The Legend of Zelda: Skyward Sword HD - recenzje i oceny

The Legend of Zelda: Skyward Sword HD - recenzje i oceny

The Legend of Zelda: Skyward Sword HD to odświeżona wersja RPG-a akcji osadzonego w fantastycznym, baśniowym świecie, zaprojektowanego przez Shigeru Miyamoto i wydanego w 2011 roku w wersji na konsolę Nintendo Wii.

Edycja opracowana z myślą o Switchu opowiada tę samą historię. Jej bohaterem jest Link, który pewnego dnia wchodzi w posiadanie tytułowego miecza i wyrusza w podróż pomiędzy różnorodnymi lokacjami (pustynia, wulkan, świątynie), by koniec końców doprowadzić do zwycięstwa dobra nad złem. Gra stanowi mieszankę eksploracji, walki (zarówno przy użyciu miecza, jak i łuku), rozwoju postaci, łamigłówek oraz elementów platformowych. Nintendo w nowej wersji wprowadziło szereg unowocześnień oraz zmian, m.in. w interfejsie, który dostosowano do konsoli Nintendo Switch. Przygoda Linka doczekała się też, rzecz jasna, odświeżonej oprawy graficznej. Autorzy dodali tekstury lepszej jakości, bardziej szczegółowe modele postaci czy upiększone przerywniki filmowe.

The Legend of Zelda: Skyward Sword HD to RPG akcji, które powraca po dziesięciu latach w odświeżonej i unowocześnionej wersji. Podobnie jak w oryginalne, wydanym na konsolę Nintendo Wii, tak i w nowej edycji, przeznaczonej na Nintendo Switch, czeka nas wielogodzinna przygoda w baśniowej krainie.

The Legend of Zelda: Skyward Sword HD - recenzje krytyków

The Legend of Zelda: Skyward Sword HD - recenzja IGN - 8/10

"The Legend of Zelda: Skyward Sword HD to fantastyczna przygoda z serii Zelda, która zestarzała się jak dobre wino, pomimo że sterowanie rodem z Wii wciąż jest niedoskonałe."

The Legend of Zelda: Skyward Sword HD - recenzja GameSpot - 7/10

"Nintendo wprowadziło szereg użytecznych poprawek, ale nie rozprawiło się z największymi bolączkami Skyward Sword, które pozostaje najbardziej nierówną trójwymiarową odsłoną serii Zelda."

The Legend of Zelda: Skyward Sword HD - recenzja PC Gamer - brak oceny

The Legend of Zelda: Skyward Sword HD - recenzja GamesRadar - 8/10

"The Legend of Zelda: Skyward Sword HD daje drugą szansę najbardziej niezrozumianej odsłonie serii. To niedoceniany klejnocik [...]"

The Legend of Zelda: Skyward Sword HD - recenzja Destructoid - 8/10

"Zdaję sobie sprawę, że cena jest dosyć wysoka, jak na remaster gry z 2011 roku, ale to kompletna wersja niedoskonałej, ale wciągającej przygody, której nie powinien pominąć żaden fan Zeldy."

 

The Legend of Zelda: Skyward Sword HD - recenzja Game Informer - 8/10

"Pomimo wszystkich zmian wprowadzonych przez Nintendo Skyward Sword jest daleki od bycia moją ulubioną częścią serii, ale to zdecydowanie najlepsza okazja na zapoznanie się z tym niedoskonałym klejnotem."

The Legend of Zelda: Skyward Sword HD - recenzja Siliconera - brak oceny

The Legend of Zelda: Skyward Sword HD - recenzja Screen Rant - 8/10

"Skyward Sword HD to kompletna wersja tej gry, zawierająca wiele poprawek w kwestiach, które były dokuczliwe w oryginale."

The Legend of Zelda: Skyward Sword HD - recenzja Nintendo Life - 9/10

"The Legend of Zelda: Skyward Sword HD wprowadza wiele technicznych i gameplayowych zmian, które ożywiają tę dziesięcioletnią grę."

The Legend of Zelda: Skyward Sword HD - recenzja God is a Geek - 9,5/10

"Skyward Sword HD zrobiło ze mnie głupca i naprawdę cieszę się, że dałem jej kolejną szansę. To najlepsza wersja prawdziwie rewolucyjnej gry."

Średnia ocen w recenzjach gry The Legend of Zelda: Skyward Sword HD: 8,18/10

The Legend of Zelda: Skyward Sword HD
Gatunek: RPG akcji
Producent: Nintendo
Wydawca: Nintendo
Data premiery: 16 lipca 2021 r.
Platformy: Switch
Czas rozgrywki: 40-60 godzin
Wersja językowa: angielska
PEGI: 12+
Wymagania sprzętowe: konsola Nintendo Switch

The Legend of Zelda: Skyward Sword HD to oferujące wielogodzinną przygodę RPG akcji, w którym większość czasu spędzamy na eksploracji, walce (także z potężnymi bossami), rozwijaniu postaci, rozwiązywaniu łamigłówek oraz wykonywaniu sekwencji platformowych. Gra została unowocześniona i upiększona względem oryginału sprzed dziesięciu lat.

Metodologia: w naszych podsumowaniach zbieramy opinie oraz oceny pochodzące z wiodących zagranicznych serwisów traktujących o grach wideo. Są to (w miarę możliwości): IGN, GameSpot, Kotaku, Escapist, PC Gamer, Giant Bomb, GamesRadar, Destructoid oraz Game Informer. Jeśli dany tytuł otrzymuje różne noty w wersjach na poszczególne platformy (PC, Xbox, PlayStation, Switch), zawsze bierzemy pod uwagę tę najwyższą. Czasem mogą występować odstępstwa od tej reguły - wówczas zawsze zaznaczamy to na samym wstępie.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: The Legend of Zelda: Skyward Sword HD - recenzje i oceny

 0