realistycznie odtworzonych samolotów cywilnych, takich jak Cesna 172 czy olbrzymi Boeing 747. Gra daje nam możliwość odwiedzenia każdego zakątka kuli ziemskiej. Autorzy odtworzyli ją w całości, wykorzystując dane satelitarne, sztuczną inteligencję oraz chmurę danych Azure. Najbardziej znane światowe metropolie zostały odtworzone z bardzo dużą dbałością o detale. W mniej znanych miastach - w tym także polskich - możemy natomiast podziwiać najważniejsze zabytki, takie jak Pałac Kultury i Nauki w Warszawie czy Rynek Główny w Krakowie. Microsoft Flight Simulator wymaga od nas opanowania wszelkich, nawet najdrobniejszych czynności, za które odpowiada pilot samolotu. Jednak twórcy dali też możliwość zabawy nowicjuszom, którzy mogą obniżyć stopień realizmu tak, by dostosować go do swoich umiejętności.

Microsoft Flight Simulator to realistyczny symulator samolotu cywilnego, w którym możemy odwiedzić praktycznie każdy zakątek kuli ziemskiej. Gra zadowoli weteranów, ale daje też możliwość zabawy nowicjuszom dzięki opcjom pozwalającym obniżyć poziom realizmu.

Microsoft Flight Simulator - wymagania sprzętowe na PC:

Minimalne:

  • Procesor Intel Core i5-4460 3.2 GHz lub AMD Ryzen 3 1200 3.1 GHz
  • 8 GB pamięci RAM
  • Karta grafiki 2 GB GeForce GTX 770 lub Radeon RX 570 (lub lepsza)
  • 150 GB przestrzeni na dysku twardym

Zalecane:

  • Procesor Intel Core i5-8400 2.8 GHz lub AMD Ryzen 5 1500X 3.5 GHz
  • 16 GB pamięci RAM
  • Karta graficzna 4 GB GeForce GTX 970 lub Radeon RX 590 (lub lepsza)
  • 150 GB przestrzeni na dysku twardym

Microsoft Flight Simulator - recenzje krytyków:

Microsoft Flight Simulator - recenzja IGN - 10/10

"Microsoft Flight Simulator jest wprost nieprawdopodobny. Trudno opisać, jak niesamowicie jest wsiąść do samolotu i poczuć swobodę podróżowania między wszystkimi miejscami na kuli ziemskiej."

Microsoft Flight Simulator - recenzja GameSpot - 9/10

"To gra, która sprawiła, że zastanawiam się nad ulepszeniem mojego komputera. Ale jest to też gra, która daje mi niesamowite poczucie spokoju podczas latania w chmurach wysoko nad ziemią."

Microsoft Flight Simulator - recenzja PC Gamer - 8,9/10

"Niesamowita przepustka do zwiedzania z jeszcze większym potencjałem do wykorzystania, gdy tylko problemy techniczne zostaną naprawione." (recenzja dotyczyła wersji na PC, obecnie obie wersje - na PC i na Xbox Series X|S - są już naprawione)

Microsoft Flight Simulator - recenzja Game Rant - 9/10

"Zagorzali miłośnicy symulatorów ją pokochają, ale bez wątpienia potrafi dostarczyć dużo przyjemności także casualowym graczom."

Microsoft Flight Simulator - recenzja DualShockers - 9/10

"Microsoft Flight Simulator nie tylko zapewnił mi zapierające dech w piersiach przeżycie, ale także pomógł mi przezwyciężyć strach przed lataniem."

 

Microsoft Flight Simulator - recenzja Hardcore Gamer - 10/10

"Być może niebo to tylko niekończący się błękit, ale planeta poniżej jest nieskończenie bogata w szczegóły, a Microsoft Flight Simulator skupia je wszystkie w jednej grze."

Microsoft Flight Simulator - recenzja Gamersky - 7/10

"Microsoft Flight Simulator to perfekcyjny symulator, ale straszna gra wideo. Nie ulega wątpliwości, że zagorzali miłośnicy gatunku ją polubią, ale większość casualowych graczy raczej nie. Latanie samolotem jest trudne do opanowania i na dłuższą metę nudne."

Microsoft Flight Simulator - recenzja Screen Rant - 9/10

"Microsoft Flight Simulator to jedna z najpiękniejszych gier tej generacji, a jej przywiązanie do szczegółów jest po prostu spektakularne."

Microsoft Flight Simulator - recenzja Worth Playing - 6/10

"Gra jest naprawdę obiecująca i ma ogromny potencjał, ale szpecą je rozliczne błędy, które nie pozwalają jej świecić pełnym blaskiem." (recenzja dotyczyła wersji na PC, obecnie obie wersje - na PC i na Xbox Series X|S - są już naprawione)

Microsoft Flight Simulator - recenzja VideoGamer - 8/10

"Sceny, które najbardziej utkwiły mi w pamięci, to nie wszelkiego rodzaju pościgi, strzelaniny czy piski, ale te, w których pierwsze skrzypce grała cicha empatia."

Średnia ocen w recenzjach gry Microsoft Flight Simulator: 8,59/10

Microsoft Flight Simulator
Producent: Xbox Game Studios
Wydawca: Microsoft
Data premiery: 18 sierpnia 2020 r. na PC, 27 lipca 2021 r. na Xbox series X|S
Platformy: PC, Xbox Series X|S
Czas rozgrywki: nieskończony
Wersja językowa: polska (kinowa)
PEGI: 3+

Kontynuacja najpopularniejszego symulatora latania na świecie. Tym razem twórcy pozwolili nam zwiedzić praktycznie całą kulę ziemską. Gra odznacza się niesamowitym poziomem realizmu, ale nowicjusze mogą go ograniczyć, bo dostosować do swoich umiejętności.

Metodologia: w naszych podsumowaniach zbieramy opinie oraz oceny pochodzące z wiodących zagranicznych serwisów traktujących o grach wideo. Są to zawsze: IGN, GameSpot, Kotaku, Escapist, PC Gamer, Giant Bomb, GamesRadar, Destructoid oraz Game Informer. Jeśli dany tytuł otrzymuje różne noty w wersjach na poszczególne platformy (PC, Xbox, PlayStation, Switch), zawsze bierzemy pod uwagę tę najwyższą. Czasem mogą występować odstępstwa od tej reguły - wówczas zawsze zaznaczamy to na samym wstępie.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Microsoft Flight Simulator - recenzje i oceny

 0