3499 dolarów to drogo? Zobaczcie, ile Vision Pro kosztują na lotnisku w Stambule

3499 dolarów to drogo? Zobaczcie, ile Vision Pro kosztują na lotnisku w Stambule

Jak się okazuje gogle Apple'a można kupić również na lotnisku w Stambule. Trzeba jednak zapłacić za nie o wiele większą kwotę niż ta, którą życzy sobie za nie Apple.

Gogle Vision Pro już w normalnej, ustalonej przez Apple cenie są gadżetem, na który mało kto może sobie pozwolić. Ich zakup bezpośrednio od Apple wiąże się z wydatkiem co najmniej 3499 dolarów. Tyle trzeba bowiem zapłacić za podstawową wersję z 256 GB pamięci. Vision Pro są aktualnie dostępne w oficjalnej sprzedaży tylko w USA. I chociaż Apple planuje ekspansję na wiele innych rynków, to na dobrą sprawę nie wiadomo jeszcze dokładnie, kiedy się to stanie. Pewna osoba dostrzegła jednak, że gogle można już kupić na lotnisku w Stambule. Poświęcona została im nawet osobna wystawa.

Jeśli założymy, że to co widać na wystawie jest podstawowym modelem z 256 GB pamięci to różnica względem sugerowanej przez Apple ceny wynosi 1600 dolarów.

Sprzedawca bez wątpienia ustalał cenę mając w pamięci ograniczoną dostępność tych urządzeń oraz to, w jakim miejscu znajduje się jego interes. Na etykiecie widoczna jest kwota 4699 euro. W przeliczeniu daje to nieco ponad 5100 dolarów. Jeśli założymy, że to co widać na wystawie jest podstawowym modelem z 256 GB pamięci to różnica względem sugerowanej przez Apple ceny wynosi 1600 dolarów.

Ciekawostką w tym wszystkim jest naklejka na wystawie znajdująca się tuż obok etykiety z ceną, na której napisane jest "Oferta Specjalna". Raczej oprócz samego faktu dostępności gdzie indziej niż w USA nie ma tutaj nic specjalnego. Nie wiemy jakiej dokładnie wersji gogli dotyczy cena wynosząca 4699 euro. Niemniej jednak na stronie Apple nawet najdroższy wariant pamięciowy (1 TB) wyceniony jest na 3899 dolarów. Na wystawie tego sklepu możemy zobaczyć również wiele innych urządzeń Apple. Widać, że w ofercie dostępne są także rysiki Apple Pencil czy też najnowsze iPhone 15 Pro. Niestety nie poznaliśmy jednak cen tego sprzętu.

Jeśli chodzi o kolejne rynki, na których uruchomiona ma być oficjalna sprzedaż Vision Pro to niedawno w sieci pojawiła się cała lista krajów. Znalazły się na niej również państwa europejskie, choć zabrakło Polski.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: 3499 dolarów to drogo? Zobaczcie, ile Vision Pro kosztują na lotnisku w Stambule

 0