25 lat Tomb Raidera. Crystal Dynamics chce scalić stare i nowe gry z udziałem Lary Croft

25 lat Tomb Raidera. Crystal Dynamics chce scalić stare i nowe gry z udziałem Lary Croft

Fani przygód Lary Croft nie są szczególnie rozpieszczani, ponieważ ostatnia gra Shadow of the Tomb Raider wieńcząca nową trylogię zapoczątkowaną przez Crystal Dynamics zadebiutowała w 2018 roku. Netflix zapowiedział wprawdzie serial anime, stanowiącego kontynuację dotychczasowych trzech epizodów, lecz nie jest to propozycja w pełni oczekiwania przez graczy. W tym roku przypada 25. rocznica powstania marki, którą deweloperzy zamierzają obchodzić, dostarczając wiele treści. W opublikowanym materiale wideo nie potwierdzono wprawdzie istnienia nowej pełnoprawnej części Tom Raidera, ale przyznano, że studio chce w ramach kolejnego projektu scalić ze sobą zarówno stare tytuły wydawane od 1996 roku, jak i te najnowsze debiutujące po 2013 roku. "Wyobrażamy sobie, że przyszłość Tomb Raidera po stanowiącej reset trylogii oprze się również na tytułach Core Design. Chcemy ujednolicić te ramy czasowe".

Crystal Dynamics chce scalić nową trylogię oraz stare gry Tomb Raidera.

Oryginalne gry Tomb Raider były wydawane na PlayStation i PC w latach 1996-1998. Niedawno wydana trylogia rebootów, w tym Tomb Raider, Rise of the Tomb Raider i Shadow of the Tomb Raider opublikowano w latach 2013-2018. Obchody 25. urodzin serii o Larze Croft formalnie wystartują 1 lutego i wówczas Square Enix z Crystal Dynamics przygotują kilka niespodzianek, choć oczywiście nie wiemy co to będzie. Niestety podczas nich zabraknie zwiastuna nowego Tomb Raidera. Tak jak wspominaliśmy Netflix ujawnił serial Tomb Raidera w formie anime, za którego scenariusz odpowiada pełniący zarazem funkcję producenta wykonawczego Tasha Huo.

Tytuł produkować będzie studio Legendary Pictures. Niestety konkretne detale odnośnie serialu anime, w tym data debiutu, są nieznane. Oprócz tego w planach jest również następny film aktorski Tomb Raider 2 zaś w głównej roli ponownie zobaczymy Alicie Vikander. Po pewnych komplikacjach reżyserem projektu została Misha Green znana ze stworzenia serialu Kraina Lovecrafta. Zastąpi na tym stanowisku Ben Wheatley ("Rebeka", "Free Fire"). Najbardziej znanymi filmami Tomb Raider są te z 2001 oraz 2003, w których w Larę Croft wcieliła się Angelina Jolie.

Pokaż / Dodaj komentarze do: 25 lat Tomb Raidera. Crystal Dynamics chce scalić stare i nowe gry z udziałem Lary Croft

 0