Everspace - wideorecenzja gry

Everspace - wideorecenzja gry

Pod koniec zeszłego miesiąca na PC (Windows 10 Store, Steam) oraz Xbox One ukazała się gra Everspace. Jest to strzelanina kosmiczna stworzona w znacznej mierze dzięki zbiórce na Kickstarterze. Wcześniej była dostępna w Early Access i Xbox Game Preview Program, a teraz ujrzała oficjalnie światło dzienne, więc postanowiłem się jej przyjrzeć.

Everspace to przedstawiciel rzadko spotykanego gatunku strzelanin kosmicznych, który w przestrzeni komercyjnej jest martwy od ponad dekady (a przecież kiedyś X-Wing vs Tie Fighter, Rogue Squadron, Wing Commander czy Colony Wars były ogromnymi hitami!) ale całkiem nieźle od kilku lat radzi sobie na polu niezależnym. Tytuł ten jest dynamiczną strzelanką z elementami roguelite, tj. permanentną śmiercią i losowo generowanym światem.

Odznacza się zjawiskową oprawą graficzną napędzaną Unreal Engine 4, a mimo to jest produkcją budżetową. Gra dostępna jest na Windows 10 Store, Steam oraz Xbox One. Tytuł ten jest objęty inicjatywą Xbox Play Anywhere, a więc kupując jedną kopię w sklepie Microsoftu zyskujemy dwie licencje: na Xbox One oraz Windows 10 PC - wraz z możliwością współdzielenia zapisanych stanów gry między dwiema platformami. Jeśli chcecie bliżej przyjrzeć się tej produkcji studia Rockfish Games, zapraszam do wideorecenzji.

 świetna grafika, niezwykle dynamiczna i wciągająca rozgrywka, urozmaicone wyposażenie, ciekawe anomalia kosmiczne, wynagradzający wysiłek poziom trudności, satysfakcjonujący crafting,

 szczątkowa fabuła, multiplayer i co-op dodałby tej grze jeszcze więcej uroku, muzyka mogłaby zapętlać się w bardziej dynamiczny sposób

Cena (na dzień 18.06.2017): 137,49 zł (PC & Xbox One)

Obserwuj nas w Google News

Tagi

GamingGry

Pokaż / Dodaj komentarze do: Everspace - wideorecenzja gry

 0