Star Wars Jedi: Fallen Order - recenzje i oceny

Star Wars Jedi: Fallen Order - recenzje i oceny

Star Wars Jedi: Fallen Order to długo wyczekiwana gra wideo z akcją osadzoną w uniwersum "Star Wars". Po wielu latach przerwy gracze znów mogą wcielić się w rycerza Jedi i ruszyć do walki z mieczem świetlnym w dłoniach.

Głównym bohaterem Star Wars Jedi: Fallen Order jest Cal Kestis, dawny uczeń Jedi, który porzucił swoje nauki i ukrył się na odległej planecie po tym, jak Imperium Galaktyczne z Darthem Vaderem na czele rozpoczęło tzw. czystkę, mającą na celu zgładzenie niedobitków dawnego zakonu. Jednak pewnego dnia obdarzony Mocą chłopak zostaje wykryty przez imperialne inkwizytorki. W tym momencie rozpoczyna się jego przygoda, podczas której towarzyszą mu mentorka imieniem Cere, pilot statku kosmicznego Greez oraz pocieszny droid BD-1. Gra czerpie garściami z takich tytułów, jak Bloodborne, Uncharted czy Tomb Raider. Oferuje gwiezdnowojenną przygodę, podczas której przemierzamy różnorodne planety (w tym Kashyyyk czy Dathomirę), toczymy walki z przeciwnikami (nie brakuje pojedynków na miecze świetlne), biegamy, skaczemy, zdobywamy nowe umiejętności, odkrywamy sekrety oraz zgłębiamy fabułę. Z całą pewnością pozycja obowiązkowa dla wszystkich fanów "Star Wars", ale nie tylko.

Star Wars Jedi: Fallen Order to przygodowa gra akcji osadzona w uniwersum "Gwiezdnych wojen". Początkowo ukazała się na PC, Xbox One oraz PlayStation 4, ale po nieco ponad półtora roku doczekała się ulepszonej wersji na Xbox Series X|S oraz PlayStation 5.

Star Wars Jedi: Fallen Order - wymagania sprzętowe na PC:

Minimalne:

  • Procesor Intel Core i3-3220 3.3 GHz / AMD FX-6100 3.3 GHz
  • 8 GB pamięci RAM
  • Karta grafiki 2 GB GeForce GTX 650 / Radeon HD 7750 lub lepsza
  • 55 GB przestrzeni na dysku twardym

Zalecane:

  • Procesor Intel Core i7-6700K 4.0 GHz / AMD Ryzen 7 1700 3.0 GHz
  • 16 GB pamięci RAM
  • 8 GB GeForce GTX 1070 / Radeon RX Vega 56 lub lepsza
  • 55 GB przestrzeni na dysku twardym

Star Wars Jedi: Fallen Order - recenzje krytyków:

Star Wars Jedi: Fallen Order - recenzja IGN - 9/10

"Star Wars Jedi: Fallen Order to prawdziwy pochłaniacz czasu za sprawą fantastycznej, pełnej akcji i przygody kampanii single player, która pozwala ponownie wcielić się w rycerza Jedi."

Star Wars Jedi: Fallen Order - recenzja GameSpot - 8/10

"To prawda, że Star Wars Jedi: Fallen Order zapożycza elementy z innych gier akcji, ale one wszystkie świetnie współgrają z systemem walki oraz projektami plansz [...]"

Star Wars Jedi: Fallen Order - recenzja PC Gamer - 7,3/10

"Problemy techniczne psują skądinąd przyjemną przygodę. Pozycja obowiązkowa dla fanów Star Wars."

Star Wars Jedi: Fallen Order - recenzja GamesRadar - 8/10

"Star Wars Jedi: Fallen Order być może czerpie pomysły od innych, ale w efekcie oferuje ujmującą przygodę, będącą z pewnością najlepszą grą w świecie Star Wars od Electronic Arts."

Star Wars Jedi: Fallen Order - recenzja Destructoid - 8/10

"Czasem będziesz przewracać oczami przy czerstwych fragmentach oraz narzekać na kwestie techniczne, ale to nie zmienia faktu, że Respawn stworzyło dobrą grę w świecie Star Wars."

Star Wars Jedi: Fallen Order - recenzja Game Informer - 8,8/10

"Wspólna podróż Respawn Entertainment i Star Wars okazała się olbrzymim sukcesem, choć brakuje jej nieco dopieszczenia."

Star Wars Jedi: Fallen Order - recenzja Siliconera - brak oceny

Star Wars Jedi: Fallen Order - recenzja Screen Rant - 6/10

"Respawn Entertainment wiedziało, co musi zrobić, by spełnić oczekiwania, i to zrobiło. Star Wars Jedi: Fallen Order spełnia oczekiwania, ale nie wykracza poza nie. Gracze widywali już lepszy gameplay, lepsze animacje czy lepszą grafikę gdzie indziej, ale to opowieść, której warto poświęcić te nieco ponad 20 godzin."

Star Wars Jedi: Fallen Order - recenzja Worth Playing - 8,8/10

"Poleciłbym Star Wars Jedi: Fallen Order każdemu, kto jest choć odrobinę zaznajomiony z uniwersum."

Star Wars Jedi: Fallen Order - recenzja VideoGamer - 8/10

"Star Wars Jedi: Fallen Order posiada szereg mocnych stron i dostarcza długo wyczekiwane połączenie akcji i przygody z Jedi w roli głównej. Strona techniczna potrafi zirytować."

Średnia ocen w recenzjach gry Star Wars Jedi: Fallen Order: 7,98/10

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Star Wars Jedi: Fallen Order
Producent: Respawn Entertainment
Wydawca: Electronic Arts
Data premiery: 15 listopada 2019 r. na PC, Xbox One i PlayStation 4; 11 czerwca 2021 r. na Xbox Series X|S i PlayStation 5 
Platformy: PC, PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One, Xbox Series X|S
Czas rozgrywki: 20-30 godzin
Wersja językowa: polska (dubbing)
PEGI: 16+

Emocjonujące połączenie gry akcji, zręcznościówki oraz platformówki, osadzone w uniwersum "Gwiezdnych wojen". Wcielamy się w Cala Kestisa, chwytamy za miecz świetlny i ruszamy w podróż przez galaktykę.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Star Wars Jedi: Fallen Order - recenzje i oceny

 0