Apple planuje wypuścić Vision Pro poza USA. Oto lista krajów, w których planowana jest premiera

Apple planuje wypuścić Vision Pro poza USA. Oto lista krajów, w których planowana jest premiera

Gogle Vision Pro będą dostępne także poza USA. Apple zamierza wprowadzić to urządzenie na co najmniej kilku kolejnych rynkach.

Gogle Vision Pro to bardzo ciekawy i zaawansowany sprzęt. Nic więc dziwnego, że premiera odbiła się szerokim echem w internecie, gdzie nie brakowało licznych filmów na ich temat. Mimo wszystko Vision Pro nie są aż tak bardzo popularne wśród zwykłych użytkowników. Istnieją dwa czynniki, które za to odpowiadają. Po pierwsze cena, a po drugie dostępność.

Apple planuje ekspansję na inne rynki, w tym krajów europejskich.

Vision Pro w innych krajach

Gogle od Apple debiutowały początkowo wyłącznie na rynku amerykańskim i nadal oficjalnie dostępne są tylko w USA. To ma się jednak niedługo zmienić. Apple planuje bowiem ekspansję na inne rynki, w tym krajów europejskich. Jak poinformował dziś Mark Gurman z Bloomberga, do krajów, w których Apple zamierza wypuścić Vision Pro dołączyły też Wielka Brytania, Singapur i Kanada. Kilka dni temu Gurman pisał również na swoim profilu o innych krajach, w których gogle trafią do sprzedaży w pierwszej kolejności.

Lista krajów, w których Apple zamierza uruchomić sprzedaż Vision Pro w najbliższej przyszłości wygląda następująco:

  • Wielka Brytania
  • Kanada
  • Singapur
  • Chiny
  • Japonia
  • Korea południowa
  • Australia
  • Niemcy
  • Francja

Niestety wciąż nie znamy jeszcze oficjalnej daty premiery gogli na tych rynkach. Mówi się jednak, że to wydarzenie nastąpi gdzieś po konferencji dla deweloperów. W tym roku WWDC rozpocznie się 10 czerwca i potrwa do 14 czerwca. 

Wyjście poza rynek USA może być bardzo ważne

Jak pisaliśmy jeszcze w ubiegłym miesiącu, Apple przeliczyło się co do sprzedaży Vision Pro. Firma musiała tym samym zmniejszyć zamówienia. Wyjście poza tylko rynek amerykański może być zatem kluczowe dla tego produktu. Pytanie tylko jak sprzedaż będzie wyglądała w wymienionych krajach. I chociaż Francji, Niemiec czy Wielkiej Brytanii nie możemy nazwać biednymi to 3500 dolarów za gadżet wciąż pozostaje bardzo dużą kwotą.

Mówi się już nawet, że druga generacja Vision Pro będzie o wiele tańsza. To zdecydowanie mogłoby podbić sprzedaż, bo zwyczajnie większa liczba konsumentów mogłaby sobie pozwolić na ich zakup. W temacie dostępności pojawia się też pytanie czy oficjalna sprzedaż Vision Pro zostanie uruchomiona także w Polsce.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Apple planuje wypuścić Vision Pro poza USA. Oto lista krajów, w których planowana jest premiera

 0