Psychonauts 2 - recenzje i oceny

Psychonauts 2 - recenzje i oceny

Psychonauts 2 to kontynuacja uznanej gry przygodowo-platformowej z 2005 roku, opracowana przez ten sam zespół - Double Fine. Opowiedzianą w niej historię napisał Tim Schafer, właściciel studia, który w przeszłości pracował m.in. nad Grim Fandango i Broken Age.

Psychonauts 2 to - podobnie jak pierwowzór - połączenie przygodówki z platformówką, w której naszą postać oglądamy z perspektywy trzeciej osoby. W grze poznajemy Razputina Aquato, młodego telepatę, który dołącza do światowej organizacji szpiegowskiej, zrzeszającej jednostki posiadające parapsychiczne zdolności. Już wkrótce okazuje się, że grupa znana jako Psychonauts ma problemy, w których rozwiązaniu musimy pomóc. Podczas zabawy przemierzamy rozległe lokacje, mierzymy się z licznymi przeszkodami oraz stawiamy czoła przeciwnikom. Choć twórcy największy nacisk położyli na fragmenty zręcznościowe, czasem musimy wysilić szare komórki, rozwiązując pomysłowe zagadki. Razputin posiada szereg unikalnych umiejętności, takich jak palenie, telekineza czy wnikanie w umysły innych osób. Grę okraszono kreskówkową szatą wizualną, poczuciem humoru oraz dojrzałymi przemyśleniami, czyniąc z niej niepowtarzalną mieszankę.

Psychonauts 2 to platformówka osadzona w niezwykłym świecie, łącząca w sobie ducha dawnych kreskówek, wyważone poczucie humoru, a jednocześnie dojrzałe wątki. Świetna kontynuacja świetnej gry.

Psychonauts 2 - wymagania sprzętowe na PC:

Minimalne:

  • Procesor Intel Core i3-3225 3.3 GHz / AMD Phenom II X6 1100T 3.3 GHz
  • 8 GB pamięci RAM
  • Karta grafiki 2 GB GeForce GTX 1050 / Radeon RX 560 lub lepsza
  • 30 GB HDD przestrzeni na dysku twardym

Zalecane:

  • Procesor Intel Core i7-7700K 4.2 GHz / AMD Ryzen 5 1600 3.2 GHz
  • 8 pamięci GB RAM
  • Karta grafiki 6 GB GeForce GTX 1060 / 8 GB Radeon RX 580 lub lepsza
  • 30 GB HDD przestrzeni na dysku twardym

Psychonauts 2 - recenzje krytyków

Psychonauts 2 - recenzja TheSixthAxis - 9/10

"Półtorej dekady od premiery oryginału Psychonauts 2 okazuje się godnym następcą kultowego klasyka od Double Fine."

Psychonauts 2 - recenzja GameSpot - 9/10

"Emocjonująca, przezabawna, a czasem druzgocąca historia, ale zarazem opowieść o przebaczaniu i dawaniu drugiej szansy. To zdumiewające osiągnięcie niemal pod każdym względem i kwintesencja mistrzostwa Double Fine w zakresie fabuły, rozgrywki oraz reżyseri. Najlepsza do dziś gra tego studia."

Psychonauts 2 - recenzja Hardcore Gamer - 9/10

"Psychonauts 2 to jedna z najprzyjemniejszych gier tego roku i jedna z najlepszych współczesnych platformówek ostatnich lat."

Psychonauts 2 - recenzja GamesRadar - 9/10

"W Psychonauts 2 udało się uchwycić ducha kreskówek z lat dziewięćdziesiątych i przekuć go w pomysłową przygodę, która potrafi złapać za serce i obudzić poczucie humoru na każdym etapie."

Psychonauts 2 - recenzja Game Rant - 9/10

"Każdy fan oryginału pokocha Psychonauts 2, która poprawia wszystko to, co sprawiło, że pierwowzór był tak dobry."

Psychonauts 2 - recenzja EGM - 8/10

"Psychonauts 2 odtwarza poczucie humoru, ducha i magię znane z oryginału, wprowadzając przy tym unowocześnienia, dzięki którym gra się w nią jeszcze przyjemniej."

Psychonauts 2 - recenzja Metro GameCentral - 8/10

"Świetna kontynuacja, która jest równie surrealistyczna i pomysłowa, jak oryginał. Jednocześnie infantylna, komediowa platformówka oraz zaskakująco poruszające studium postaci w kontekście żalu i utraconej miłości."

Psychonauts 2 - recenzja Digital Trends - 8/10

"Gra wygląda i działa ślicznie i świetnie nadaje się do rozgrywki przy wykorzystaniu pada DualSense. Jednak Psychonauts 2 jest jednym z najlepszych roguelite'ów, jakie ukazały się w ostatnim czasie, niezależnie od platformy."

Psychonauts 2 - recenzja Worth Playing - 8/10

"Empatyczna opowieść i zapierające dech w piersiach projekty poziomów czynią z Psychonauts 2 godną kontynuację jednego z wielkich klasyków."

Psychonauts 2 - recenzja GamesBeat - 8/10

"Jeśli podobał ci się oryginał lub po prostu lubisz trójwymiarowe platformówki o tematyce związanej z psychiką, jestem przekonany, że polubisz Psychonauts 2 i wielokrotnie się przy nim zaśmiejesz."

Średnia ocen w recenzjach gry Psychonauts 2: 8,50/10


Psychonauts 2
Gatunek: platformowa
Producent: Double Fine
Wydawca: Xbox Game Studios / Microsoft
Data premiery: 25 sierpnia 2021 r. 
Platformy: PC, PlayStation 4, Xbox One oraz Xbox Series X|S
Czas rozgrywki: 15 godzin
Wersja językowa: polska (kinowa)
PEGI: 7+

Psychonauts 2 to kontynuacja docenionej gry z 2005 roku. Odpowiada za nie studio Double Fine, które wzniosło się na wyżyny, tworząc niesamowitą mieszankę zręcznościówki, przygody, kreskówkowego stylu, poczucia humoru oraz dojrzałych wątków.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Psychonauts 2 - recenzje i oceny

 0